Balinalar, Dev Satışlar Yaptı! Ama Bu Meme Coin Yine de Dirildi

3343orNYqAJu5 1 1280x720 1
3343orNYqAJu5 1 1280x720 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Yashu Gola’ya göre, Shiba Inu (SHIB) çevresindeki bireysel çılgınlığı, Mayıs’ın en yüksek seviyelerini test etmeye işaret ettiğinden yukarı doğru keskin bir geri çekilme ortaya çıkıyor. Meme coin, geçen haftanın en düşük seviyesi olan 0,00002058 dolardan yükseliş izleme hareketine devam ederken, yeni haftalık seansına yeşil renkte başladı.

“Balinalar satsa da mikro traderlar büyük satışları emdi”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, SHIB’nin fiyatı, devam eden toparlanma eğiliminden %40’ın üzerinde getiri elde ederek, 11 Ekim’de 0,00002907 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto analistine göre, bunu yaparken, Dogecoin’den ilham alan meme coin, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, 0,00002978 dolara yakın teknik direnç seviyesine doğru uzun bir yükseliş gördü.

SHIB
SHIB 4 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Kripto analisti Yashu Gola, grafiği şu şekilde yorumluyor:

Shiba Inu grafiği ayrıca, fiyatı 20-4H üssel hareketli ortalamayı (20-4H EMA; yeşil dalga) destek olarak test ettiğinde, traderların SHIB tokenlerini biriktirme niyetini de gösteriyor. Örneğin, Shiba Inu’nun 1 milyon-10 milyon SHIB değerindeki adresleri, Santiment verilerine göre altı ayın en büyüğü olan 31 milyardan fazla tokeni terk ettiğinden, kripto para birimi 7 Ekim’de %40’tan fazla düştü. Ancak, traderlar 20-4H EMA yakınında SHIB tokenleri biriktirmeye başladıkça fiyat toparlandı.

Analist, Shiba Inu’nun devam eden düzeltmesinin, 1 milyon–10 milyon SHIB adres dökümü ile fiyatı arasındaki potansiyel bir korelasyondan ipuçları aldığını belirtiyor. Santiment, Shiba Inu’nun fiyatının, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, SHIB milyonerleri varlıklarını terk ettikten sonra her seferinde toparlandığını kaydetti.

Meme coin
Shiba Inu tedarik dağıtımı / Kaynak: Santiment

Analiste göre bu durum, mikro traderların büyük satışları emme niyetini gösteriyor. 

SHIB’in bireysel duyarlılığı nasıl?

SHIB pazarındaki yükseliş eğilimi, Google Trends’e göre “Shiba Inu” anahtar kelimesi için artan sayıda internet sorgusu ile aynı zamana denk geldi. 

Web verileri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Shiba Inu trendinde 12 aylık bir faiz zaman diliminde bir artış olduğunu gösteriyor ve bu da artan perakende ilgisine işaret ediyor. 92’de trend, en son Mayıs ayının ikinci haftasında görülen 100’lük en yüksek popülerlik puanına daha yakın. Daha fazla internet kullanıcısının Shiba Inu hakkında bilgi aradığını gösteriyor. 

Meme coin
Google, “Shiba Inu” kelimesinin aranması / Kaynak: Google Trendler

Bununla birlikte, aynı dönemde “Shiba Inu nasıl alınır” anahtar kelimesi için internet sorguları sadece 18 çıktı. Bununla birlikte, bir önceki haftaya göre faiz %260 arttı.

Meme coin için iki göstergenin anlattıkları

Kripto analisti Yashu Gola, teknik bir cephede, SHIB’nin son toparlanma hareketinin, düşüş eğilimini geçersiz kıldığını belirtiyor ve şu analizi yapıyor:

Spesifik olarak, meme coin fiyatı, trade hacmindeki artışla yapının üst trend çizgisinin üzerinde kapanırken, aksi halde düşüş eğilimi gösteren bir alçalan üçgen modelinden yükselişe geçti. Koparma hala onay beklerken, yükselişin devam etme ihtimalini artırdı. Uzatılmış bir yükselişin nedeni, fiyatı tipik olarak önceki yukarı yönlü hareketin yüksekliği kadar yüksek gönderen geçici bir boğa flamasıdır. Başka bir deyişle, SHIB’nin boğa flama modelinin üzerine çıkması, fiyatını 0,00004713 dolara gönderebilir.

Meme coin
Boğa flaması kurulumunu içeren SHIB 4 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Bu arada analist, fiyatın flama aralığının içine geri dönmesi durumunda, azalan üçgen kurulumunu yeniden etkinleştirme riski olacağını hatırlatıyor ve bunu yaparken, SHIB’in 0,00002195 dolara doğru bir düzeltme ve ardından 0,00001000 dolara negatif bir kırılma hareketi görebileceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar, Dev Satışlar Yaptı! Ama Bu Meme Coin Yine de Dirildi