Big4 Üyesi PwC Bitcoin ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Google News

Dünyanın en büyük vergi ve danışmanlık firmalarından olan PricewaterhouseCoopers (PWC) danışmanlık servisi ödemeleri için Bitcoin’i ilk defa kabul etti!

Hızla büyüyen ve gelişen kripto para ve kayıt zinciri teknolojisi kendisine yeni kullanım alanları bulmaya devam ediyor. Wall Street Journal‘ın raporuna göre Hong Kong’daki PwC merkezi Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başladı. Hong Kong’a yayılmış olan kripto para ve Blockchain firmaları o kadar geniş bir kitleye ulaştı ki PwC en sonunda bu firmaların Bitcoin ile ödeme yapma isteklerini görmezden gelemedi. Buna ek olarak PwC aynı zamanda müşterilerinin kripto para fonlarına ve yatırımlarına da danışmanlık hizmeti vereceğini açıkladı.

PwC Asia-Pacific’in yöneticisi Raymund Chao;

“Bu karar PwC’nin yeni teknolojileri kabul etmeye olan isteğini ve dünyadaki inovasyona desteğini gösteriyor. Gelişen bu teknolojiyi kendi sistemimize olabildiğince hızlı adapte etmeye çalışacağız.”

Chao sözlerine şu cümleyi de eklemekten çekinmedi;

Aldığımız bu karar aynı zamanda Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanım alanlarının genişlediğini de tüm dünyaya bildiriyor.

Böylece PwC “big4” olarak adlandırılan vergi denetim firmalarından Bitcoin ile ödemeyi kabul eden ikinci firma olma konumuna erişti. Daha önce de İsviçre’deki Ernst & Young da vergi denetimi ve danışmanlık hizmetleri için Bitcoin’i kabul ettiğini açıklamıştı. EY ayrıca kendi ofisinde Bitcoin ATM’si açarak çalışanlarının “EY wallet” uygulamasıyla transferlerini kolayca halledebilmelerini sağlamıştı. EY, 2016 yılının sonlarında yaptığı açıklama ile Bitcoin’e yönelimin dijital dönüşüm stratejileri için hayati değer taşıdığını bildirmişti.

Vadeli Bitcoin işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve dev şirketlerin Bitcoin’in kullanımına izin vermesiyle kripto paralar 2018 yılında kendisine çok daha fazla kullanım alanı bulabilir.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku