Reklamı kapat

Banka Müşterilerinin Bilgilerini Çalan Hackerlar Fidye Olarak 1 Milyon Dolar Değerinde Ripple İstedi

Mert Kaya
Mert Kaya 31 Mayıs 2018
0 görüntülenme

İki Kanada bankasından on binlerce müşterinin bilgilerini çalan hackerlar, bankaları kendilerine 1 milyon dolar değerinde Ripple ödemedikleri takdirde bu bilgileri sızdırmayla tehdit etti.

Bölgesel medya kuruluşu CBC News, Bank of Montreal ve Simplii Financial’ın bilgilerinin hafta sonu boyunca ele geçirildiğini yazdı. Bilgisayar korsanlarının ele geçirdiği bu bilgilerin arasında  90.000’den fazla müşteriye ait kişisel ve finansal dökümanlar bulunuyor. Çalınan bilgiler isimler, şifreler, hesap numaraları, güvenlik soruları, hesap bakiyeleri ve sosyal güvenlik numaraları gibi önem arz eden bilgiler.

Hackerlar tarafından atılan mailde hackerlar kendilerine 1 milyon dolar değerinde Ripple’ın XRP tokenı fidye olarak verilmezse bütün bilgileri online olarak yaymayla tehdit ediyor. Ancak verilen sürenin dolmasına ve kendilerine bu fidyenin verilmemesine ve hatta bankaların fidyeyi vermeye olumlu yaklaşmamasına karşın hackerlar henüz bu bilgileri paylaşmış değil…

Bank of Montreal verdiği demeçte şu açıklamayı yaptı:

“Yapacağımız şey siber korsanlara ödeme yapmak değil. Şu an müşterilerimizi ve onların bilgilerini korumaya odaklıyız.”

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tron Yeni Ethereum Olma Yolunda İlk Adımını Attı Uzun süredir beklenen oldu ve TRON kendi ana ağını çalışır hale getirdi. Bu hamle Ethereum ile yarışabilmek isteyen TRON için önemli bir dönüm noktası olabilir. Aylarca beklenilen ana ağını faaliyete açan TRON, rakibi olarak belirlediği Ethereum ile...
Serkan Eser 31 Mayıs 2018