Reklamı kapat

Beyond Protocol Nedir? BP Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 10 Haziran 2022
1 görüntülenme
BP nedir

Beyond Protocol nedir? Beyond Protocol, Nesnelerin İnterneti (IoT) için merkezi olmayan bir güvenlik katmanı sağlayan bir blok zinciri şirketidir. Bu makalede, Beyond Protocol nedir, nasıl çalışır, BP coin nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, projeyi sizin için araştırdık.

Beyond Protocol nedir?

Beyond Protocol, Nesnelerin İnterneti (IoT) odaklı bir Blockchain projesidir. Proje, IoT ürün ve hizmetlerine merkeziyetsiz bir güvenlik katmanı sağlar. Buna göre Beyond, sunduğu katman ürünüyle IoT teknolojisinin hacklenemez bir yapıya kavuşmasına olanak tanır. Ayrıca bu güvenliği, kripto para alanında yaygın olarak bilinen, dağıtık defter teknolojisi aracılığıyla sağlar. Platform, dağıtık defter ve Blockchain teknolojisi ile cihazlar arasında iletişimi gerçekleştirir.

Bunlara ek olarak Beyond, bir IoT cihaz ekonomisi oluşturmayı hedefler. Ayrıca, cihazlar için güvenlik ve ödemeler için pratik yöntemler geliştirmeyi amaçlar. Proje, bunu gerçekleştirmek amacıyla, IoT cihazlarına donanım imzaları ve otomatik işlemler yükler. Ödemeler için ise, fiyat tabanlı ödeme ağ geçidi hizmeti sunar. Ek olarak Beyond, kendi ekosistemindeki birçok işlemi gerçekleştirmek için, yerel kripto para birimi BP coin’den yararlanır.

BP coin nedir?

BP coin, Beyond Protocol’ün yerel kripto para birimidir. İşletmelerin ve kurumların IoT teknolojisinden yararlanmak ve cihazlarını güvende tutmak için kullandığı bir kripto paradır. Bununla birlikte BP’nin birincil amacı staking ve yönetişimdir. Yönetişim, token sahiplerinin, belirli konularda ağın yönetimine katılabilmesi ve oy kullanabilmesi anlamına gelir. Staking ise biraz daha karmaşıktır ve ağın işleyişiyle ilgilidir.

Beyond Protocol, Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle, ağın sürdürülebilirliği stake edilen tokenler ile ilişkilidir. Kullanıcılar, işlemleri doğrulamak için düğümleri çalıştırmak zorundadır. Düğümler ise, BP’nin stake edilmesiyle çalışır. Aslında bu, BP’lerin bir akıllı sözleşmeye kilitlenmesini ifade eder. İsteyen herkes, BP varlıklarını kilitleyerek işlem doğrulayıcı olabilmektedir. Varlıklarını kilitleyen kullanıcılar, ek BP coin ödülleri kazanır.

Avantajları nelerdir?

  • Beyond Protocol, bilgisayar korsanlarının IoT cihazlarına saldırma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanında, IoT cihazlarının birbiriyle iletişim kurmasını oldukça kolay hale getirmektedir.
  • Kamera, bilgisayar, akıllı telefon gibi tüm cihazlarda önemli değişiklikler yaratabilecek merkeziyetsiz uygulamalar ve ürünler geliştirmektedir.

Dezavantajları nelerdir?

  • IoT alanında faaliyet gösteren Blockchain projelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Beyond Protocol, zaman içerisinde rakiplerinin gerisine düşebilir. Bunun ardından, proje terkedilebilir veya büyük değer kaybedebilir.
  • BP coin gibi kripto para birimleri yüksek oynaklığa sahiptir. Yüksek oynaklık, riskli bir yatırım türüdür ve fonlarınızın tamamını veya büyük bölümünü kaybetmenize neden olabilmektedir. Kripto para yatırımı yapmadan önce, ilgilendiğiniz projeyi dikkatli seçmek önemlidir.

Beyond Protocol nedir? BP coin nasıl alınır?

Beyond Protocol projesiyle ilgilenen kullanıcılar, BP coin satın almanın yollarını aramaktadır. BP coin, şu an için büyük kripto para borsalarının çoğunda işlem görmemektedir. Buna göre, BP’nin listelendiği borsalar arasında BitMart, Gate.io ve MEXC bulunmaktadır. İlgilenen yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Ardından, cüzdanlarına, BP’nin paritelerine uygun bir varlık yüklemeli ve token için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bear market 850x478.jpg.optimal
Ünlü CEO: Ayı Piyasasında Kripto Para Yatırımı Böyle Yapılır! Bir kripto finansal danışmanlık firmasının CEO’su, ayı piyasasının kendini dışlanmış hisseden yatırımcılar için bir satın alma fırsatı olduğunu söylüyor. Ünlü CEO, kripto para yatırımı için 3 kuralı paylaşıyor. “Mevcut durum, kripto para konusunda geride kalanlar için bir...
Vural Erkan 10 Haziran 2022