Balinalar Hangi Coinleri Alıyor? Bu 4 Altcoin Listede!

Balinalar Hangi Coinleri Alıyor? Bu 4 Altcoin Listede!
Balinalar Hangi Coinleri Alıyor? Bu 4 Altcoin Listede!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin piyasası Mayıs boyunca ABD’deki borç tavanı krizinin etkisi altında kaldı. Bugün sonuçlanan tartışma, alıcıları tekrar piyasaya çekti. Süreç boyunca balinalar, başta teknoloji trendleri olmak üzere yeni Blockchain akımlarını takip ediyordu.

Balinalar Mayıs ayında bu altcoin’leri topladı

On-chain veriler, büyük yatırımcıların Mayıs boyunca AGIX, MATIC ve RNDR gibi altcoin’leri satın aldığını gösteriyor. Özellikle SingularityNET (AGIX), ilk olarak 2023’ün başlarında, ChatGPT patlamasının yönlendirdiği yapay zeka rallisi sırasında ana akım medyanın ilgisini çekti.

Ocak 2023’te yükselen çoğu projeden ortadan kaybolurken, AGIX için durum böyle değil. 11- 25 Mayıs arasında, 1 ila 10 milyon AGIX tutan balinalar birikime devam etti. Aşağıdaki grafik, o dönemde balinaların 7 milyon AGIX daha topladığını gösteriyor.

AGIX’in mevcut 0,26 dolarlık piyasa fiyatıyla, balinaların toplam birikimi yaklaşık 1,82 milyon dolar değerinde. Özellikle, bu balina grubu, toplam dolaşımdaki AGIX arzının %65’ini kontrol ediyor.

Polygon’da (MATIC) listede

MATIC fiyatı, Mayıs ayına zorlu bir başlangıç yaptı. Ayın ilk 12 işlem gününde %17 değer kaybetti. Daha sonra geçtiğimiz hafta boyunca %7 civarında toparlanma fırsatı buldu. DeFi staking’indeki artış ve balina yatırımcılarından gelen yükseliş aktivitesi, son fiyat toparlanmasında önemli bir rol oynadı.

Spesifik olarak, bir grup balina, 1 milyon ila 100 milyon MATIC arasında değişen bakiyelerle kurtarma görevine liderlik ediyor. Aşağıda görüldüğü gibi, 16-25 Mayıs tarihleri ​​arasında yaklaşık 10,5 milyon dolar değerinde 11,4 milyon MATIC token satın aldılar.

Bu arada, Sentiment’in yukarıdaki grafiği, balinalar 16 Mayıs civarında alım yapmaya başladığında MATIC fiyatının yükseldiğini vurguluyor. Bu nedenle, bu eğilim devam ederse, MATIC boğaları daha yüksek seviyeleri bekleyebilirler.

Render Token (RNDR), altcoin balinalarının yeni avı

SingularityNET (AGIX) gibi, Render (RNDR) de ilk olarak Ocak 2023’te AI sezonunda ilgi görmeye başladı. AGIX gibi, Render da 2.çeyreğe güçlü bir başlangıç ​​yaparak 2023’ün başındaki kazanımlarını pekiştirmeye devam ediyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, RNDR stratejik balina yatırımcılarının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Aşağıdaki grafik, 100.000 ila 1 milyon RNDR token tutan kripto balinalarının 17 Mayıs’tan bu yana alım yapmaya başladığını gösteriyor.

Balinaların son satın alımları, mevcut piyasa fiyatlarında yaklaşık 16,7 milyon dolar değerindeydi. Özellikle bu, RNDR’nin 25 Mayıs’a kadar 2,67 dolarda yeni 2023 zirvesine çıkmasına yardımcı oldu. Böylece yılbaşından bu yana %575’lik kayda değer bir kazanç elde etti.

Bu arada, yapay zeka piyasasındaki son ivmenin Nvidia’nın ilk çeyrek raporuyla bağlantılı olduğunu belirtelim. Önde gelen çip üreticisi, yapay zekaya yönelik talebi vurguladı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere haber, AI Coin piyasası üzerinde anında etki gösterdi.

XRP’de balinalar arasında büyük ilgi görüyor

On-chain analisti Ali Martinez, son analizlerine balinaların yoğun XRP biriktirdiğini vurguladı. Gönderide analist, bunun balinaların altcoin’de yükseliş beklediği anlamına geldiğini söyledi.

Martinez, Santiment tarafından toplanan bazı verilere atıfta bulunuyor. Balinaların yalnızca son üç hafta içinde 52 milyondan fazla XRP satın aldığına dikkat çekiyor. Satın alınan XRP’nin toplam değeri yaklaşık 22,9 milyon dolardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Hangi Coinleri Alıyor? Bu 4 Altcoin Listede!