2008 Çöküşünü Bildi! İşte 3 Bitcoin Dip Fiyatı Tahmini!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
551 görüntülenme
2008 Çöküşünü Bildi! İşte 3 Bitcoin Dip Fiyatı Tahmini!

2008 borsa çöküşünü öngören ünlü ekonomist Peter Schiff, 3.800 dolar gibi endişe verici bir Bitcoin tahmini yaptı. Diğer uzmanlar daha makul fiyatlar beklerken, ‘düşüş’ ortak kanıları.

Peter Schiff, Bitcoin fiyatının yakında 3.800 doların altına düşeceğini tahmin etti

Kriptokoin.com olarak Peter Schiff’in geçen yıl BTC fiyatında 10.000 dolara kadar düşüş beklediğini aktarmıştık. Kıdemli analist, dün Twitter’dan yaptığı bir yorumda, Bitcoin fiyatında daha keskin bir düşüş beklediğini paylaştı. Bugün erken saatlerde bir tweet’te Bitcoin’in 4.000 doların altına düşeceğini tahmin etti.

Schiff tarafından yapılan son derece aşağı yönlü açıklamalar hiç de şok edici değil. Kendisi yıllardır Bitcoin’in çökeceğini tahmine diyor ve kripto paraları eleştiriyor. Yine de, farklı kripto analistleri de BTC’de kısa vadede düzeltme göreceğimizde hemfikirler.

Teknik analizler, zayıf piyasa koşularının 18.000 dolara işaret ettiğini gösteriyor

Yılın başından bu yana güçlü bir artışın ardından Bitcoin, yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor. Bu genellikle çoğu durumda bir çöküşe yol açan bir düşüş formasyonudur. BTC, 8 Mart’ta formasyonun altına düştü ve ardından keskin bir düşüşe neden oldu. Bu hareket, fiyatın yatay bir destek alanı ve 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinin oluşturduğu 20,4 bin dolar seviyesinin altına düşmesine neden oldu.

Daha sonra boğalar, satışları azaltan 2 günlük yükseliş mumu yazdırmayı başardı. Bununla birlikte, daha fazla düşüşten kaçınmak için Bitcoin’in hızla 20,400 doları geri kazanması gerekiyor, aksi takdirde satış baskısı güçlenecek ve fiyatın bir sonraki destek seviyesi olan 18,3 bin dolara düşmesine neden olacak.

Azcoinnews analistlerinden David’e göre en olası senaryo, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde düşmeye devam edeceğini gösteriyor. İzlenmesi gereken önemli destek seviyesi 18,3 bin dolar. Fakat tarihsel veriler, BTC’nin beklenenden daha sert bir düşüşle oyuncuları şaşırtabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin 3 yıl önce bugün %50 düşmüştü, tarih kendini tekrarlayabilir mi?

Bundan tam üç yıl önce 12 Mart 2020’de dünya, hızla yayılan COVID-19 pandemisi nedeniyle bir belirsizlik ve panik hali yaşıyordu. Bu dönemde Bitcoin fiyatı sadece bir günde %50 düştü.

Bitcoin fiyatındaki düşüş, popüler borsa BitMEX’te yaygın bir tasfiye dalgasına neden oldu. Birkaç dakika içinde 750 milyon dolarlık BTC tasfiye edildi. Bu, birçok yatırımcının paniğe kapılmasına ve Bitcoin’in bir yatırım olarak istikrarını sorgulamasına neden oldu.

CryptoQuant tarafından sağlanan güncel veriler, Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin gerçekleşmiş değere (MVRV) oranının 2018-2020 fiyat döngüsündeki orana benzer olduğunu gösteriyor. Bu dönemde, MVRV oranının birinci seviyesini test ettikten sonra, BTC fiyatı bir boğa koşusuna ve piyasa karlılığına girdi. Bu nedenle, bitcoin fiyatı MVRV oranının birinci seviyesini başarıyla test ederse ve bu metriğin EMA 100D’sinin üzerine çıkarsa, Bitcoin’in oyuna geri döndüğünü gösterebilir.

12 Mart 2020’deki çöküş, Bitcoin’in piyasa volatilitesine ve dış olaylara karşı bağışık olmadığını hatırlatıyor. Bununla birlikte, aynı zamanda Bitcoin’in direncini ve önemli fiyat düşüşlerinden kurtulma yeteneğini de gösterir. Herhangi bir yatırımda olduğu gibi, riskler vardır, ancak uzun vadeli bir yatırım stratejisine sahip olanlar ve kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını atlatabilenler için önemli kar potansiyeli vardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AGIX ve 4 Altcoin Sert Yükseliş
AGIX ve Bu 4 Altcoin İçin ‘Sert Yükseliş’ Beklentisi Var! Silvergate ve Silicon Valley Bank’ın iflasları finans dünyasında şok dalgaları yarattı. Bununla birlikte, kripto para piyasası krizin etkililerini hızla üzerinden atıyor. Bu yazıda, kripto analistleri tarafından seçilen, yaklaşan yükseltme haberleriyle harekete geçebilecek AGIX ve 4 altcoin için...
Buğra Çağlar 2 hafta önce