Bank of America, Bu Kripto Para Şirketini Alabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 5 gün önce
590 görüntülenme
Bank of America, Bu Kripto Para Şirketini Alabilir!

17 Mart’ta Twitter’da bir paylaşım yapan yatırımcı ve ünlü “açığa satışçı” Bill Ackman, Bank of America’nın, bir kripto para şirketini alabileceğine yönelik açıklamalar yaptı. Söz konusu şirket, Signature Bank gibi duruyor. İşte Ackman’ın iddialarına yönelik detaylar…

Bank of America, kripto para şirketini satın alabilir

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi ABD bankacılık sektöründe geçen hafta büyük bir kriz yaşandı. Konuya yönelik bir tweet atan Bill Ackman’a göre Bank of America’nın bir satın alım planı var. Ackman, Bank of America’nın krizin ardından zorunlu “kayyum atanan” bankalardan biri olan sıkıntılı US Signature Bank’ı satın almayı planladığını söyledi. 15 Mart’ta Reuters, FDIC’nin Signature’ın potansiyel teklif sahiplerine işin kripto bölümlerinden “vazgeçmeleri” gerektiğini söylediğini bildirdi. Ancak, 17 Mart tarihli bir CoinDesk raporu bunun doğru olduğunu yalanladı.

Türklerin Sepetindeki Altcoin, Yeni Yatırımı Duyurdu: Sıçradı!

17 Mart’ta Ackman, Signature’ın yakında kendisini tahmini 222 milyar dolar değerinde dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Bank of America’nın elinde bulacağını ilan etti. Signature Bank’ın yönetim kurulu üyesi ve Kongre’deki görev süresi boyunca Dodd-Frank Yasası’nın eş sponsoru olan Barney Frank tarafından yazılan daha önceki raporlara yanıt olarak, düzenleyicinin eylemleri, kripto karşıtı duyarlılık üzerine siyasi olarak motive edilmiş olabilir.

Signature Bank’te “güvenilir” bilgi eksikliği vardı

Bununla birlikte, hem New York Düzenleyicisinden hem de FDIC’den bir sözcü daha yakın bir zamanda açıklama yaptı. ABD’deki düzenleyicilerin Signature bankasının liderliğine olan güven kaybının arkasındaki sebebe işaret ettiler. Bu durumun kripto ile herhangi bir özel bağlantıdan değil, yakın tarihli bir banka hücumundan ve “güvenilir” bilgi eksikliğinden kaynaklandığı belirtildi. Ne Bank of America ne de Signature, Ackman’ın tweet’ine yanıt vermedi.

Binance'deki Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Bu sırada Temsilciler Maxine Waters ve Patrick McHenry, 17 Mart tarihli bir duyuruda, ABD’li milletvekillerinin “Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in başarısızlıklarına yanıt olarak” federal mali düzenleyicilerin ifadelerini dinleyeceğini söyledi. Bu duruşmanın 29 Mart’ta gerçekleşeceği belirtildi. FDIC başkanı Martin Gruenberg ve Fed’in Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr’ın Kongre huzuruna çıkması bekleniyor.

10 Mart’ta Silicon Valley Bank, büyük mevduat sahipleri arasındaki bir banka hücumunun ardından kepenk kapattı, ancak hükümet, sigortasız mevduat sahiplerinin çoğunun tazmin edileceğini duyurmak için devreye girdi. Buna karşılık, raporlar, Signature Bank’ın 12 Mart’ta kapatıldığı sırada ödeme gücüyle ilgili bir sorunu olmadığını öne sürdü, ancak New York düzenleyicileri devreye girerek FDIC’ye firmanın sigorta sürecinin kontrolünü verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünyaca Ünlü Şirket, Türklerin Aldığı Altcoin ile Ortak Oldu!
Dünyaca Ünlü Şirket, Türklerin Aldığı Altcoin ile Ortak Oldu! Popüler altcoin projesi MATIC’in arkasındaki Polygon, ünlü bir şirket ile ortak oldu. Kripto para projesi, bir yazılım şirketinin NFT tabanlı sadakat programına yardımcı olacak. İşte detaylar… Popüler altcoin, yazılım şirketiyle ortaklık kurdu Polygon Labs başkanı Ryan Wyatt,...
Aslı Dinçer 5 gün önce