Balinalar Bu Altcoin’i Satıyor: O Rakamlar Bekleniyor!

Balinalar Bu Altcoin'i Satıyor: O Rakamlar Bekleniyor!
Balinalar Bu Altcoin'i Satıyor: O Rakamlar Bekleniyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı düşüş trendini yavaşlatmış olabilir. Ancak hala bulanık sularda derinden yuvarlanıyor. Analitik firması Glassnode’un verileri, balinaların satış yaptığını gösteriyor. Bu arada CryptoQuant’ın verileri, Ethereum balinaları borsa faaliyetleriyle ETH fiyatını manipüle ettiğini gösteriyor.

Balina satışları, lider altcoin fiyatını ralliden uzak mı tutuyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, Merge’den birkaç gün önce zemin kaybetmeye başladı. Glassnode’un on-chain verileri, balinaların satış baskısına büyük katkı sağladığını gösteriyor. 1.000 ve daha fazla ETH’ye sahip adres sayısı, 6.516’ya ulaştıktan birkaç gün sonra 22 Eylül’de 6.356’ya düştü. Ayrıca, aşağıdaki grafik, bu balina adreslerinin henüz dampingi durdurmadığını ortaya koyuyor. Şu anda bu grupta 6.329 adres var.

Ethereum Bakiyesi Olan Adres Sayısı ≥ 1k

Ethereum fiyatı 1.200 ile 1.300 dolar arasındaki desteği teyit etti. Buna rağmen, yukarı yönde önemli bir ilerleme kaydetmedi. Kripto analisti John Isige’ye göre, balinalardan gelen baskı, ETH’nin kuzeye doğru 2.000 dolara ulaşmasını engelliyor olabilir. Analist, değerlendirmelerine şu yönde devam ediyor.

Öte yandan, boğalar genellikle kontrolde. Ancak düşen kanalın orta sınır direncinin 1.350 doların üzerinde hareketi sürdürmek için momentumdan yoksun. MACD’ye (Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı) daha yakından bakmak, gelen bir satın alma sinyaline işaret eder. Alıcıların, satın alma tekliflerini onaylamadan önce 12 günlük EMA’nın (Üssel Hareketli Ortalama – kırmızı) 26 günlük EMA’nın (mavi) üzerine çıkmasını beklemeleri lazım. MACD’nin ortalama çizgisinin (0.00) üzerindeki hareketi, muhtemelen Ethereum’un boğa trendini doğrulayacak.

Altcoin
ETH günlük grafik

OBV (On Balance Volume), traerların piyasanın yükselmeye devam etme potansiyeline sahip olup olmadığını doğrulamak için kullanabilecekleri bir diğer önemli araç. Varlık fiyatlarındaki değişiklikleri tahmin etmek için hacim akışını kullanıyor. Hacim arttıkça, OBV’nin ‘sıkıca sarılmış bir yay olarak’ gelen bir kopuşu işaret etmesi mümkün.

Şimdilik, kanalın genel çizgisinin üzerinde bir kırılma, muhtemelen 1.400 dolara ek bir hareketin önünü açar. Buradan altcoin, merdiveni 2.000 dolara tırmanmak için daha iyi bir konumda olacaktır. Fiyat yükseldikçe, spekülasyonun muhtemelen genel olarak artacağını unutmayın. Çünkü, daha fazla alıcı sürekli bir kopuş için bahse girer.

Altcoin

Ethereum balinaları fiyatları manipüle mi ediyor?

Ethereum balinaları, tokenin piyasadaki fiyatı üzerinde uzun süredir önemli bir etkiye sahip. CryptoQuant’tan elde edilen veriler, balinaların ETH fiyatını manipüle ettiğini gösteriyor. Bu etki yeni bir merak uyandırdı. Bir analist, Blockchain veri analitiği sitesinde yayınlanan bir Quick Take’da, 2020 ve 2021 yılları arasında balinaların borsalardaki etkinliğinin şüphe uyandırdığını ileri sürüyor. Posta, balinaların borsalara ETH yatırdığını ve fiyatları yükseltmeye devam ettiğini ve ardından bu yüksek fiyatlarla satış yaptığını iddia ediyor.

Argüman, borsalardaki ETH dengesi arttıkça ETH fiyatının hızla arttığını gösteren verilere dayanıyor. Ayrıca analist, bunun ETH piyasasındaki piyasa normu olmadığını belirtiyor. Mevcut piyasa örneklerinde, borsa girişleri arttığında ETH ve diğer kripto fiyatları düşüşe geçer. Analist, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yapıyor:

Balinalar borsaya ETH yatırır ve daha yüksek bir fiyata satmak için fiyatları yükseltir. Ethereum fiyatı, borsa girişi (ortalama) 2020 ve 2021 arasında artmaya devam ettikçe hızla yükseldi. Borsa girişi (ortalama) arttığında, kısa vadeli, uzun vadeli bir düşük oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Bu Altcoin’i Satıyor: O Rakamlar Bekleniyor!