Beats Kulaklıklarının Yaratıcısından 300 Milyon Dolarlık ICO!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beats kulaklıklarının yaratıcısı ve aynı zamanda kulaklık üreticisi şirket Monster Products, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu‘na (SEC) kamuya açık belgeler sunarak bir ICO başlatmayı hedeflediklerini bildirdi.

SEC dosyalarına göre Monster, Monster Money Tokens (MMNY) satarak 300 Milyon Dolar toplamayı hedefliyor. Son yıllarda finansal sorunlar yaşayan şirket ICO‘dan gelen parayla Monster Money Network isminde Ethereum tabanlı bir e-ticaret platformu kuracak.

Monster Money Network isimli ağın geliştirilmesi planlara göre üç aşamadan oluşacak. İlk aşamada platform sadece temel bir ödeme sistemi olacakken, ikinci aşamada mikro ödemelerin minimum komisyonla  ödenmesini sağlayacak bir off-chain platformu oluşturulacak. Son aşamada ise Monster tam fonksiyonlu blokzincir ağını şirketin tedarik zinciri yönetimi, bodro hizmetleri, pazarlama ve muhasebe gibi ana operasyonlarına entegre edecek.

Her ne kadar iddialı bir plan olsa da 1978 yılında kurulmuş olan Monster şirketinin bu girişimin yeniden şirketi canlandıracağına ve dünyanın en büyük e-ticaret devleriyle rekabet etmesine olanak sağlayacağına güveni sonsuz.

Bir yıl sürmesi planlanan ICO’da şirket 500 milyon MMNY tokenının 300 milyonunu 1 Dolarlık sabit fiyattan satışa sunacak.

Şirket aynı zamanda 75 milyon adet hisse senedini de halka arz edecek. Monster Products eğer e-ticaret platformunda her şey yolunda gitmezse yatırımcıların tokenlarını 1:4 oranında hisse senedine dönüştürmelerine olanak sağlayacak.

 

Beats Kulaklıklarının Yaratıcısından 300 Milyon Dolarlık ICO!