Binance Launchpad’deki 21. Proje Açıklandı: Beta Finance (BETA) Nedir?

thumbnail
thumbnail
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para borsası Binance,  Beta Finance (BETA)’in lansmanını duyurdu. Borsa, Launchpad’deki 21. proje olan BETA için abonelik biçimini takip edecek. Bu kapsamda, kullanıcıların BNB bakiyesini kaydetme süresi 30.09.2021 ile 08.10.2021 tarihleri arasında 8 gün olacak. Peki Beta Finance (BETA) nedir? Bu projeyi değerli kılan özellikler nelerdir? Kriptokoin.com olarak, Beta Finance (BETA) nedir? sorusuna sizler için yanıt aradık, birlikte projeyi inceleyelim…

Beta Finance (BETA) nedir?

Binance Launchpad’deki 21. proje olan Beta Finance (BETA) nedir? Beta Finance, kripto para ödünç vermek, ödünç almak ve shorting yapmak için zincirler arası izinsiz bir para piyasası protokolüdür. Beta Finance’ın misyonu, oynaklığı dengelemek ve DeFi’nin bireyler ve kurumlar tarafından sağlıklı, ana akım olarak benimsenmesini kolaylaştırmaktır. Protokol, DeFi kullanıcılarının tüm tokenlere erişilebilirlik ile kısa (short) pozisyonları başlatmasına, yönetmesine ve kapatmasına olanak tanıyan entegre bir “1-Click” Short Tool oluşturdu. Protokol, herkesin herhangi bir token için otomatik ve izinsiz olarak bir para piyasası oluşturmasını sağlar.

Beta Finance’in temel odak noktası, kritik DeFi araçları ve altyapısı oluşturarak, değişkenliği dengelemek ve DeFi’nin bireyler ve kurumlar tarafından uzun vadeli, genel olarak benimsenmesi için daha fazla istikrarı kolaylaştırmaktır. Kullanıcı deneyimine odaklanan Beta Finance, DeFi kullanıcılarının tek tıklamayla short pozisyonlar başlatmasına, yönetmesine ve kapatmasına olanak tanırken, pozisyon uygulamasından önce ilgili metrikleri ve bilgileri sağlar. Borç verenler, herhangi bir tokeni ödünç verebilir, henüz mevcut değilse piyasayı izinsiz olarak oluşturabilir ve varlıklarından getiri elde etmeye başlayabilir. Yatırımcılar, tüm tokenlere erişilebilirlik ile short işlemler ve riskten korunma stratejileri yürütmek için bir prim ödeyebilirler.

Projenin temel özellikleri ve öne çıkanlar

“1-Click” Short Tool: Beta Finance, DeFi kullanıcılarının atomik bir işlemde açığa satış yapmasına olanak tanıyan basit, entegre bir araç sağlar. Kullanıcılar, ilgili metrikleri (fiyat etkisi, kayma vb.) doğrudan arayüz üzerinden görüntüleyebilir ve kendi gösterge tablosunda konumlarını kolayca yönetebilir ve güncelleyebilir.

İzinsiz para piyasaları: Beta Finance, kullanıcıların herhangi bir ERC20 tokeni için otomatik olarak bir para piyasası oluşturmasına olanak tanır. Kesirli NFT’lerden olgun tokenlere kadar her şey Beta Finance’ta listelenebilir.

Yalıtılmış Teminat Modeli: Değişken varlıkları desteklemek için Beta Finance, kullanıcıların yalnızca bir pozisyonla açıkça ilişkilendirilen teminattan sorumlu olduğu izole bir teminat modeli sunar.

Kullanıcı dostu: Beta Finance dApp, kullanıcı deneyimine yoğun bir şekilde odaklanır. Ayrıca proje, yeni ve deneyimli DeFi kullanıcıları için yararlı olan temiz, arkadaş canlısı ve bilgilendirici bir tasarım sunar.

Optimize edilmiş işlemler: Varsayılan olarak Beta Finance, short bir pozisyon başlatırken tüm entegre DEX borsalarında en uygun ticareti hesaplar.

Projenin token tahsisi

 • %6,76 Pazarlama
 • %10,13 Takım
 • %63,53 Gelişim
 • %19,57 İşlemler

Beta Finance ekibi, fonlarını kripto, stablecoin ve fiat cinsinden tutar. Fonlar, soğuk hava deposu çoklu imza cüzdanlarında ve USD banka hesaplarında saklanır. Herhangi bir fon hareketi, Beta Finance’ın 5 yönetici ve danışmanından en az 3’ünün onayını gerektirir.

BETA token satış detayları:

 • Token Adı: Beta Finance (BETA)
 • Launchpad Hard Cap: 3.000.000 USD
 • Kullanıcı Başına Hard Cap: 20.000 USD (333.333,33 BETA)
 • Toplam Token Arzı: 1.000.000.000 BETA
 • Binance Launchpad’e Tahsis Edilen Toplam Token: 50.000.000 BETA (Toplam Token Arzının %5’i)
 • Halka Açık Token Fiyatı: 1 BETA = 0,06 USD (BNB cinsinden fiyat, abonelikten önce belirlenecek)
 • Token Satış Formatı: Abonelik
 • Desteklenen Oturumlar: Yalnızca BNB

Abonelik zaman çizelgesi:

 • Hazırlık Dönemi  30.09.2021-08.10.2021: Bu süre boyunca, kullanıcı BNB bakiyeleri  8 günlük bir süre boyunca her gün için saatlik anlık görüntüler olarak hesaplanacak. Bu 8 gün boyunca nihai ortalama günlük BNB bakiyeniz, daha sonra taahhüt edebileceğiniz maksimum BNB miktarını belirleyecek.
 • Abonelik Dönemi 08.10.2021: Abonelik şu anda tüm uygun kullanıcılar için 4 saatlik bir süre için açılacak. Kullanıcılar, BNB’lerini taahhüt etmeden önce aynı zamanda Token Satın Alma Sözleşmesini de imzalamalıdır. Lütfen bir kez taahhüt edildiğinde, BNB’nizin kilitleneceğini ve son token dağıtımına kadar transferler, para çekme veya ticaret gibi diğer işlevleri kullanamayacağınızı veya bunlara erişemeyeceğinizi unutmayın.
 • Hesaplama Dönemi  08.10.2021: Abonelik kapanır ve token tahsis hesaplaması başlar.
 • Nihai Token Dağıtımı: Nihai token tahsisiniz hesaplanacak ve karşılık gelen BNB, zaten kilitli BNB miktarınızdan düşülecek. Düşüldükten sonra BETA ve BNB tokenlerinin her ikisi de spot cüzdanınıza aktarılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Launchpad’deki 21. Proje Açıklandı: Beta Finance (BETA) Nedir?