Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu 5 Altcoin’den Alıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 30 Nisan 2022
2 görüntülenme
ethereum whale Depositphotos 67325021 xl 2015 scaled 1

Hafta sonu başlarken, yeni on-chain verileri dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarından bazılarının değişken kripto para piyasalarından çekildiğini gösteriyor. Dev cüzdanlar dalgalı fiyat hareketlerinden korunmak için 5 altcoin’i tercih ediyor.

Balinalar Ethereum (ETH)’dan uzaklaşıyor

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, en büyük 100 Ethereum balinası son 24 saat içinde büyük miktarlarda Ethereum (ETH) sattı. Satışa yönelen balinalar, yazım sırasında hafif düşüşte olan altcoin piyasasından kaçınmak için dolara sabitlenmiş stablecoin’leri tercih ediyor. Aynı balinalar, ETH’un aşağı yünlü piyasa yapasından korunmak için yakın zamanda 1.963.431 dolar değerinde USD Coin (USDC), 283.588 dolar değerinde Binance USD (BUSD) ve 122.135 dolar değerinde Tether (USDT) satın aldı.

Balinaların satma isteği, önceki haftalarda ortaya çıkan bir eğilimi takip ediyor ve bir dizi büyük aktif balinanın zayıf hacim ve hafta sonuna doğru düşüş olasılığı konusunda endişeli olduğu görülüyor. Sınırlı sayıda Ethereum (ETH) tabanlı kripto para birimi, son 24 saat içinde değerde önemli artışlar görürken, diğerleri düşüşler düşüşteydi.

Bu süreçte en çok satın alınan altcoin: ApeCoin (APE)

Diğer altcoin projeleri balina cüzdanları tarafından elden çıkarılırken, bu süre boyunca Apecoin (APE) toplam 110.145 dolarlık giriş gördü. YFI (Yearn.Finance), önceki güne göre girişlerde önemli bir artış yaşayan ve toplam 34.280 dolar giriş alan bir diğer kripto para birimi. Diğer andan, on-chain analiz şirketi Santiment’e göre Bitcoin ve Ethereum balinaları son günlerde büyük kazançlar elde ediyor. Santiment analistleri tarafından 29 Nisan’da BTC ve ETH yatırımcılarının karda oldukları belirtildi:

Bitcoin’in kâr-zarar oranı, önceki birkaç gün içinde meydana gelen kademeli toparlanmanın bir sonucu olarak büyüyor. Bu süre zarfında, Ethereum, Bitcoin üzerindeki küçük fiyat üstünlüğünü açıklayan bazı önemli teslimiyetler gördü.

ETH 2.0 mevduat sözleşmesi bakiyesi 12 milyon ETH’yi aştı

Balina satışları bir yana, en büyük altcoin olan ETH etrafındaki momentum, çok beklenen ‘ Merge’ (Birleşme) sayesinde önemli ölçüde arttı veya son zamanlarda yükselişini sürdürdü. Nansen’den elde edilen verilere göre, mevcut ETH konsensüs katmanı (ETH 2.0) mevduat sözleşmesi bakiyesi 12 milyon ETH’yi aştı. Bu, mevcut ETH dolaşımının %10’undan fazlasını oluşturuyor.

Balinalar Ethereum (ETH)'dan 5 Altcoin'e Geçiyor

Beacon Chain, Ethereum Blockchain’de paralel çalışan bir Proof-of-Stake versiyonudur. Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Ethereum mainnet’in, Ethereum İyileştirme Önerisi 4345 tarafından belirtildiği gibi, Haziran ayında Beacon Chain ile birleşmesi planlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

61bba8ba86b247097c952ee5
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan DOGE Aşığı Elon Musk Açıklaması! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına atıfta bulunarak “Elon Musk 44 milyar dolar verdi diye Twitter’daki olumsuzluklar meşrulaşmaz” ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk ve...
Buğra Çağlar 30 Nisan 2022