Dev Balinanın Hedefinde Bu Altcoin Var! Fiyat Nasıl Tepki Verecek?

Dev Balinanın Hedefinde Bu Altcoin Var! Fiyat Nasıl Tepki Verecek?
Dev Balinanın Hedefinde Bu Altcoin Var! Fiyat Nasıl Tepki Verecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LINK birikimi, uzun vadeli sahiplerin ve kurumsal cüzdanların Binance’dan çok sayıda coin çekmesiyle gerçekleşiyor. Lookonchain’in bildirdiğine göre LINK’e özel ilgi gösteren bir balina düşüşlerde token topluyor. Kripto analisti Valdrin Tahiri, gelişmelerin altcoin fiyatı üzerindeki etkisini değerlendiriyor.

Kurumsal bir balina LINK’e özel ilgi gösteriyor

Bugün LINK’te 4,2 milyon dolar biriktiren 81 cüzdanlı bir kurum şeklinde ilginç haberler var. Cüzdanlar 15 Eylül’de oluşturuldu ve üç gün sonra Binance’ten çekildi. O zamandan bu yana LINK’te 56 milyon dolar biriktirdiler. On-chain analitik platformu Lookonchain, gelişmeyi şu şekilde duyurdu.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, uzun vadeli sahiplerin Chainlink birikimi de dikkatleri çekiyor. Altı uzun vadeli sahip, bugün Binance’ten Chainlink’te 2,4 milyon dolar biriktirdi. Bu hesapların hepsi LINK’te 800.000 dolardan fazla tutuyor. Ayrıca, LINK dışında başka bir altcoin alım satımı yapmıyorlar.

LINK beşinci koparma girişimini gerçekleştirdi

Haftalık grafik LINK’in 2022 Haziran’dan bu yana azalan bir direnç trend çizgisini takip ettiğini gösteriyor. Bu süre zarfında, hepsi başarısız olan beş çıkış denemesi (kırmızı simgeler) yaptı. En sonuncusu iki hafta önce gerçekleşti. Azalan direnç trend çizgisine ulaşmadan önce, altcoin fiyatı 5,60 dolar yatay destek alanının altına saptı. Ardından bunu geri aldı. Ağustos ayında daha yüksek bir düşük seviye (yeşil simge) oluşturdu. Ayrıca, yükselişine devam etmeden önce bunu destek olarak doğruladı. Bu arada haftalık RSI yükseliş eğiliminde. Gösterge artıyor ve 50’nin üzerinde (yeşil daire). Dolayısıyla her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

Altcoin
LINK Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

LINK fiyat tahmini: Altcoin için düzeltme ne zaman sona erecek?

Günlük grafik, LINK fiyatının 8 Ekim’de uzun bir üst fitil oluşturduğunu gösteriyor. Ayrıca, bunu ertesi gün düşüş mum çubuğuyla takip etti. Bu, Ekim ayındaki önceki tüm kazançları ortadan kaldırdı. Bu da 7,13 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı.

Elliot Wave teorisi ve günlük zaman dilimindeki Fib seviyeleri, fiyatın yakında bir dip seviyeye ulaşacağını gösteriyor. En olası sayım, devam eden düzeltmenin A-B-C yapısının bir parçası olduğunu gösteriyor. Eğer öyleyse, altcoin fiyatı şu anda bu düzeltmenin C dalgasında yer alıyor. A: C dalgalarına 1: 1 oranı vermek, 6,95 dolarlık düşük bir seviyeye yol açacaktır. 6,95 dolarlık alan, aynı zamanda tüm yukarı yönlü hareketin 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi olduğu için önemli. Bu izdiham, fiyatın mevcut fiyatın %11 üzerinde, 8,10 dolar seviyesindeki uzun vadeli direnç trend çizgisine doğru sıçramadan önce orada bir dibe ulaşmasını muhtemel kılıyor. Aynı zamanda uzun vadeli sahiplerden gelen Chainlink birikimi ile de uyumlu.

Altcoin
LINK Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş LINK fiyat tahminine rağmen, 6,95 dolar yatay destek alanının altında bir kapanış, trendin hala düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelecektir. Bu durumda altcoin için bir sonraki destek olan 6,35 dolara %13’lük bir düşüş mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Balinanın Hedefinde Bu Altcoin Var! Fiyat Nasıl Tepki Verecek?