Reklamı kapat

Balinalar, Bugün Bu Altcoin’lerden Satıyor: İşte Liste!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 5 Mart 2022
0 görüntülenme
whale accumulation altcoin santiment

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan kaotik ortamda, jeopolitik belirsizliklerin de etkisi ile yaşanan kripto para piyasalarındaki dalgalı seyir yatırımcılara heyecan veriyor. Derin cepli kripto yatırımcıları olan balinaların hareketleri, piyasa dalgalanmasının ortasında dikkatle takip ediliyor. Bir çok kripto para yatırımcısı, elinde çok miktarda altcoin bulunduran ve “balina” olarak nitelenen aktörlerin neler alıp sattığını merakla takip ediyor. Bunun sebebi, balinaların piyasaya gidişatı üzerindeki etkilerinin inanılmaz derecede büyük olması. Kriptokoin.com olarak bugün balinaların hangi altcoin projelerinden sattıklarına bakıyoruz.

Balinalar, Bu Unutulmuş Altcoin'leri Avlıyor: İşte Tam Liste!

En çok satılan 10 altcoin

Kriptokoin.com olarak, bu yazımızda Ethereum balinalarının bugün en çok sattığı altcoin’leri ele alıyoruz. Piyasadaki coin miktarı, azlığı ya da çokluğu kripto paraların fiyatları üzerinde yukarı veya aşağı yönlü baskılar oluşturabildiği için toplu olarak çok miktarda token satılması veya alınması piyasaların şekillenmesi açısından önemlidir.

 On-chain balina hareketlerini analiz eden WhaleStats’e göre bugün Ethereum balinaları arasında en çok satılan ilk 10 altcoin listesinin başında BUSD geliyor. Listenin ikinci sırasında ise piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) var. Listenin üçüncü sırasında is USDT var piyasa değeri sıralamasında üçüncü sırada. Listenin dördüncü sırasında USDC geliyor. Onu takip eden altcoin projesi YFI. Altıncı sırada ise Dogecon katili olarak bilinen SHIB’i görüyoruz. Yedinci sıradaki altcoinin adı WBTC. Onu takip eden altcoin IMX. Listenin dokuzuncu sırasında popüler metaverse projelerinden SAND bulunurken, son sırada görülen altcoin TUSD.

Deneyimli Analist, Mart'ta Alınacak 4 Kripto Para Duyurdu!

En iyi 10 holding sıralaması

En büyük 100 Ethereum balinasını izleyen WhaleStat’dan gelen verilere göre balinaların elinde tutuğu “top 10 holdings”e bakacak olursak durum aşağıdaki şekilde özetlememiz mümkün. Ethereum balinalarının elinde tuttuğu top coinler listesinin başında ETH geliyor. Listenin ikinci sırasında ise FTX Token bulunuyor. Üçüncü sırda ise SHIB var. Onu takip eden coin ise USDC. Listenin beşinci sırasında USDT dururken altıncı sırada MATIC var. Yedinci coin BEST, sekizinci sırada OKB var. Son iki sırayı ise sırasıyla MANA ve CHSB şekillendiriyor. WhaleStat’dan gelen verilere göre göre, balinalar arasında ise en çok işlem gören token ENS.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

coinbase shares predictions on future of ethereum scalability metaverse defi nfts
BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Tahminler! Kriptokoin.com olarak bu yazımızda analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE’ için yaptığı tahminleri ele alacağız. Traderlar her rallinin zirvesini satmaya devam ediyor ve bu da Bitcoin fiyatında ve birkaç...
Zeki Uyanık 5 Mart 2022