Binance Bu 5 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı: Çakıldılar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
1.095 görüntülenme
Binance 10 Altcoin İçin Delist Duyurusu

İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası Binance, belirli altcoin çiftleri için delist duyurusu yaptı. Duyuru, özellikle spot işlem çiftlerini kapsıyor. İşte detaylar…

Binance 5 altcoin’i liste dışı bırakıyor

Lider borsa, geçtiğimiz saatlerde bir delist duyurusunda, BTS/BTC, KEY/ETH, AION/BTC, ATOM/BRL ve OKI/ETH işlem çiftlerini delist edeceğini bildirdi. İşlemler 27 Ocak 06.00’dan itibaren sonlanacak. Borsa resmi duyuruda kullanıcıların bu tarihten önce pozisyonlarını sonlandırmalarını ve açık emirlerini kapatmaları konusunda uyarıyor:

Binance, söz konusu spot işlem çiftleri için strateji ticaret hizmetlerini uygun olduğu durumlarda 27/01/2023 06.00 (TSİ) itibarıyla sonlandıracaktır. Kullanıcılara, herhangi bir potansiyel kaybı önlemek için, strateji ticaret hizmetlerinin sona ermesinden önce ticaret stratejilerini güncellemeleri ve/veya iptal etmeleri şiddetle tavsiye edilir.

Lider borsanın el konan Bitzlato için işlem yaptığı iddia ediliyor

Binance son günlerde ABD’den gelen para aklama aklama suçlamalarıyla gündemde. 24 Ocak tarihli bir Reuters raporu, geçen hafta kapatılan Bitzlato’da Binance işlemleri olduğunu öne sürdü. Reuters’in Salı günü blockchain araştırma şirketi Chainalysis’in verilerine dayandırdığı haberine göre, işlem hacmine göre Bitcoin işlemi gerçekleştirdi. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Reuters’e göre Binance, ABD Adalet Bakanlığı’nın kendisini ve kurucusunu kara para aklamakla suçlamasının ardından Bizlato’nun kapatıldığı Mayıs 2018 ile geçen hafta arasında Bitzlato adına 205.000 işlem gerçekleştirdi. Rapor ayrıca, Binance’in mali suçlarla mücadele etmek için müşterilerden daha sıkı geçmiş kontrolleri talep etmeye başlayacağını söylediği Ağustos 2021’den sonra yaklaşık 90 milyon dolarlık Bitcoin transferi yapıldığını öne sürüyor.

İddia: El Konan Kripto Para Borsasında Binance İşlemi

Binance, ABD Hazine Bakanlığı Mali Suçları Uygulama Ağı tarafından Bitzlato’nun en büyük üç karşı şirketinden biri olarak gösterildi. Şu anda kadar ne Binance ne de Chainalysis, iddialar hakkında yorum yapmadı. Borsa ayrıca, son aylarda, kripto paranın kara para aklamak için kullanılma potansiyeli ve değişken kripto ticaretinden tüketicilere yönelik riskler konusunda endişe duyan dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin baskısı altında.

Holding şirketi Cayman Adaları’nda kayıtlı olan Binance, kaldıraçlı işlem ve hisse senetlerine bağlı tokenlar dahil olmak üzere ürün tekliflerini azalttığını ve düzenleyicilerle ilişkileri geliştirmek istediğini söylemişti. Fakat, 24 Ocak’ta ortaya çıkan şüpheli bir işlem, Binance’in verdiği sözleri çiğnediğini gösteriyor. Binance, daha önce, kurumsal ve müşteri fonlarını ayrı hesaplarda tuttuğunu söymesine rağmen bazı müşteri fonlarının şirket içi teminatlarla aynı cüzdanlarda tutulduğu ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Balina Binance'e Altcoin Boşalttı
Dev Balina Uyandı: Binance’e Bu Altcoin’den Boşalttı! Yaklaşık 7 aydır uykuda olan devasa bir altcoin balinası tekrar harekete geçti. Yüzde 30 büyüyen portföyünün hepsini Binance cüzdanına aktardı. 7 aydır uyuyan altcoin balinası tüm portföyünü Binance’e boşattı Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre devasa bir...
Buğra Çağlar 1 hafta önce