Dikkat: Balinalar, Parlayan Bu Altcoin’i Dibe Çekebilir!

Dikkat: Balinalar, Parlayan Bu Altcoin’i Dibe Çekebilir!
Dikkat: Balinalar, Parlayan Bu Altcoin’i Dibe Çekebilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain analitik platformu Lookonchain, iki balinanın Binance’e büyük miktarlarda SOL yatırdığını paylaştı. Sadece son 24 saat içinde SOL’un fiyatı yüzde 10’un üzerinde düşerek 59,11 dolara geriledi. Kripto analisti Danielle du Toit, yatırımcıların altcoin fiyatını 56,95 doların altına çekmeyi başarması halinde, SOL’un dibe dalabileceğini söylüyor.

Balinalar SOL’lerini unstake edip, borsalara taşıyor!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Solana, son koşunun parlayan yıldızlarından birisi oldu. Bununla birlikte, bugün irtifa kaybediyor. Bu arada, on-chain analitik platformu Lookonchain, iki balinanın borsalara büyük miktarlarda SOL yatırdığını bildirdi. İlk olarak, bir balina 31,7 milyon dolar değerindeki 505.034 SOL’u unstake etti. Bunun ardından Binance’e 505.000 token yatırdı. Lookonchain’in paylaşımına göre, bu balina hala yaklaşık 2,9 milyon altcoin stake etmiş durumda.

Sadece birkaç saat sonra, başka bir balina 128 milyon dolar değerindeki 2,16 milyon SOL’u unstake etti. Daha sonra 1,3 milyon token transfer etti. Balina, unstake ettiği tokenlardan 312.868 SOL’u Binance’e yatırdı. Yatırdığı altcoin yaklaşık 18,56 milyon dolar değerindeydi. Lookonchain ayrıca balinanın hala bir cüzdanda 863.000 SOL ve stake edilmiş 9,86 milyon SOL token tuttuğunu ortaya çıkardı.

SOL fiyat tahmini: Altcoin fiyatının derinlere dalması mümkün!

Bu balinalardan biri ya da her ikisi, altcoin’in fiyatı geçtiğimiz işlem gününde %10’dan fazla düşüş yaşadığı için SOL varlıklarının bir kısmını satarak ceplerini hafifletmeye karar vermiş olabilir. Yazı sırasında altcoin, 56,81 dolarlık düşük bir fiyat belirledikten sonra 59,11 dolardan işlem görüyordu. Token’ın gün içi hacmi de dünden bu yana %3’lük bir düşüş yaşayarak 3.957.467.644 dolara geriledi. Son tökezlemesi de SOL’un Bitcoin (BTC) karşısında %5,60 oranında zayıflamasına neden oldu.

Altcoin
SOL için günlük grafik. Kaynak: TradingView

SOL, son 48 saat içinde 68,85 dolar direnç seviyesi tarafından reddedildi. Ayrıca, en yakın destek seviyesi olan 56,95 dolara kadar geriledi. Yazı sırasına altcoin, bu kilit destek seviyesinin altına düşme riski altındaydı. Traderların SOL’un fiyatını 56,95 doların altına çekmeyi başarması halinde, önümüzdeki birkaç gün içinde SOL’un 47,60 dolarda olan bir sonraki işarete düşmesi mümkün. Bu düşüş tezi, SOL’un sonraki 2 günlük mumları 56,95 doların üzerinde kapatması durumunda geçersiz olur. Bundan sonra, traderlar potansiyel olarak fiyatını 68,85 dolara çıkarmak için altcoin satın almaya başlayacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Balinalar, Parlayan Bu Altcoin’i Dibe Çekebilir!