Dev Balinalar, Çöküşte Bu DeFi Altcoin’lerine Koşuyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Mayıs 2022
6 görüntülenme
Whales Hunt for Meme Coins 37 Billion Purchased 980x400 1

Küresel kripto para piyasası, geçtiğimiz gün yaklaşık %1’lik bir marjinal düşüşe tanık oldu. Toplam kripto piyasa değeri, 1,19 trilyon dolara kadar geriledi. En büyük token’ler bu ay iyi performans göstermedi. Artan belirsizlik nedeniyle balinalar DeFi altcoin projelerine yöneldi.

ETH balinaları DeFi altcoin projelerine yöneldi

Whalestats, düşen fiyatın ortasında en büyük Ethereum balinalarının çetelelerine DeFi altcoin projelerini eklediğini bildirdi. Verilere göre Wrapped Bitcoin (WBTC), en büyük ETH cüzdanlarının biriktirdiği tokenlerden biri olarak ortaya çıktı. Son 24 saat içinde, balina cüzdanları yaklaşık 53,19 milyon dolar değerinde WBTC ekledi. Token, basın zamanında ortalama 28.805 dolar fiyatla işlem görüyor.

“Bluewhale” adlı bir ETH cüzdanı tek başına 47,44 milyon dolar değerinde 1.646 Wrapped Bitcoin aldı. Balina bir satın alma çılgınlığı yaşıyor gibi görünüyor. Bluewhale ayrıca 47,38 milyon dolar değerinde Wrapped Ethereum (wETH) ekledi. İşlemde 27.238 WETH’yi cüzdanına taşıdı. Bu arada, balina şu anda 53,9 milyon dolar değerinde wETH tokeni tutuyor. Wrapped Ethereum, basın zamanında ortalama 1.767 dolar fiyatla işlem görüyor. Daha önce, başka bir ETH cüzdanının yaklaşık 12 milyon dolar değerinde wETH eklediği bildirilmişti.

DeFi altcoin

Chainlink, WBTC’yi en çok işlem gören token olarak geçti

Ancak Whalestats, Chainlink’in (LINK) WBTC’yi en büyük 500 ETH balinaları arasında en çok işlem gören tokenlerin tepesinden indirdiğini bildirdi. LINK, son 30 gün içinde %50 oranında değer kaybeden başka bir DeFi altcoin projesi.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, kripto piyasa değeri, belirli jeopolitik sorunlar ve son Terra (LUNA) çöküşü nedeniyle ciddi düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatı 28.800 dolar fiyat seviyesinde işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri, Mayıs ayında neredeyse %27 oranında azalarak 549 milyar dolara geriledi. Aynısı, ETH yan ürünü WBTC’de de oldu. Piyasa değeri 7,89 milyar dolara düştü. Bununla birlikte, balinanın birikimi, bir dip satın alma eğilimi gösteriyor. Bu arada, DeFi altcoin projelerinin piyasa değeri son bir günde %26 gibi büyük bir düşüş yaşadı ve şu anda 50,51 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

btc cover design Easy Resize.com
Bu Esrarengiz Bitcoin Grafiği Yakında Olacakları Gösteriyor! Binlerce yıldır, İnkalardan Mısırlılara kadar dünyanın dört bir yanındaki kültürler, benzersiz özellikleri ve göreceli kıtlığı nedeniyle altını bir değer deposu olarak gördüler. Ancak bu günlerde, sarı metal bloktaki yeni bir çocuk olan Bitcoin ile bazı konularda rekabetle...
Vural Erkan 28 Mayıs 2022