Balinalar Ethereum Satarken Bu 4 Altcoin Boğa Modeli Çiziyor!

Balinalar Ethereum Satarken Bu 4 Altcoin Boğa Modeli Çiziyor!
Balinalar Ethereum Satarken Bu 4 Altcoin Boğa Modeli Çiziyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain analitik platformu Lookonchain’e göre Ethereum balinaları kar alıyor. Analistler ve uzmanlar ise 4 altcoin için yükseliş işaretleri gördüklerini söylüyor.

ETH 1.904 dolara ulaşırken Ethereum balinaları kâr ediyor

Bir Ethereum balinası, ETH fiyatı 1.904 doların üzerine çıktıktan sadece 20 dakika sonra Binance’e yaklaşık 44 milyon dolar değerinde 23.080 ETH yatırdı. Bu hareket, büyük holder’ların Ethereum’un son dönemdeki yükselişinin ortasında kar almaya başladığını gösteriyor. Balinanın Ethereum için ortalama para çekme fiyatı yaklaşık 1.820 dolar seviyesinde. Bu, en son zirve fiyatın oldukça altında olup, risk yönetimine muhafazakar bir yaklaşım. Ayrıca, fiyat gücü dönemlerinde karları kilitleme tercihini gösteriyor.

İlginç bir şekilde, balina Ethereum’daki varlıklarını sistematik olarak azaltıyor. Kripto para birimi yukarı doğru fiyat hareketi yaşadığında yaklaşık 8.000 ETH’lik önemli transferler yapıyor. Bu model, balinanın potansiyel piyasa etkisini ve oynaklığı en aza indiriyor. Ayrıca, varlıklarının bir kısmını kademeli olarak tasfiye etmek için stratejik bir hamle yaptığını gösteriyor.

PawSwap (PAW) haftalık %40 yükseldi, sırada ne var?

PAW fiyatı haftalık bazda yükseliyor. CoinMarketCap’e göre PAW, basın zamanında haftalık bazda yaklaşık %33’lük bir artışla 0,00000001976 dolardan el değiştiriyor. Nakamura, bu büyük fiyat artışının esas olarak Nisan sonunda başlatılan PAW tokenlerinin stake etme mekanizmasından kaynaklandığını söylüyor. O dönemde, 1 Mayıs’ta, 200 trilyondan fazla PAW yalnızca 24 saat içinde stake sözleşmesine kilitlendi. Bu tokenlar 13 hafta boyunca stake edildi. Nakamura’nın tweetine göre şimdi, tüm PAW arzının yaklaşık %20’si stake edilmiş durumda. Staking, coinleri geçici olarak tedavülden kaldırarak kıtlıklarını artırıyor. Nakamura, görünüşe göre yakın gelecekte fiyatın daha da yükselmesini beklediği için “to the moooon” şeklinde bir tweet attı.

Ethereum rakibi Solana yükselişte canlanma görüyor

Kripto para ekosistemi, çalkantılı bir hafta sonunun ardından pozitif bir büyüme hızıyla açıldı. Solana (SOL) da istikrarlı kaybından kurtuldu ve pozitif bir büyüme yolunda ilerliyor. Yeni bir haftanın şekillenmeye başlamasıyla birlikte kripto analisti Godfrey Benjamin’e göre, piyasanın ivme kazanması için gözler bazı altcoin’lerin üzerinde olacak. Solana, bu konuda en iyi seçimler arasında yer alıyor. Bunun nedeni, protokolün daha fazla gerçek dünya faydası sağlamaya çalışırken geliştirici merkezinin büyümesini desteklemeye yardımcı olması. Geliştirici faaliyetlerinin temettüleri, SOL fiyatı üzerinde kapsayıcı bir etkiyle bu haftadan itibaren ortaya çıkmaya başlayacak.

DOGE cüzdanlarının yaklaşık %40’ı kârlı hale geliyor

Ticaret hacmi, bir kripto paranın faydasını ve baskınlığını değerlendirmek için önemli bir on-chain metrik’tir. Dogecoin’in ticaret hacmi son 24 saatlik dönemde 231,95 milyon dolara ulaştı. Böylece, rakipleri Shiba Inu ve PEPE’yi geride bıraktı. Dogecoin’in ticaret hacmi açısından hakimiyeti, balinaların faaliyetlerinden kaynaklanıyor. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, portföylerinde DOGE tutan büyük cüzdan adresleri, 3 Nisan’dan bu yana varlıklarına sürekli olarak daha fazla token ekledi.

Ethereum
Balinalar tarafından Dogecoin birikimi

Üç farklı segmentte 1.000 ile 1.000.000 Dogecoin tutan balinalar, 3 Nisan’dan bu yana meme coin alımlarını kademeli olarak artırdı. Bu metrik, Shiba-Inu temalı varlık için yükseliş tezini besliyor. IntoTheBlock’un istatistiklerine göre, 0,0733 dolar ile Dogecoin tutan cüzdan adreslerinin %42’sinden fazlası kârlı durumda. Yine de, cüzdan adreslerinin %53,89’u “zararda”. Yani gerçekleşmemiş zararlar üzerinde oturuyorlar.

42.91% DOGE cüzdanları 0.0733 dolar mevcut fiyatıyla karlı

Balinaların birikimi, faaliyetlerdeki artış ve büyük hacimli işlemler Dogecoin fiyatı için yükseliş tezini körükledi. Kripto analisti Jaydee_757, yaklaşan bir boğa koşusu olarak tanımladığı DOGE için 1 dolarlık hedef belirledi.

Ethereum
Dogecoin’de büyük işlemler

Uzman, uzun vadeli konsolidasyonun meme coin’indeki bir ralliden önce geldiğini ileri sürüyor. DOGE fiyatı aşağıdaki grafikte turuncu trend çizgisinin altında 730 günden fazla zaman geçirdi. Au nedenle analist trend çizgisinin üzerinde belirleyici bir kırılmanın yakın olduğunu söylüyor.

Ethereum
DOGE bir aylık fiyat grafiği

Bir kırılma durumunda, DOGE fiyatının 0,7718 dolar ile 1,5000 dolar arasındaki hedef bölgeye girmesi muhtemel.

Ripple yanlısı avukat XRP’nin 2 dolara yükseleceğini öngörüyor

XRP token sahipleri topluluğu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada verilecek kararı bekliyor. Ripple taraftarı avukat John Deaton, Ripple’ın kazanacağından umutlu. Ayrıca avukat, XRP fiyatının toparlanma yolunda olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda XRP için 2 dolarlık bir hedef belirlediğini kaydediyor. Bu bağlamda Deaton, “XRP 0,48 sent seviyesinde. Şu anda satın almayı reddeden kaç kişinin 1 doların üzerinde satın alacağını düşünmek çılgınca. Daha da çılgınca olan şey, FOMO’nun muhtemelen 2 dolara kadar devreye girmeyecek olması,” paylaşımını yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Ethereum Satarken Bu 4 Altcoin Boğa Modeli Çiziyor!