Balinalar LINK ve Bu 2 Altcoin’i Satıyor: Bu 2’sini ise Alıyor!

Balinalar LINK ve Bu 2 Altcoin’i Satıyor: Bu 2’sini ise Alıyor!
Balinalar LINK ve Bu 2 Altcoin’i Satıyor: Bu 2’sini ise Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dizi kayda değer işlemde, kripto para balinaları, kripto topluluğunun dikkatini çeken önemli hamleler yaptı. Özellikle birkaç balina, Chainlink (LINK), STORJ gibi coin’leri satmasıyla dikkat çekti. Kripto para balinalarının bu son hamleleri, kritik. Zira hem bireysel portföyleri hem daha geniş manzarayı etkileyen stratejik kararların dinamik doğasının altını çiziyor. Yatırımcılar ve meraklılar, gelişen kripto alanında gezinirken tetikte olmaya devam ediyor. İşte detaylar…

AAVE ve STORJ işlemleri dikkat çekti: Satın aldılar

Yeni oluşturulan bir balina cüzdanı, ünlü kripto borsası Binance’den milyonlarca dolar değerinde altcoin’i hızla çekti. Cüzdanın satın aldıkları arasında 5 milyon dolar değerinde 3,5 milyon Storj (STORJ) token var. Ayrıca 4,3 milyon dolar değerinde AAVE bulunmakta. Tokenlar merkezi bir borsadan elde edildiği için kesin satın alma fiyatı açıklanmadı. Ancak söz konusu adresler balinalara ait olduğundan, elbette yüklü bir işlem karşımıza çıkacaktır.

Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 6 Altcoin’den Kaçın!

Eş zamanlı olarak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bir balina YFI’ın fiyatında ani bir düşüşü tetikledi. Balinanın yaklaşık 250 milyon dolarlık piyasa değerini silmiş olabileceğine dair şüpheler ortaya çıktı. Özellikle, merkeziyetsiz borsa dYdX’teki YFI açık pozisyonlarının yüzde 96,3’ü (yaklaşık 60 milyon dolar) tasfiye edildi. DYdX’in kurucusu Antonio Juliano, düşüşü kötü niyetli bir aktörün manipülasyonuna bağladı. Ayrıca sabah saatlerinde platformda “aşırı kâr getiren işlemlere” karşı önlemler alındığını duyurdu.

Diğer yandan, daha önce hareketsiz olan balina 0xd4e, Coinbase’e 0,213 dolardan 5,77 milyon LRC (1,23 milyon dolar) yatırarak önemli bir hamle yaptı. Bu tokenları 1 Şubat ve 9 Mart 2023 tarihleri arasında ortalama 0,353 dolar fiyattan biriktiren balina, 9,5 ay elinde tuttuktan sonra mevcut piyasa fiyatından satılırsa 805 bin dolar  (-%39,6) potansiyel kayıpla karşı karşıya kalacaktır

“0x432” adresiyle hareket eden bir başka balina, kısa süre önce 33,24 ETH karşılığında 2,5 milyon MEME tokenini (65 bin dolar) takas etti. MEME tokenlarını alıp satma geçmişine sahip olan balinanın toplam kârı yaklaşık 2,39 milyon dolar.  Üçüncü balina 0x604, 62.049 LINK tokeninin tamamını 838.523 USDC karşılığında 13,51 dolardan satmayı tercih etti. Uniswap ve FixedFloat’ta 12 Kasım 2023 tarihinde ortalama 16,41 dolar fiyatla üç işlemde LINK biriktiren balina, yalnızca 7 gün içinde 179 bin dolar (-%17,6) zarar etti. Balina artık herhangi bir LINK tutmuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Balinalar LINK ve Bu 2 Altcoin’i Satıyor: Bu 2’sini ise Alıyor!