Dikkat: Balinalar WIF Coin Satıp Bu 2 Meme Coin’i Alıyor!

Dikkat: Balinalar WIF Coin Satıp Bu 2 Meme Coin'i Alıyor!
Dikkat: Balinalar WIF Coin Satıp Bu 2 Meme Coin'i Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bu hafta önemli bir sarsıntıya tanık oldu ve meme paraları keskin bir düşüş yaşadı. Bu fırtınanın merkezinde, meteorik bir yükseliş yaşayan ancak şu anda sert bir gerçeklik kontrolüyle karşı karşıya olan köpek temalı bir meme coin olan Dogwifhat (WIF coin) yatıyor.

WIF coin, balinaların satış listesinde

Son GameStop (GME) rallisinden güç alan WIF gibi meme coinlerin değeri arttı. Ancak GME hisse senedi fiyatı düştükçe meme coin piyasasında bir domino etkisi yaşandı. Bir zamanlar meme coin çılgınlığının gözdesi olan WIF, fiyatının son 24 saat içinde %12’nin üzerinde düştüğünü gördü ve şu anda son zamanlardaki en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde daha düşük bir fiyat noktasında işlem görüyor.

Analistler bu gerilemeye katkıda bulunan faktörlerin birleşimine işaret ediyor. Önemli faktörlerden biri, “balinaların” eylemleri oldu. Lookonchain’e göre balina hareketleri, aşağıdaki şekilde idi:

  • Bir balina 732.481 WIF (1.85 milyon dolar) ve 716.344 POPCAT (281 bin dolar) tokenini 3 gün önce satın aldı.
  •  Bu balina, 3 gün önce 732.481 $WIF (2,18 milyon dolar)’ı 2,98 dolardan aldı. Ayrıca 716.344 $POPCAT (361 bin dolar)’ı 0,5 dolardan satın aldı. 3 günde $WIF ‘te 336 bin dolar ve $POPCAT ‘te 80 bin dolar kaybetti.
  • Başka bir balina, WIF fiyatı düştükten sonra $tremp ve $BONK satın almak için zararla 1,7 milyon $WIF (4,4 milyon dolar) satıyor. Bu da $tremp ve $BONK fiyatının artmasına neden oldu. Balina, 17 Mart’ta 2,94 dolardan 1,7 milyon $WIF satın aldı. Bunun için 25.682 $SOL (5 milyon dolar) harcadı.
  • $WIF fiyatı düştükten sonra tremp ve $BONK satın almak için $WIF satmaya başladı.
  • Şu ana kadar 1,28 milyon $WIF (3,3 milyon dolar) 127,16 milyar $BONK ile 0,00002593 dolardan, 410,688 $WIF (1,06 milyon dolar) ise 966 bin $tremp ile 1,1 dolardan değiştirildi.

WIF fiyatındaki son durum

Daha fazla kayıp korkusuyla traderlar da çıkış stratejisine katılarak WIF fiyatındaki düşüşü daha da hızlandırdı. Teknik göstergeler, WIF tokenı başına 2,50 dolarlık potansiyel bir destek seviyesine işaret ediyor. Bu önemli destek seviyesi ihlal edilirse analistler, fiyatın 1,60 dolara kadar düşeceği potansiyel olarak yıkıcı bir düşüş olabileceği konusunda uyarıyorlar.

Ancak hâlâ bir umut ışığı var. Balinaların ve kısa vadeli traderların aksine, türev piyasaları henüz benzer düzeyde bir panik sergilemedi. Aslında, WIF vadeli işlem sözleşmelerinin açık pozisyonları son 24 saatte neredeyse %5 arttı. Bu, WIF’in uzun vadeli potansiyeline inanan bazı yatırımcıların güveninin devam ettiğinin bir işareti olarak yorumlanabilir. Bununla birlikte, bu türev trader’ları, 2,50 dolarlık destek seviyesinin düşmesi durumunda sıkıntı yaşayabiliyor. Zira kendilerini piyasada açık pozisyona sokabiliyorlar. Böylece potansiyel olarak düşüşü şiddetli hale getirebiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Balinalar WIF Coin Satıp Bu 2 Meme Coin’i Alıyor!