Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti

Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coine Akın Etti
Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coine Akın Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında balina hareketleri bitmek bilmiyor. Son 24 saatte SHIB ve beş kripto para birimi için önemli hareketler var. Detaylara bakalım.

SHIB balinaları harekette

Shiba Inu (SHIB) ağı son zamanlarda balinalar arasında bir faaliyet telaşına tanık oldu. Buna göre 115 milyon dolar değerinde şaşırtıcı bir Shiba Inu ortalıkta dolaştı. Büyük işlemlerdeki bu artış, kripto topluluğunda dikkat çekiyor.

Ancak ilginç olan, bu önemli balina faaliyetinin SHIB için karşılık gelen bir fiyat artışına dönüşmemiş olması. Son veriler itibariyle Shiba Inu 0,00000723dolardan işlem görüyor. Ayrıca fiyatı aşağı yönlü bir seyir izliyor. Burada şu soru ortaya çıkıyor: SHIB piyasasında balina aktivitesi ile fiyat hareketi arasında neden böyle bir kopukluk var?

Olağandışı hacim dalgalanması

Bu denklemdeki dikkate değer bir faktör, işlem hacmindeki önemli artış. Kısa bir süre içinde üç katına çıkarak fırladı. Normalde, hacim yükseldiğinde fiyatın da yükselmesi söz konusu. Ancak bu durumda altcoin SHIB fiyatı düşmeye devam ederek kafa karıştırıcı bir durum yaratıyor. Ayrıca bu durum spekülasyonlara yol açıyor.

Shiba Inu Rallisi Mi Geliyor! Beklentileri Yükselten Hamle

Acaba bu balinalar gelecekte bir fiyat artışı bekleyerek daha düşük fiyatlardan daha fazla SHIB mi biriktiriyor? Alternatif olarak, piyasayı SHIB ile doldurmak zorunda kalmadan portföylerini çeşitlendiriyorlar. Ayrıca varlıklarını yeniden karıştırıyor olabilirler mi? Bu balina hareketinin ardındaki nedenler gizemini koruyor.

Balina hareketliliğinin açıklaması zor

Artan balina aktivitesi SHIB piyasası için iki ucu keskin bir kılıç görevi görüyor. Bir yandan, önemli oyuncuların hâlâ SHIB’e ilgi duyduğunu göstererek potansiyel olarak yükseliş eğilimine işaret ediyor. Diğer taraftan devam eden fiyat düşüşü küçük yatırımcıların güvenini sarsabiliyor. Ayrıca potansiyel olarak daha fazla satışı tetikleyebiliyor. Bu dinamikler arasındaki hassas denge, SHIB’in gelecekteki fiyat yörüngesini çevreleyen belirsizliğe katkı sağlıyor.

Trilyonlarca Shiba Inu Satış Riski Altında! İşte Nedeni

Sadece SHIB değil

Balina hareketliliği sadece altcoin SHIB için söz konusu olmadı. Piyasada önemli kripto para birimlerinde hareketlilik var. Buna göre 69.000.000 adet USDT’nin Tether Treasury’den Bitfinex’e transferi söz konusu oldu. Diğer taraftan 73.138.572 dolar değerinde 2.901 adet Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan hareket etti. Coinbase borsasına gitti.

SHIB haricindeki başka hareketler olarak 2,200,000  adet UNI (9,053,671 dolar) bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edildi. Ayrıca 1,100,000 adet LINK (6,437,087 dolar) bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edildi. Son olarak kriptokoin.com olarak baktığımızda 32.000.000 adet XRP (15.052.200 dolar) bilinmeyen cüzdandan Bitstamp’a transfer edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti