Bu 5 Altcoin Balinaları Harekete Geçti: Binance de Boşaltılıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 26 Kasım 2022
47 görüntülenme
Bu 5 Altcoin Balinaları Harekete Geçti: Binance de Boşaltılıyor!

Tanınmış bir piyasa istihbarat firması, Ethereum (ETH) balinalarının 2020’den beri görülen en yüksek oranda ETH yuttuğunu tespit etti. Diğer yandan Binance balinaları da harekete geçmiş gibi duruyor. İşte detaylar…

Ethereum balinaları birikimde

Kripto analiz firması Santiment’e göre, cebi derin Ethereum yatırımcıları ETH’yi ciddi bir şekilde kapıyorlar. Santiment, 2020’de meydana gelen buna benzer son birikim olayının, ETH’nin bir aydan biraz uzun bir süre içinde yüzde 50 artmasına neden olduğunu söylüyor. Santiment’in açıklamalarında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Ethereum’un aktif köpekbalığı ve balina adresleri, bir yıl önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin dörtte birinden daha az fiyatlarla birikime devam ediyor. Ekim/Kasım 2020’de bu 100 ila 100.000.000 ETH adresi, ETH’nin 5 hafta boyunca yüzde 50’lik fiyat artışı yaşamasına yardımcı oldu.

Bir günde 1.03 milyar dolar

Bu haftanın başlarında Santiment, ETH balinalarının bir günde 1.03 milyar dolar değerinde Ethereum’u yuttuğunu keşfetti. Bu, en büyük balina grubu tarafından beşinci en büyük tek günlük satın alımı temsil ediyordu. Firma ayrıca, layer-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum’un, stablecoin kullanımı açısından popülerliğine dikkat çekti. Arbitrum’un piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlıkla rekabet etmeye başladığını belirtiyor. Santiment’e göre, Ethereum’daki stablecoin kullanımı Arbitrum’u gölgede bırakıyor. Ancak, Arbitrum’da dolara sabitli kripto paraların kullanımı son zamanlarda iki katına çıktı. ETH’deki kullanımları sadece biraz artmış halde.

Binance Coin, Polygon ve Curve de hareket halinde

Diğer yandan kripto balinaları aniden yüz milyonlarca dolar değerindeki XRP, Binance Coin (BNB), Polygon (MATIC) ve Curve’ü (CRV) hareket ettiriyor. Whale Alert’ten gelen yeni veriler, derin cepli kripto yatırımcılarının altcoin’leri bilinmeyen kripto cüzdanlarına ve kripto borsa platformlarına aktardığını gösteriyor.

Önemli XRP işlemleri arasında, Bitstamp’tan bilinmeyen bir cüzdana aktarılan 10.573.032 dolar değerinde 26.418.948 XRP var. Ayrıca bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp’a taşınan 12.096.528 dolar değerinde 30.000.000 XRP transferi gerçekleşti. Son olarak bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp’a aktarılan 11.694.512 dolar değerinde 29.000.000 XRP yer alıyor.

Binance Coin’in hareketi en büyük işlemlere işaret etti

Hareket halindeki diğer kripto paralar arasında, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi hacme göre dünyanın en büyük kripto borsa platformu Binance’in yerel varlığı BNB, Ethereum (ETH) ölçekleme çözümü Polygon ve merkezi olmayan borsa platformu Curve Finance’in kripto varlığı CRV yer alıyor. Whale Alert’in verilerine göre, en büyük işlemler balinalar BNB’lerini hareket ettirdiğinde gerçekleşti.

Yüksek net değere sahip trader, Binance’ten 238.244.053 dolar değerinde 800.000 BNB’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Bir başkası 125.657.497 dolar değerinde 422.036 BNB’yi bilinmeyen bir cüzdandan diğerine taşıdı. Whale Alert’in radarındaki kripto balinalarından yapılan diğer önemli işlemler şunları içeriyor:

  • Bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e 7.859.667 dolar değerinde 9.000.000 MATIC aktarıldı.
  • AAVE’den bilinmeyen bir cüzdana 10.261.544 dolar değerinde 15.000.000 CRV aktarıldı.
  • Bilinmeyen bir cüzdandan AAVE’ye 6.835.697 dolar değerinde 10.000.000 CRV aktarıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance DOGE Değil: Zulasına Bu Meme Coin'den Doldurdu!
Binance DOGE Değil: Zulasına Bu Meme Coin’den Doldurdu! Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, en büyük meme coin olan Dogecoin’den (DOGE) çok Shiba Inu (SHIB) tutuyor. İşte ayrıntılar… DOGE değil: Binance’in cüzdanlarında 87 trilyon SHIB var CoinMarketCap verilerine göre...
Aslı Dinçer 26 Kasım 2022