Bernstein Bu Altcoin İçin Uyardı: Satış Görebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
886 görüntülenme
Bernstein Bu Altcoin İçin Uyardı

Wall Street araştırma şirketi Bernstein, bugün yayınladığı araştırma raporunda, Mart sonuna planlanan önemli güncellemelere rağmen bu altcoin projesinde düşüş görebileceğimiz konusunda uyarıyor.

Bernstein, altcoin yatırımcılarının “arz fazlalığı” konusunda endişeli olduğunu belirtti

Araştırma şirketi, Çarşamba günü yayınladığı raporunda, piyasanın bir arz fazlalığından endişe duyması nedeniyle, Ethereum (ETH) fiyatının Şanghay yükseltmesine kadar “ihtiyatlı” hareket edebileceğini söyledi. Bernstein’ın analizi, arz artışlarının muhtemelen birkaç haftaya, hatta aylara yayılacağını ve günlük bazda çok az satış baskısı yaratacağını gösteriyor. Firma, ETH arzı üzerinde sınırlı bir etki görüyor, ancak “stake kilitlerinin açılmasından” kaynaklanan zayıf duyarlılığın yükseltmeden önce ETH fiyatı üzerinde baskı oluşturabileceğini kaydetti.

Olumlu tarafı, birçok analist, stake edilen ETH’lerin serbest kalmasının daha fazla insanı stake havuzlarına teşvik etmesini bekliyor. Bu da yatırımcılara staking yapma konusunda güven verebilir. Shanghai yükseltmesinin Mart ayında yayınlanması bekleniyor ve ETH fiyatı öncesinde 1,600 dolar üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı.

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, “İstikrarlı mevcut havuzlanmış staking tokenlerinin mevcudiyeti ve geniş çapta benimsenmesi, Şangay yükseltmesinden hemen sonra stakingte önemli bir artış olduğu iddiasını geçersiz kılıyor” diye yazdı. “Shanghai yükseltmesi, kurumsal yatırımcılardan (likit staking platformları aracılığıyla stake yapmak istemeyenler) bazı ek staking çekebilir” diye eklediler.

Bernstein, Ethereum için “sabit durum staking penetrasyonunun” kademeli olarak artacağını ve Şangay yükseltmesinin bu yönde bir adım olduğunu söyledi. Shanghai yükseltmesiyle stakerler ve doğrulayıcılar (validatörler), Beacon Chain’den stake edilen ETH’yi çekebilecekler. Bu yatırımcıların bir çoğu 600 dolardan ETH stake etmeye başladı. Mart ayının sonunda, yaklaşık 16 milyon stake edilen ETH çekilmek üzere hazır olacak.

Liquid staking TVL, DeFi hizmetleri arasında ikinci en büyük haline geldi

DefiLlama verilerine göre, Şubat ayındaki dalgalanma, likit staking’i DeFi protokolleri arasında ikinci en büyük hizmet haline getiriyor. DEX protokolleri, 19,7 milyar dolar ile sıralamada ilk sırada yer alıyor. Likid staking protokolleri, kullanıcıların 1:1 bazında staked ETH (sETH) gibi türev tokenleri almasına izin verir. Bu tokenler, kullanıcıların getiri elde etmek için fonlarını kilitlemelerine olanak tanır.

Kriptokoin.com olarak Mart sonuna planlanan Ethereum Şanghay yükseltmesi hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik. Yükseltme öncesinde, Ethereum stake havuzları Lido Finance (LFO) ve Rocket Pool (RPL) bir miktar toparlanma gördü. Şangay yükseltmesiyle ilgili en büyük endişe, Beacon Chain’de kitlenen ETH’lerin para çekme işlemleri aktif hale geleceği için satış baskısına yol açması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı
Usta Trader 8 DeFi Coin Açıkladı: Gerçek Getiri Onlarda! Geniş çapta takip edilen kripto analisti ve trader Lark Davis, kendi listesinden en iyi 8 DeFi coin/tokenlerini sıralıyor. Analist, özellikle Aave’nin “gerçek bir getiriye” dönüşme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Lark Davis, en iyi 8 DeFi coin seçimini...
Buğra Çağlar 3 hafta önce