Önemli Gelişmeden Önce Balinalar Bu Altcoin’den Yığınak Yapıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 6 gün önce
1.889 görüntülenme
Önemli Gelişmeden Önce Balinalar Bu Altcoin’den Yığınak Yapıyor!

Kripto para balinaları, Ripple ile SEC arasında devam eden dava sona yaklaştıkça altcoin projesine büyük ilgi gösteriyor. Bu da balinaların Ripple ve SEC davasında Ripple’ın kazanmasına bahse girdiğini gösteriyor. Bu arada XRP Ledger için yeni bir değişiklik teklifi var.

Balinalar arasında altcoin projesine ilgi artıyor

Balina izleme platformu Whale Alert’e göre, anonim bir derin cep yatırımcısı, bilinmeyen başka bir kullanıcının adresine 107,78 milyon dolar değerinde 254,594,800 (254,59 milyon) XRP tokeni transfer etti.

XRP odaklı hizmet Bithomp’tan alınan veriler, işlemin Pazartesi öğlen gerçekleştiğini gösteriyor. Basın zamanında, fonlar alıcının cüzdanında hala bozulmamış durumda. Bu da işlemin arkasındaki mantığın yatırım amaçlı olabileceğini düşündürüyor.

Whale Alert, yukarıda belirtilen işlemin yanı sıra son 24 saat içinde gerçekleşen diğer büyük XRP transferlerinin ayrıntılarını da paylaştı. Yaklaşık 16 saat önce, kimliği belirsiz bir balina, Ripple bağlantılı 35 milyon adet tokeni AB merkezli kripto para borsası Bitstamp’a taşıdı. Whale Alert’in Twitter’da bildirdiği sırada işlemin değeri 14,97 milyon dolardı.

Bir saat sonra, Whale Alert ayrıca XRP tokenlerinde başka bir büyük hareket gözlemledi. Bu kez isimsiz bir balina, Latin Amerika merkezli kripto para borsası Bitso’dan 30,2 milyon XRP token (12,86 milyon dolar) çekti.

İşlemler, derin cepli kripto para yatırımcıları arasında XRP’ye artan ilginin ardından geliyor. Son iki gün içinde kripto balinaları, borsalardaki ve soğuk cüzdanlardaki adreslerinden 600 milyondan fazla XRP tokeni transfer etti. Pazartesi günü bazı yüksek net değere sahip yatırımcılar 336 milyon XRP taşıdı.

Balinalar, Ripple davasını kazanırsa bir XRP rallisi için iyimser

XRP’nin durgun fiyatına rağmen, kripto para balinaları, Yargıç Analisa Torres’in devam eden davada Ripple lehine karar vermesi durumunda altcoin projesinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,4 doları geçeceği konusunda iyimser.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse İsviçre’deki 2023 Dünya Ekonomik Forumu’nda CNBC’ye, şirketin davadaki konumuna dayanarak davanın sonucundan emin olduğunu açıkladı. Yargıç Torres’in 2023’ün ilk yarısında dava hakkında karar vermesini beklediğini de sözlerine ekledi. Garlinghouse tarafından yapılan yorumlar, balinaların XRP iştahını artırmaya devam ederek neredeyse her gün yüz milyonlarca kripto varlığının transferine yol açtı.

Ripple Lehine Önemli İddia: Kusurlu SEC Olabilir!

XRP Ledger için yeni değişiklik teklifi

XRP Ledger, açık kaynaklı, merkezi olmayan ve izin gerektirmeyen bir ağ. DeFi, mikro ödemeler ve hatta NFT’ler gibi ödemelerle ilgili çeşitli uygulamaları kolaylaştırıyor. Yıllar geçtikçe, yerel tokeni XRP, kripto alanında en iyiler arasında olmak için meteorik bir şekilde büyüdü. Son zamanlarda, XRP Ledger, defterde uygulanması için önerilen yeni bir değişiklik aldı. Denis Angeli, XLS-34d koduyla etiketlenen son değişikliğe katkıda bulunan ve öneren kişi.

Teklif, XRPL ekosisteminin yapısal tesislerinde bazı değişiklikler öneriyor. Bu tür ayarlamaların, XRP olmayan yerel XRPL varlıklarının yeteneklerini ve işlevlerini iyileştirmeye yardımcı olacağını kaydediyor. Yeni teklif, XRP Ledger işlemlerini, nesneleri ve hatta RPC yöntemlerini değiştirecek. Ayrıca Trustline bakiyelerinin Escrows ve PayChannels üzerinde kullanılmasına izin verecek.

Değişikliklerle birlikte emanet hesapları, XRP ekosistemi üzerinde geliştirilen tüm varlıkları içerecek. Bir proje ekibinin bazı tokenları bir Trustline bakiyesine kilitlemesi ve token arzını izlemesi mümkün olacak. Ayrıca, değişiklik, token ihraç edenlerin varlıklarının yetkilendirme kontrolünü elinde tutmasına izin verecek. Böylece, enstrümanlara kilitli olsalar bile tokenleri dondurabilirler.

Altcoin

Ek olarak, değişiklik, XRP Ledger’in maksimum güvenliğini sağlayarak verimliliğini artırmayı planlıyor. XRP Ledger varlıklarının alakasız çoğalmasını yasaklıyor ve defter üzerindeki hesaplama stresini azaltıyor. Benzer şekilde, defterdeki PayChannels, Trustline bakiyelerine erişim elde edecek. Örneğin, bir kullanıcı belirli bir miktarda varlığı kendi PayChannel’ına kilitlediğinde, Trustline’daki LockedBalance aynı miktarda artacak.

Önerilen değişiklik yeni yayınlandı ve XRPL ağı henüz bunu uygulamaya koymadı. Uygulamadan önce, XRP topluluğu tarafından onu desteklemek veya reddetmek için yapılan oylamadan geçmesi gerekiyor. XRP topluluğundaki bazı önde gelen isimler önerilen değişikliği destekliyor. Bunlar arasında Evernode XRPL’nin kurucu ortağı Scott Chamberlain ve Xumm Wallet’ın baş geliştiricisi Wietse Wind yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic
  • Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Köpek Kulübesinde Olabilir, Ancak Bu Meme Coin Değil!
Kripto Köpek Kulübesinde Olabilir, Ancak Bu Meme Coin Değil! Shiba Inu (SHIB), meme coin niteliğinden hizmet para birimine geçişinin bir parçası olarak, büyük bir yeni teknoloji yükseltmesi planlıyor. Yeni Shibarium Layer 2 Blockchain, Shiba Inu ekosistemine gelişmiş ölçeklenebilirlik, hız ve maliyet tasarrufu getirmeyi vaat ediyor. Ancak,...
Vural Erkan 6 gün önce