Batan Şirket, Bu 7 Altcoin’i İçeren Gelişmeyi Duyurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.238 görüntülenme
Batan Şirket, Bu 7 Altcoin'i İçeren Gelişmeyi Duyurdu!

Güç durumdaki kripto kredi şirketi Celsius, para çekme işlemleri için 25 milyon dolarlık altcoin tahsis etti. Ayrıca Celsius, wBTC’DE 500 milyon dolar itfa etti.

Celsius’tan 25 milyon dolarlık altcoin transferi

Blockchain istihbarat firması Arkham Intelligence bir raporda, Celsius Network’ün borç verenin saklama hesabı sahiplerinin çekmesi için 25 milyon dolarlık kripto varlığı içeren bir kripto cüzdanı kurduğunu açıkladı. Firmanın genel müdürü Çarşamba günü yapılan bir mahkeme duruşmasında, uygun müşterilerin yaklaşık 17,7 milyon dolarlık kripto varlığını geri çektiğini kaydetti. Bunun, uygun saklama kullanıcılarının %60’ını ve kripto değerine göre %80’ini temsil ettiğini belirtti.

Transfer edilen varlıklar, Binance USD (BUSD), DAI (DAI), Paxos Dollar ve Gemini USD (GUSD) dahil olmak üzere 10,39 milyon USD Coin (USDC), 8,8 milyon Ethereum (ETH), 4,31 milyon dolarlık altcoin ve 1,57 milyon dolar diğer stablecoin’lerden oluşuyor.

Celsius, para çekme sürecini nasıl işletiyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Celsius, geçen yıl kripto piyasası kargaşasının ortasında çöken yüksek profilli kripto şirketlerinden birkaçı arasındaydı. Borç veren, Haziran ayında kullanıcı para çekme işlemlerini durdurdu ve Temmuz ayında Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu. Sonraki bir mahkeme süreci, müşterilerin platforma yatırdığı varlıkların mülkiyeti hakkında hararetli bir tartışmayı içeriyordu.

Altcoin

Borç veren 2 Mart’ta, ABD iflas mahkemesinden onay aldıktan sonra, belirli saklama hesap sahipleri için belirli sınırlamalarla para çekme işlemlerini başlattığını söyledi. Bir mahkeme belgesine göre, Celsius’a her uygun kullanıcının gözetim varlıklarının %94’ünü dağıtma yetkisi verildi. Ancak Arkham, Blockchain işlem verilerine dayanarak 25 milyon dolarlık fondan 13,62 milyon dolar çekildiğini bildirdi. Bir Arkham analisti, diğer 4 milyon dolarlık para çekme işleminin muhtemelen Bitcoin (BTC) cinsinden olduğunu söyledi. Bu arada, Arkham’ın Bitcoin Blockchain’deki işlem verilerini izlemediğini belirtelim.

Celsius’un 500 milyon dolarlık wBTC manevrası

Arkham raporuna göre Celsius ayrıca Şubat ayı sonunda yaklaşık 500 milyon dolarlık Wrapped Bitcoin (wBTC) yaktı. Bir wBTC tokeni, Ethereum Blockchain’de bir BTC’yi temsil eder. Borç veren, iki parti halinde 20.000’den fazla wBTC’yi ayrı bir adrese gönderdi ve ardından tokenleri kripto ticaret şirketi FalconX’e iletti. FalconX, tokenleri muhtemelen Celsius tasfiye memuruna veya bir ortağa ait olan başka bir hesaba gönderdi. Varlık daha sonra yerel BTC için tokenleri yaktı, başka bir deyişle itfa etti.

Altcoin
Celsius, 500 milyon doların üzerinde wBTC itfa etti / Arkham Intelligence

Manevra, Celsius’un kripto varlıklarını konsolide etme ve BTC’deki müşteri çekimlerini itfa etme planının bir parçası olabilir. Ağustos ayında kaynaklar, kripto kredi sağlayıcısının bilançosunda yalnızca 14.578 BTC ve 23.348 wBTC tutarken müşterilerine yaklaşık 105.000 BTC borcu nedeniyle BTC varlıklarının büyük ölçüde eksik olduğunu bildirdi.

Arkham verilerine göre, Celsius’un Ethereum Blockchain’deki kripto cüzdanlarında 1 milyar dolardan fazla kripto varlığı bulunuyor. Bu, Bitcoin Blockchain’de yakın zamanda itfa edilen BTC dahil olmak üzere diğer Blockchain’lerdeki varlıkları içeriyor. Borç verenin en büyük varlıklarını, 638 milyon dolarlık Lido Staked Ethereum (stETH) ve 251 milyon dolarlık borç verenin kendi CEL tokenleri oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Traderlar Binance'deki Bu 5 Altcoin İçin Güçlü Ralli Bekliyor!
Traderlar Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Güçlü Ralli Bekliyor! Analistlere göre Filecoin, %24 patlamadan önce bir satın alma sinyali sunuyor. Analist Akash Girimath, Monero’nun potansiyel bir çıkış hazırlandığını söylüyor. Analistlere göre, Ethereum stake edenlerin altcoin’e güveni yüksek. Peki bu altcoin fiyat rallisini katalize edebilir mi? Analist...
Vural Erkan 2 hafta önce