Bancor’a Siber Saldırı: 25.000 Ethereum Çalındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyası derin bir nefes almaya fırsat bulamadan her ay yeni krizlerle sarsılıyor. Geçtiğimiz aylarda Güney Kore ve Japonya borsalarının uğradığı siber saldırılarla borsalardan milyonlarca dolar değerinde kripto para çalınmıştı. Şimdi de saldırının odağında kalan Bancor platformundan 13.5 milyon dolar değerinde Ethereum ve PundiX çalındı. 

Ethereum bazlı kripto paraların merkezi olmayan bir şekilde takasına olanak sağlayan Bancor platformu siber saldırıya maruz kaldı.

Coindesk’e konuşan Bancor yetkilisi siber saldırıya maruz kaldıklarını doğrularken konuyla ilgili araştırmaların devam ettiğini ve güvenlik açığıyla ilgili detaylı raporun en kısa zamanda açıklanacağını bildirdi.

ICO döneminde 153 milyon dolar toplayan ve Silikon Vadisi’nden pek çok ünlü yatırımcıyı bünyesine çeken Bancor platformundan yapılan açıklamaya göre 230 milyon PundiX (1 milyon dolar), 25.000 Ethereum (12,5 milyon dolar) ve 2.5 milyon Bancor tokeni (10 milyon dolar) çalındı.

Çalınan Bancor’lar Donduruldu

Bancor’un iletişim lideri Nate Hindman konuyla ilgili açıklamada bulunurken Bancor ekibinin çalınan 2,5 milyon Bancor tokeninin (10 milyon dolar değerinde) transfer edilmesini blokladıklarını, ne yazık ki Ethereum ve Ethereum bazlı bir token olan PundiX transferini durduramadıklarını belirtti.

Bu gelişmeler ışığında siber saldırının bilançosunun 13,5 milyon dolara ulaştığı belirtiliyor.

Hindman sözlerine şu şekilde devam etti;

“BNT tokenlerini Bancor Protokolü’nün gelişmiş özellikleri sayesinde durdurmayı başarabildik. Ama ETH ve diğer çalınan tokenlar için aynı engellemeyi gerçekleştiremedik. Yine de şu anda pek çok borsa ile iletişim halindeyiz ve bu kripto paraların borsalara transferini engellemeye çalışıyoruz.”

Yaşanan siber saldırı sonrasında Bancor Platformu işlem dışı kalırken Hindman platformun 24 saat içerisinde işlevsel hale gelmesini planladıklarını duyurdu ve gelişmeleri Twitter ve Telegram kanallarından takipçiler ile paylaşacaklarını belirtti.

Yayın saati itibariyle 2,72 dolar seviyelerinden işlem gören Bancor siber saldırı sonrasında yüzde 13,5’lik bir değer kaybı yaşamış görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bancor’a Siber Saldırı: 25.000 Ethereum Çalındı

Yorumlar kapalı.