Bernstein’den Bitcoin ve Ethereum için Boğa Tahmini: Coşacaklar!

Bernstein’den Bitcoin ve Ethereum için Boğa Tahmini: Coşacaklar!
Bernstein’den Bitcoin ve Ethereum için Boğa Tahmini: Coşacaklar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bernstein analistleri, Bitcoin ve Ethereum ETF piyasalarının 450 milyar dolara çıkmasını bekliyor. Analistler, kripto ETF’lerinin önümüzdeki iki yıl içinde 100 milyar doların üzerinde giriş göreceğini tahmin ediyor. Broker, ABD’nin bir Ethereum spot ETF’sini onaylamasının Solana gibi tokenler için olumlu etkileri olduğunu söylüyor.

Bitcoin ve Ethereum, rekor girişlerle rekor fiyatlara ulaşacak!”

Bernstein Salı günü bir araştırma raporu yayınladı. Buna göre Bernstein analistleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) borsa yatırım fonlarının, kripto fiyat tahminlerine dayanarak 450 milyar dolarlık bir pazara dönüşmesinin bekliyor. Raporda analistler Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, “Bu, önümüzdeki 18-24 ay içinde kripto ETF’lerine 100 milyar doları aşan akış anlamına gelecektir” diyor. Bernstein, 2025 yılında 150.000 dolarlık bir Bitcoin döngüsü öngörüyor. Ayrıca, bu yıl sonu fiyat hedefi 90.000 dolar.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD SEC sekiz spot Ethereum ETF başvurusuna yeşil ışık yaktı. Bu bağlamda düzenleyici kurum ihraççıların 19b-4 başvurularını onayladı. Bunun ardından Ethereum geçen hafta yaklaşık %26 değer kazandı. SEC’in S1 başvurularını onaylamasından sonra borsalarda Ethereum ETF ticareti başlayacak.

Usta Tahminciden Bitcoin ve Ethereum İçin Uçuk Yorum: 1 Milyon Dolar!

Ethereum ETF, Solana de diğerlerine kapıları açacak!”

Rapora göre, SEC Ethereum’un artık bir menkul kıymet değil bir emtia olduğunu kabul etti. Bu yüzden, kripto para birimini çevreleyen “en büyük tartışma” çözüme kavuşmuş oldu. Bernstein, Ethereum’un bir spot ETF olarak onaylanan ilk Proof-of-Stake (PoS) tabanlı token olduğunu ve onayının “bir Blockchain varlığının bir token satışından evrilmesinin yolunu açtığını” belirtiyor. Raporda analistler, “Bunun diğer Blockchain tokenleri için olumlu etkileri var. Çünkü aynı emsali takip etme imkanları olacak. Ayrıca, Solana’nın (SOL) bundan fayda sağlaması mümkün” diyor.

BTC ve ETH girişleri yeni zirveleri görüyor

Bitcoin ve Ethereum ETF‘lerinin ardından, bugün ilginç bir fenomen gün ışığına çıktı. Küresel kripto aleminde bu kriptolar üzerinde bir iyimserlik dalgası yarattı. BTC ve ETH geçtiğimiz hafta sırasıyla 1,01 milyar dolar ve 35,5 milyon dolar değerinde giriş kaydetti. Böylece, SEC’in ETH ETF onayı sonrası artan yatırımcı iyimserliğini işaret etti. Özellikle, tüm dijital varlık girişlerini bir araya getiren 1,05 milyar dolarlık haftalık girişler, piyasa verilerine göre yılbaşından bugüne kadar olan girişleri 14,9 milyar dolar gibi rekor bir seviyeye taşıdı. Bitcoin ve Ethereum, bu devasa girişlerde aslan payını aldı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin ve Ethereum tek başına 1,04 milyar dolar değerinde haftalık giriş kaydetti. BTC ve ETH ETF’lerinin yükselişini dikkate aldığımızda bu dönüm noktası niteliğindeki başarı sürpriz değil. Bununla birlikte, ETH ETF’lerinin ABD’de Bitcoin ETF’lerinin performansıyla tam bir tezat oluşturacak şekilde durgun başladığını belirtmek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bernstein’den Bitcoin ve Ethereum için Boğa Tahmini: Coşacaklar!