BBVA CEO’su Ripple’dan Memnun

1 görüntülenme

İspanyol bankası BBVA Ripple kullanarak ülkeler arası varlık aktarımı işleminden “oldukça memnun” olduğunu açıkladıktan sonra Ripple diğer bankaların da ilgisini çekmeye başladı. İspanya ve Latin Amerika’da büyük faaliyetlerde bulunan banka, Ripple ile iki bölge arasında saniyeler içerisinde para transferi yapılabildiğini söyledi.

 

Kriptoparalar için yeni bir alan mı?

Blockchain işlemlerinin gerçekleşme hızı kriptopara tarihinde üzerinde fazla durulmayan önemli bir nokta. Bir çok ülke halen 1970 veya öncesine dayanan finansal servis altyapısını kullanıyor. Yani aynı ülke içerisindeki finansal kurumlar arasında para aktarımı yapmak bile günler sürebiliyor. Blockchain tabanlı teknoloji sayesinde, BBVA’nın da geçtiğimiz günlerde deneyimlediği gibi, buna benzer işlemleri saniyeler içerisinde yapmak mümkün oluyor.

 

BBVA’nın gelecek adımları

Finansal servis sektöründeki benzer şirketlerin aksine, BBVA kriptoparada bir gelecek görmekte ve bu alanda lider olmak istiyor. BBVA Compass’ın CEO’su Our Genç, “İnanıyoruz ki bu sektörde gerçekten büyük bir olay gerçekleşiyor, ve biz ön sıralarda olmak istiyoruz.” dedi. Başarılı bir oyun, ABD finansal servis sektöründe topluma karşı niş bir oyuncu olarak gözüken BBVA’yı hızlı bir şekilde yükseltebilir. Her ne kadar yerini büyük bir oyuncu olarak sağlama almak adına ne tür adımlar atacağı belirsiz olsa da, BBVA açık bir şekilde kriptopara takipçilerinin izlemesi gereken bir banka.

BBVA gibi bankalar kriptoparaları desteklemeye başlarsa, diğerlerinin de destek vermesi muhtemel. Jamie Dimon’ın fikrini değiştirmek muhtemelen oldukça zaman alacak, ancak şimdilik sadece ilk adımı gördünüz!

CryptoDaily

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Çiftlik Bank İle Kara Para Aklama İddiası Son günlerde Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Çiftlikbank ile ilgili sistemin kara para aklamaya yönelik yaratıldığı iddiaları da büyümeye devam ediyor. Tipik bir ponzi şeması, saadet zinciri mantığı ile ilk yatırımcılarına kazandıran ve sonrasında vadettiği kazanç ile kullanıcılarının paralarını...
Serkan Eser 15 Mart 2018