Dudak Uçuklatıyor! Dev Banka Ethereum Tahminini Açıkladı

Dudak Uçuklatıyor! Dev Banka Ethereum Tahminini Açıkladı
Dudak Uçuklatıyor! Dev Banka Ethereum Tahminini Açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında Ethereum tahminlerinin ardı arkası kesilmiyor. Son tahmin dev banka Standard Chartered’dan geldi. Banka 2026 sonuna kadar ETH fiyatı ile ilgili olarak önemli bir paylaşım yapıyor. Buna göre ETH fiyatı. 2026 yılı sonuna kadar 8.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip. Bu tahmin, şu anki fiyatı olan yaklaşık 1.600 dolardan 5 kat daha fazla bir değeri temsil ediyor.

Ethereum için umut verici bir gelecek

Standard Chartered Bank Forex ve Kripto Araştırmaları Başkanı Geoffrey Kendrick konuyla ilgili açıklama yapıyor. Buna göre Ethereum’un görünümüne ilişkin iyimserliğini dile getiriyor. Kendrick, Ethereum ETH’nin akıllı sözleşme platformlarındaki yerleşik hakimiyetini vurguluyor. Ayrıca oyun ve tokenizasyonda ortaya çıkan uygulamalarının altını çiziyor. Bunların her ikisinin de ETH’nin fiyatını 2026’nın sonuna kadar 8.000 dolar seviyesine çıkarabileceğine işaret ediyor. Bu öngörü önemli olmakla birlikte, Standard Chartered Bank’ın “uzun vadeli yapısal değerleme” aralığı olan 26.000 ila 35.000 dolara doğru yalnızca ilk adım olarak kabul edilmekte.

Standard Chartered, Microsoft join hands to advance the bank's digital  workplace transformation, ETHRWorld

Kendrick, uzun vadeli değerlemenin Ethereum ETH’nin gelecekteki kullanım durumlarına ve gelir akışlarına dayandığını belirtiyor. Ayrıca bunlardan bazılarının henüz tam olarak gerçekleşmemiş olabileceğini ifade ediyor. Bununla birlikte, oyun ve tokenizasyonun gerçek dünyadaki uygulamalarının bu geliştirme çabalarını desteklemesi ve Ethereum’un kripto ortamındaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Ethereum’un hakimiyeti artacak

Ethereum Layer 2 ölçeklendirme ağlarının, teknik yükseltmelerin etkisiyle büyüme yaşayacağı tahmin ediliyor. Bu yükseltmeler, bu platformlardaki işlem ücretlerini azaltarak Ethereum’un akıllı sözleşme sektöründeki hakimiyetini daha da artıracak. Kendrick ayrıca, bunun önümüzdeki yıllarda Ethereum’un F/K oranını artırması ve potansiyel olarak kazançlarını artırması gerektiğine dikkat çekti.

Vitalik Buterin Presenta Una Propuesta Para Abordar Preocupaciones Por La  Centralización De Ethereum Y El Proceso De Staking: Esto Es Lo Que Debes  Saber - Criptotendencias - Noticias De Bitcoin, Criptomonedas Y Blockchain

Nisan 2024’te Bitcoin halving etkinliğinin tüm dijital varlıklara olumlu yansıması söz konusu. Özellikle de ikinci en büyük kripto para birimi ETH üzerinde olumlu etki yaratması beklentiler dahilinde. Kendrick, 2024 sonundaki ABD seçimlerinden sonra beklenen potansiyel düzenlemelere dikkat çekiyor. Ayrıca ABD’de spot ETF’lerin piyasaya sürülmesinin ETH’ye daha fazla fayda sağlayabileceğini öngörüyor.

ETH fiyatının geleceği

Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, Kendrick Ethereum ETH fiyatının 2024 yılı sonuna kadar potansiyel olarak 4.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Ancak yine de 2021’in sonlarında elde edilen önceki zirvesi olan 4.866 doların altında kalacak.

Ethereum vangt nog meer kritiek om centralisatie, wat betekent dit?

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Kendrick daha önce de Bitcoin için bir tahmin yapmıştı. Buna göre 2024 sonuna kadar BTC’nin 100.000 dolar olacağını belirtmişti. Bitcoin şu anda 27.300 dolar seviyesinde yer alıyor. Ethereum ise 1.580 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Dudak Uçuklatıyor! Dev Banka Ethereum Tahminini Açıkladı