Dip Avcıları Dikkat: Balinalar Holo ve 3 Coini Topluyor!

Dip Avcıları Dikkat: Balinalar Holo ve 3 Coini Topluyor!
Dip Avcıları Dikkat: Balinalar Holo ve 3 Coini Topluyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Santiment’teki kripto uzmanları Lido DAO (LDO), Illuvium (ILV), Holo (HOT) ve Tron (TRX) altcoin’lerinde büyük hacimli işlemlerde bir artış gözlemledi. Tipik olarak, bir varlığın ağındaki ani balina hareketleri, kripto fiyatlarında aykırı değerlerin veya yaklaşan dalgalanmanın göstergesidir.

Holo, LDO ve ILV balina hareketleri ne anlama geliyor?

Santiment’te pazarlama uzmanı ve kripto analisti olan Brian Quinlivan, kripto piyasaları toparlanmaya başlarken büyük altcoin işlemlerini gözlemledi. Piyasa katılımcıları şu anda Cuma günkü ABD PCE açıklamasını bekliyor. Bu ortamda, Bitcoin, Ethereum ve büyük piyasa değerine sahip varlıklar toparlanmaya başladı. Balina aktivitesinde artış kaydeden üç büyük altcoin LDO, ILV ve HOT oldu. Lido Dao, 2023 boyunca ağında birkaç büyük değer transferi kaydetti. Değer transferlerinin bir kısmı, kendi kendine saklama LDO cüzdanları arasındaki hareketlere atfetmek mümkün.

Lido DAO işlem hacmi ve borsalardaki arz

İlginç bir şekilde, LDO için önemli bir ölçüt olan borsalardaki arz, bir altcoin için nispeten güçlü bir rakam olan %6’nın biraz altında. Arz %6’nın altında olsa da, varlık üzerinde nispeten düşük bir satış baskısı olduğu anlamına geliyor. Ethereum Blockchain’de bir ERC20 tokenı olan ILV, Şubat 2023’te 106 doların üzerinde büyük bir yükseliş kaydetti. O zamandan bu yana varlığın fiyatı 47 doların altına geriledi. Ayrıca, borsa arzı istikrarlı bir şekilde artarak Mayıs ayında %14,5’e ulaştı.

ILV işlem hacmi ve borsalardaki arz

Santiment’in uzmanları, mevcut fiyatı ILV için makul bir dip olarak değerlendiriyor. Token muhtemelen fiyatında bir toparlanmaya doğru gidiyor. Illuvium’a benzer şekilde Holo, ağında her ay bir veya iki kez balina aktivitesi ile büyük transferler gözlemledi.

Holo
Borsalarda HOLO işlem hacmi ve arzı

Ancak balina faaliyetlerindeki son artış, borsalardaki HOT arzı üzerinde önemli bir etki yaratmadı.

TRON TVL, staker sayısındaki düşüşe rağmen yükselişte

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Justin Sun’ın TRON ağı, TVL açısından önemli bir kazanç elde etti. TRON’un TVL’si Ocak ayında 4,123 milyar dolar iken Mayıs ayında 5,6 milyar dolara yükseldi. Bir Blockchain’de Kilitlenen Toplam Değer, ağdaki tüm tokenlerin toplam değerini temsil eder. Ayrıca, protokolün sağlığı ve benimsenmesi hakkında ipuçları verir.

Holo
TRON Network’ün TVL’si

TRON’un yükselen TVL’si, piyasa katılımcıları arasında daha fazla benimsendiğinin bir işareti. Bu yıl şimdiye kadar TVL’de kayda değer bir büyüme oldu. Ancak, buna rağmen, TRON ağındaki staker sayısı son zamanlarda azaldı.

Holo
StakingRewards.com’dan TRX stakerları 7 günlük grafik

Salı günü 341.550 olan staker sayısı bu yazının yazıldığı sırada 332.870’e düştü. Bu, TRON’da stake edenlerin sayısında %2,5’lik bir düşüşe işaret ediyor. Kullanıcılar ödüller ve teşvikler kazanmak için tokenlarını (stake) kilitlerler. Bu nedenle staker sayısındaki düşüş TRX holder’ları ve ağ katılımcıları arasındaki duyarlılığın değiştiğinin bir göstergesidir.

Balinaların tuttuğu TRX arzı artıyor

Kripto balinalarının tuttuğu TRX token arzı, Haziran 2022’de %18,49 seviyesindeydi. Bu oran Mayıs ayında %47,88’e yükseldi. Bu kayda değer artış genellikle token için bir boğa gelişmesi olarak kabul edilir. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, büyük cüzdan yatırımcıları, fiyat dalgalanmalarına rağmen geçtiğimiz yıl boyunca sürekli olarak TRX’i varlıklarına ekledi.

Holo
En büyük adresler tarafından tutulan arz (toplam TRX arzının %’si olarak)

Bu arada, üst düzey adresler tarafından tutulan arz yüzdesindeki büyümenin, TRX fiyatının toparlanması için bir katalizör görevi görmesi muhtemel. TRON, son beş ayda 0,054 dolardan 0,076 dolara yükseldi. Böylece, holder’larına Bugüne Kadar Geçen Yıl (YTD) için %40,7 kazanç sağladı. Yine de token, ATH seviyesi olan 0,231 doların %66,53 altında. Balina birikimi, TVL’deki artış ve tokenın benimsenmesi gibi yükseliş katalizörlerinin bir toparlanmayı tetiklemesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dip Avcıları Dikkat: Balinalar Holo ve 3 Coini Topluyor!