Biconomy Nedir? BICO Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 5 Haziran 2022
79 görüntülenme
Bico nedir

Biconomy nedir? Biconomy (BICO), kullanıcıları düşük ücretlerle birden fazla zincirdeki merkeziyetsiz uygulamaya bağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Biconomy nedir” sorusunu yanıtlayacak ve proje hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Biconomy nedir?

Platform, web 3.0 uygulamaları için işlem, gaz ödemesi ve köprüleri yönetebilen çok zincirli bir plug-and-play protokolüdür. Gözetimsiz altyapısı sayesinde kullanıcıları, işlemler için ağ değiştirme konusunda endişe yaşamazlar. Uygulamaların Ethereum üzerine kurulumu, trafiğin artmasına ve zincirin tıkanmasına neden olmaktadır. Üstelik bu durum gaz fiyatlarını önemli ölçüde artırmıştır. Bu sebeple uygulama geliştiricileri, Solana, Polkadot vb. alternatif zincirler aramaya başlamıştır.

Biconomy, geliştiricilere özelleştirilmiş işlemlerle dApp’ler oluşturmalarını sağlayan kullanımı kolay SDK ve API’ler sunmaktadır. Böylelikle son kullanıcı, blok zincirinin karmaşıklığıyla uğraşmak zorunda kalmamaktadır. Ek olarak platformun kripto para birimi BICO’dur. BICO, ağ ücretlerini ödemek ve protokol yükseltmelerini oylamak için kullanılabilmektedir.

Biconomy’nin amacı nedir?

Projenin amacı, işlem deneyimi basit hale getirmektir. Web 3.0 ürünlerinin, eski Web 2.0 ürünleri gibi kolayca kullanılması hedeflenmektedir. Biconomy, katman sorunlarınızı çözerek Web 3.0 deneyimini basitleştirmeyi ve merkeziyetsiz projelerin toplu olarak benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Biconomy ne sunar?

  • Plug-and-play SDK ve API’leri: Kullanıcı deneyimine sahip dApp’ler oluşturmak için kullanılabilecek SDK ve API’ler.
  • Çoklu para birimi desteği: dApp’lerin çoğu Ethereum üzerine kuruludur. Yani bu da kullanıcılar için ETH ödeme seçeneğinin mevcut olduğunu göstermektedir. Ancak Biconomy, birçok tokeni desteklemektedir. 
  • Basit arayüz: Kullanıcılar, çoğu arayüzde işlem yapabilmek için kripto bilgisine sahip olmalıdır. Ancak Biconomy, kullanımı kolay bir arayüz sunarak bu süreci kolaylaştırmaktadır.
  • Gas ücretleri: Protokol, gas ücretlerini sübvanse etmek için meta işlemlerden yararlanmaktadır. Bu da kullanıcılara gazsız bir deneyim sunmaktadır.
  • Zincirler arası transferler: Protokol, katman 2’de meta işlemlerine olanak tanıyarak, farklı zincirlerden akışı maliyetli ve basit hale getirmektedir.

Biconomy’nin toplam arzı ve mevcut fiyatı nedir?

Coingecko verilerine göre Biconomy’nin toplam arz miktarı 1,000,000,000 BICO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 130,577,972 BICO’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 13,945,095$ olan projenin piyasa değeri 82,107,934$’dır. BICO şu anda kripto para borsalarında 0,628633$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2021’de 21,45$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Biconomy nedir? BICO nasıl alınır?

Biconomoy birçok önemli kripto para borsasında işlem gören bir protokoldür. Protokole yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, protokolün işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Biconomy’nin işlem gördüğü borsalardan bazıları şunlardır: Binance, Coinbase, Huobi Global, Bybit, FTX, KuCoin, Gate.io, Kraken, OKX, MEXC ve Phemex. Biconomy’ye yatırım yapmak isteyenler, yukarıdaki borsalardan birinde hesap açıp, cüzdanlarına USDT, BTC veya ETH gibi uygun kripto para birimlerini aktarıp BICO’yu alabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AURY nedir
Aurory Nedir? AURY Ne İşe Yarar? Aurory nedir? Aurory, Solana tabanlı oynaması ücretsiz bir rol yapma oyunudur. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Aurory nedir” sorusunu yanıtlayacağız. Ek olarak proje hakkında merak edilen detayları paylaşacağız. Aurory Nedir? Solana üzerine edilmiş, retro-fütüristik evrende geçen bir Japon...
Kriptokoin.com 5 Haziran 2022