Balinalar Bu Altcoin’i Satıyor! Bundan ise Alıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
1.231 görüntülenme
Balinalar Bu Altcoin'i Satıyor! Bundan ise Alıyor!

Kripto balinaları, yüklü miktarda Ripple (XRP) tokenini borsalara taşırken radara yakalandı. Balina trasferlerinin ortasında altcoin fiyatı haftalık bazda irtifa kaybetti. Bu arada analitik platformu Santiment verileri, Curve Finance ağında artan balina aktivitesini tespit etti.

Balinalar satıyor: Bekle veya Sat sinyali mi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto kışı ve Ripple davasının ortasında, XRP yavaş yavaş ivmesini kaybediyor. Bununla birlikte, en son balina verileri, balinaların terk etmeye hazır olduğunu gösteriyor. Whale Alert, birkaç adresin 68 milyon XRP tokenini (yaklaşık 27 milyon dolar değerinde) Bitso ve Bitstamp gibi kripto borsalarına aktardığını bildirdi.

WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, kripto balinaları son 24 saat içinde 147 milyon dolardan fazla değere sahip 370 milyondan fazla XRP tokeni taşıdı. İzleyici tarafından kaydedilen en büyük tek işlem, 252 milyon XRP’yi (yaklaşık 101 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Basın zamanında, XRP 0,4035 dolardan işlem görüyor. XRP fiyatı son 7 günde yaklaşık %4,11 düştü. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %2’den fazla düşüşle 1,07 milyar dolara geriledi.

Altcoin

Altcoin sağlam bir geri dönüş yapacak mı?

Günlük grafikte, altcoin sürekli olarak 0,40 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Bu, kripto yatırımcılarının kararın daha fazla engellenmesi durumunda satmayı seçebileceği için endişe verici görünüyor. Peki, Ripple’ın zaferini anmak için kim orada olacak?

Kripto yatırımcıları, mahkemenin uzun süredir devam eden davada özet karar vermesini çaresizce bekliyor. Ancak mahkeme kararını verene kadar devam edecek “beklemeye değer” bir şey yok. Altcoin fiyatı uyuşmuş durumda ve heyecanla Ripple – SEC davasının sona ermesini bekliyor. Öte yandan, birçok yatırımcı bir ikilem içinde ve er ya da geç destekçilerin sabrı tükenebilir. “Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır” sözü bazen böyle gerçekleşmez. Çünkü XRP’nin geleceği sisli göründüğü için geciken sonuçlar boşa gidebilir.

Diğerleri menzilden kaçmayı beklerken balinalar CRV’yi devraldı

Kripto analitiği platformu Santiment’ten alınan veriler, Curve Finance (CRV) ağındaki balina faaliyetlerinde ani bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Son ralli, büyük CRV holder’ları arasında katılımların arttığını, küçük ve orta ölçekli holder’ların ise durgun kaldığını gösteriyor.

Curve Finance’in CRV tokeni, yeni yılın başından beri en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Altcoin, yılı 0,524 dolardan açtı ve yazının yazıldığı tarihteki 1,010 dolara ulaştı. TradingView’den alınan verilere göre, bu artış dört haftada neredeyse %100’lük bir artışı temsil ediyor.

Bu rallinin önemli bir kısmı, Santiment’in son uyarısına benzer şekilde balinaların faaliyetlerinden kaynaklanıyor. Analitik platforma göre, son büyük işlemlerden büyük miktarda token tutan CRV cüzdanları sorumlu. Bu arada, bu tür cüzdanların sayısı da son 30 günde %2 artış kaydetti. Bu tür ayrıntılar tipik olarak, tokenlere yönelik artan talebi yansıtan yaklaşan bir yükseliş eğilimini gösterir.

Altcoin
CRV 1 günlük işlem grafiği / Kaynak: TradingView

Özellikle Santiment, dolaşımdaki arzın aynı kaldığını ve küçük ve orta ölçekli token holder’larının piyasadan uzak durduğunu da bildiriyor. Bunların hepsi, altcoin fiyatı yatay bir hareket halinde göründüğünde, son rallide konsolide olduğunda ve belki de bundan sonra nereye gideceğini değerlendirdiğinde önemli hale gelecek.

Analistlere göre, CRV’nin 1,20 dolar bölgesinin üzerine çıkamaması, 1,00 dolara düşmesine neden oldu. Bu alan şu anda yeniden test ediliyor. Bu muhtemelen küçük ve orta ölçekli yatırımcıların piyasaya aktif olarak katılmamasının nedeni. Balinalar eğilimi onayladıktan sonra atlayabilirler. CRV fiyatları son yedi gün boyunca 1,00 ile 1,20 dolar arasında kaldı. Bu yıl yaşadığı en uzun yanal hareket. Traderlar ve yatırımcılar yönünü görmek için piyasayı gözlemliyorlar. Her iki durumda da, onaylanmış bir kırılma, küçük ve orta ölçekli yatırımcıların piyasaya geri dönmeleri için işaret verebilir. Şimdilik balinaların oyun alanı olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor' Diyenleri Arkadaşlıktan Çıkarın!
‘Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor’ Diyenleri Arkadaşlıktan Çıkarın! Bir kripto haber muhabiri, SHIB’in 1 doları göreceğini söyleyenlerin arkadaşlıktan çıkarılmasını tavsiye etti. Bununla birlikte, kripto topluluğu, muhabirin tweet’ine karışık görüşlerle cevap verdi. Bir kripto YouTuber ise Shiba Inu’nun altcoin arzını 100 milyar tokene düşürmesinin kaç yıl...
Vural Erkan 2 ay önce