Balinalar SHIB ve DOGE Toplarken Bu Altcoin Satılıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
482 görüntülenme
Balinalar SHIB ve DOGE Altcoin Satılıyor

Balina izleme botları, yüklü miktarda Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) taşıyan işlem sayısında belirgin bir atış olduğunu bildiriyor. Büyük yatırımcılar meme coin’lere hücum ederken, son haberlerle yoğun balina satışıyla karşı karşıya kalan bir altcoin’de var.

Devasa Ethereum balinası tek bir işlemde 1,4 milyon dolar değerinde SHIB satın aldı

WhaleStats listesinde 254. sırada yer alan bir Ethereum balinası, tek bir işlemde 1.481.747 dolarda değerinde 131.477.192.339 Shiba Inu (SHIB) satın aldı. “BlueWhale0068” adlı ETH balinası da hafta boyunca 1.1 dolar değerinde alırken SHIB satın almıştı.

En büyük 100 ETH balinası arasında Shiba Inu, dolar değerine göre en büyük token konumunda. WhaleStats’a göre ilk 5.000 ETH balinası, SHIB’de şaşırtıcı bir şekilde 606.553.503 doları kontrol ediyor. Artan balina işlemleri, yaklaşan 2. Katman Shibarium lansmanı öncesinde geliyor. BlueWhale0068, lansman öncesinde 1.1 dolarlık satın alım gerçekleştirdi.

Fiyat düşünün ortasında iki balina 20 milyon dolar değerinde DOGE satın aldı

İlk işlemde, en büyük 20 balina arasında yer alan bir cüzdan 9.5 milyon dolar değerinde 123.620.027 DOGE satın aldı. İkinci işlemde, başka bir balina 8.5 milyon dolar değerinde 111.869.251 DOGE ele geçirdi.

Bu DOGE transferleri, Elon Musk’ın kripto para biriminden yapay zekaya “geçişi” hakkında tuhaf bir tweet göndermesinden birkaç saat sonra gerçekleşti. Kriptokoin.com olarak Musk’ın açıklamaları ardından balinaların satın aldığı altcoin’lere bu yazıda yer verdik.

Yüklü balina işlemleri esnasında DOGE fiyatı haftalık bazda %7’nin üzerinde düşüş gösteriyor. DOGE şu anda 0.070 dolar bölgesinin hemen üzerinde tutunmaya çalışıyor. Balinaların ilgisi Dogecoin fiyatının toparlanması için yeterli değildi. Bu esnada, yoğun balina satışlarının ortasında kalan bir altcoin %10’un üzerinde değer kaybediyor.

SHIB ve DOGE balina işlemlerine sessiz kalırken, bu altcoin satışlarla %10 eridi

Blockchain analitik platformu Nansen ekibinden Andrew Thurman, kısa süre önce küresel trade şirketi Wintermute’un, SEC’in likit staking protokolü Lido hakkındaki hamlesinin ardından, elindeki LDO’ların yaklaşık %10’unu sattığını açıkladı.

Sosyal medyada geniş çapta yayılan ve kripto topluluğunu paniğe sürükleyen söylentinin ardından, Lido (LDO) Cumartesi günü %10 düştü. Lido ekibiyle iletişime geçen diğer araştırmacılar, düşüşün tamamen spekülatif olduğunu bildiriyor…

Likit staking platformu, yoğun satışlara neden SEC haberinin ardından kripto uzmanı David Hoffman’a söylentilerin yalan olduğu hakkında bilgi verdi. Haberin yayınlanmasından hemen sonra Hoffman, “Lido ekibinin üyeleri bana ulaştı ve bunun yanlış olduğunu söylediler. Özellikle Lido olarak adlandırdığım için üzgünüm, çünkü tüm bunlar tamamen ‘söylenti’ ve Lido burada özellikle üzerinde durulmayı hak etmiyor” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tahmini Çıkan Analist Bitcoin Bu Diplere
Birçok Tahmini Çıkan Analist: Bitcoin Bu Diplere İtilebilir! Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ve kripto fiyatlarının gerilemesi için birincil katalizörü özetledi. Kriptoya odaklanan bir analist olan Van De Poppe, düşüşün FTX diplerine ulaşabileceğini öngörüyor. Mike McGlone, kripto piyasasının düşüş katalizörlerini açıklıyor Analistin isabetli...
Buğra Çağlar 3 hafta önce