10’dan Fazla Öngörüsü Çıkan Analistten Altcoin Tahminleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.515 görüntülenme
10'dan Fazla Öngörüsü Çıkan Analistten Altcoin Tahminleri!

Kripto para piyasasında isabetli tahminleriyle tanınan bir kripto analisti, altcoin piyasasına bir göz atıyor ve altcoin’lerin bu yılki kazanımlarının çoğu silindikten sonra yükselişe geçebileceğini söylüyor.

“Bazı altcoin’leri özlemenin zamanı gelmiş olabilir!”

Kripto para piyasası, Federal Reserve başkanı Jerome Powell’ın şahin tonuyla, yönünü güneye döndü ve bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Bunun üzerine Silvergate olayı da patlak verince işler iyice karıştı. Bu ortamda isabetli tahminleriyle tanınan Smart Contracter takma adlı bir analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) düşüşlerden sonra destek bulduğunu söylüyor. Analistin başarılı tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Bu doğrultuda analist, önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasada olası bir rahatlama rallisinin gerçekleşeceğini düşünüyor. Smart Contracter, görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Geçen hafta BTC ve ETH’deki ayı bayrağı dökümünün aksine, bu, fakeout’u gösteren durumda hemen geri satın alınıyor. Belki de birkaç haftalık rahatlama zamanı gelmiştir. Yeni yok olan bazı altcoin’leri özlemenin zamanı gelmiş olabilir.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında lider altcoin, günlük bazda %4,30 düşüşle 1.482 dolara geriledi. ETH, haftalık bazda ise %10’un üzerinde değer kaybetmiş durumda. Analist, daha sonra Bitcoin’e bakıyor ve BTC’nin yaklaşık 22.000 dolara kadar bir ayı modeli gösterdiğini söylüyor. Ancak bu fiyat seviyesinde destek bulabileceğine dair işaretler olduğunu belirtiyor. Buradan hareketle de, “BTC’deki ikinci ayı bayrağı şu andan itibaren bozuldu ve sonunda güçlü bir destek seviyesine doğru sürünmeye başladı,” yorumunu yapıyor.

Altcoin
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Altcoin Sherpa, Bitcoin için geniş bir yelpaze sunuyor

Lider kripto Bitcoin, basın zamanında 21 bin dolar seviyesini kırdı ve günlük bazda %5,50 düşüşle 20.782 dolara geriledi. Bitcoin ayıca, haftalık zaman diliminde %11,5 gibi oldukça yüksek oranda değer kaybetti. Dolayısıyla analistin beklediği desteği bulamamış gibi görünüyor.

Altcoin Sherpa takma adlı piyasada tanınmış bir başka analist, Bitcoin için 13.000 dolar ile 30.000 dolar arasında geniş bir yelpazeye sahip dalgalı trade’in kapıda olduğunu ileri sürüyor. Analiste göre bu, önümüzdeki birkaç ay için işlem aralığı olabilir. Altcoin Sherpa, “Eğer öyleyse, her iki uçta da bazı sapmalarla (temelde 30.000-13.000 dolar muhtemelen aralık olacak) aralığın her iki ucunun da dinlenmesini (yani 15.000 dolar) mümkün,” diyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

“Bu olursa altcoin piyasası ölmeye devam eder!”

Smart Contracter’ın aksine Altcoin Sherpa, altcoin’lerin değerinin daha da düşebileceği konusunda uyarıyor. Bu kapsamda Bitcoin’in 21.000 dolar fiyat aralığına düşebileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in mevcut seviyesi dikkate alındığında Altcoin Sherpa’nın öngörüsü isabetli görünüyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde açıklıyor:

BTC’nin genel olarak sallantılı görünüyor. Bu düşüklerden koştuğunu gördük, ancak bu sürdürülebilir mi? Önümüzdeki birkaç saat, bu bölgeyi elimizde tutsak da tutmasak da iyi bir fikir verecek. 21.000 dolarlarda çok daha fazla hacim var. Oraya gidersek altcoin’ler ölmeye devam eder.

Altcoin
Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırım Şirketi Reddetti: O Altcoin'den Almadık!
Yatırım Şirketi Reddetti: O Altcoin’den Almadık! Geçtiğimiz günlerde, yatırım şirketi Republic Capital’ın Astra’nın tokenlerini satın aldığı yönünde haberler çıktı. Bununla birlikte Republic Capital, altcoin projesiyle ilgili satın alma durumunun hatalı olduğunu söylüyor. Republic Capital: Altcoin almadık! Tüm hikaye, bir kripto haber sitesinin yatırım...
Vural Erkan 2 hafta önce