Reklamı kapat

Dikkat: Balinalar Ethereum ve Bu Altcoin’leri Boşaltıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 6 gün önce
123 görüntülenme
Kripto analiz firması Santiment, borsa tokenlerinin FTX ticaret platformunun çöküşünden sonra en büyük fiyat düşüşlerinden bazılarını kaydettiğini söylüyor. Özellikle balinaların satış yaptığına işaret eden Santiment, belirli borsa coin’lerine dikkat çekti. Bu sırada, balina izleme platformu Whale Stats, son 24 saatte satılan beş coin’in listesini verdi. İşte detaylar…

Kripto analiz firması Santiment, borsa tokenlerinin FTX ticaret platformunun çöküşünden sonra en büyük fiyat düşüşlerinden bazılarını kaydettiğini söylüyor. Özellikle balinaların satış yaptığına işaret eden Santiment, belirli borsa coin’lerine dikkat çekti. Bu sırada, balina izleme platformu Whale Stats, son 24 saatte satılan beş coin’in listesini verdi. İşte detaylar…

Santiment, borsa tokenlarının satıldığını söylüyor

Santiment, FTX fiyaskosunun ortasında, kripto balinalarının FTX (FTT), Huobi Global (HT) ve Crypto.com (CRO) borsa tokenlerini ya sattığını ya da satın aldığını söylüyor. Santiment’e göre, kripto balinaları 10 gün içinde FTT varlıklarının yüzde 30’undan fazlasını elden çıkardı. Ayrıca Crypto.com varlıklarının yüzde 0,4’ünü sattı. Huobi Global örneğinde Santiment, kripto balinalarının aynı dönemde varlıklarını yüzde 17’nin üzerinde artırdığını söylüyor.

2 Usta İsim: Bu Altcoin Çökecek

Santiment, tweet’inde bu borsa tokenlarının son yedi gündeki en büyük fiyat düşüşlerini kaydettiğini” söylüyor. Ancak bunun bir sürpriz olmadığını kaydeden analiz platformu, aşağıdaki listeyi paylaştı. Paylaşırken “Peki köpekbalıkları/balinalar paralarıyla ne yapıyor?” dedi.

  • FTT (%-36): Yüzde 30,9 oranında satıldı.
  • HT (%-21): Yüzde 17,7 eklendi
  • CRO (%-14): Yüzde 0,4 oranında düştü

Borsalar neden sorun yaşamıştı?

FTT, HT ve CRO, yazı yazılırken sırasıyla 1,63 dolar, 4,64 dolar ve 0,0696 dolardan işlem görüyor. Ticaret platformunun iflas ilan etmesinden önce FTX’teki likidite zorlukları raporlarının ortaya çıktığı son iki hafta boyunca, FTT yüzde 90’ın üzerinde düştü. FTX’i saran likidite sıkıntılarının ardından, Crypto.com’un kripto varlık rezervleriyle ilgili sorular da ortaya çıktı. Borsanın CEO’su Kris Marszalek güveni geri kazanmaya çalışmak için rezervlerini halka açtı. CRO, son iki hafta içinde yüzde 36 düştü.

Bu Altcoin, FTX Varlıklarını Almak İstiyor

FTX fiyaskosu ortaya çıkarken, Tron (TRX) Blockchain’inin kurucusunu danışman olarak kabul eden Huobi Global, Tron tabanlı token sahiplerinin varlıklarını FTX’ten Huobi’ye taşımasını kolaylaştıracağını duyurdu. HT, son 14 günde yüzde 47 düştü. Ancak yukarıda da görüldüğü gibi, Huobi tokenını tutan balinaların miktarı artış yaşadı.  

En büyük balinaların satış listesinde Ethereum da var

Bu sırada, balinalara dair çeşitli veriler sunan Whale Stats, en büyük 100 Ethereum balinasının en son neleri sattığını listeledi. Platformdaki verilere göre son günlerde balinalar, 40.630 dolar değerinde USD Coin sattı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi USDC, ABD dolarına sabitli bir stablecoin’dir. Diğer yandan, 11.365 dolarlık AAVE sattılar. 4.405 dolarlık ETH’yi elden çıkaran balinalar, 728 dolarlık vETH ve 407 dolarlık BOBA satışı gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Önemli Tahminler: Bitcoin Kışı Ne Kadar Sürecek?
Önemli Tahminler: Bitcoin Kışı Ne Kadar Sürecek? Bir rapora göre, kripto sektörü için FTX iflas işlemleri yakından izlenmekte. Bu sırada uzmanlara göre, birçok kripto para şirketi ve birimi, ABD’nin faiz oranlarındaki değişime bağlı. Peki, Bitcoin kışı ne zaman bitecek? İşte analistlerin yorumları… Bitcoin ve...
Aslı Dinçer 6 gün önce