Santiment: Balinalar Ceplerini Bu Altcoin’le Dolduruyor!

23rd November 3 e1574512827147
23rd November 3 e1574512827147
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin rekoru ve ilk ABD Bitcoin ETF’inin piyasaya sürülmesi gibi gelişmelerin ortasında, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ve lider altcoin Ethereum da güçlü hamleler yapıyor. ETH fiyatı 4.000 doları geçti ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400 dolara yaklaşıyor.

Balinalar, lider altcoin ETH’den biriktiriyor

ETH, yazım sırasında 498.2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 4.224 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 9.5’lik bir artış yakaladı. Verilere göre, Ethereum’daki son fiyat rallisi, gerçekleşen güçlü balina birikimi zemininde gerçekleşiyor. Zincir üstü (on-chain) veri sağlayıcı Santiment’in bildirdiği gibi, Ethereum milyarderi balina adresleri son 10 hafta içinde yoğun bir birikim gerçekleştirdi.

Kaynak: Santiment

İçerisinde en çok ETH bulunan Ethereum adresleri, Ağustos ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde ETH biriktirdi. Bu sebeple, uzmanlara göre, lider altcoin’in kendi başına tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşması şaşırtıcı değil. Son 10 haftada, 1 milyon ila 10 milyon dolar ETH’ye sahip adresler, çantalarında yüzde 13,9 daha fazla coin biriktirmiş durumda.

Ethereum 40.000 dolara mı gidiyor?

Ethereum (ETH) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, analistler dünyanın en büyük ikinci kriptosu için güçlü yükseliş hedefleri vermeye başladı. Popüler analist Raoul Pal, tarihsel ETH/BTC fiyat hareketini karşılaştırarak Ethereum (ETH) fiyatının Haziran ayına kadar 40.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini tahmin ediyor. Yatırımcılar için bir uyarı notu ekleyen Pal, “Bu kesinlik değil. Olasılıksal bir sonuçtur. Benim için 20 bin dolarlık ETH ve 200 bin dolarlık BTC bir fırsattır.” ifadelerini kullanıyor.

Ancak Raoul Pal, Ethereum için yükseliş tahminlerinde yalnız değil. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, teknoloji milyarderi Mark Cuban, bir yatırım olarak Ethereum’un en avantajlı coin olduğunu söyledi. Ayrıca, Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) oyununda güçlü kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Ethereum Blockchain’indeki DeFi platformlarında 100 milyar dolardan fazla değerde coin kilitlendi. Öte yandan, Ethereum 2.0 Mevduat Sözleşmelerindeki toplam değer kilitli (TVL) yakın zamanda 30 milyar doları aştı. Ethereum 2.0 de ilerlemeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Santiment: Balinalar Ceplerini Bu Altcoin’le Dolduruyor!