Binance Bu 11 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Fırladılar!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1.188 görüntülenme
Binance Bu 11 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Fırladılar!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün, çeşitli altcoin’ler için yeni duyurular yaptı. İşte detaylar…

Binance, beş yeni kripto para çifti listeliyor

Borsanın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre Gas (GAS), Golem (GLM), Prom (PROM), QuackChain (QKC) ve UniLend Finance (UFT) için yeni işlem çiftleri ekleniyor. Söz konusu paritelerin 17 Mart 2023, TSİ 11’de listelenmesi bekleniyor. Borsanın yeni eklemeleri aşağıdaki şekilde:

  • GAS/USDT
  • GLM/USDT
  • PROM/USDT
  • QKC/USDT
  • UFT/USDT 

Binance’in açıklamasının ardından Gas, yüzde 5’e yakın yükseliş yaşadı. Diğer yandan Prom yüzde 35’lik sert bir yükseliş kaydetti. UFT ise, yüzde 4.41’lik bir artış yaşadı. Diğer yandan QKC ve GLM fiyatlarında büyük bir değişiklik yaşanmadı. Hatta, yazım itibariyle ikisi de yüzde 1’lik düşüş sergiliyor.

3 Altcoin Hızla Yükselebilir

Marjin işlemlere yeni çiftler ekleniyor

Diğer yandan borsa, USDC’yi ödünç alınabilir varlık olarak çapraz ve izole marjin alanlarına yeniden ekledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir stablecoin olan USDC, geçtiğimiz günlerde 1 dolarlık sabitini kaybetmişti ve bu durum, birçok borsanın USDC çiftlerini durdurmasına neden olmuştu. O zamandan bu yana USDC 1 dolara yeniden sabitlendi ve platformlar USDC işlemlerini yeniden başlatıyor. Binance’in duyurusu da bu gelişmeyle paralel gidiyor. Borsa, aşağıdaki çiftleri eklediğini açıkladı:

  • Yeni çapraz marjin çiftleri: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/USDT
  • Yeni izole marjin çiftleri: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/USDT

TUSD ve USDP, çoklu varlık modu tarafından desteklenecek

Ayrıca Binance Futures, çoklu varlık modunda (multi-asset) marjin varlıkları olarak TUSD ve USDP’yi destekleyeceğini açıkladı. Bu coinlerde 20 Mart 2023, TSİ 11:00’den itibaren geçerli olmak üzere çoklu varlık modunda ADA, DOT ve SOL için aktarım limitlerini sıfıra güncelleyecek. TUSD ve USDP marjin varlıkları için maksimum transfer limitleri, kullanıcıların VIP seviyelerine bağlıdır. Otomatik borsa işlemlerinde ise TUSD ve USDP için kesinti oranları yüzde 1 olarak belirlendi.

Binance'den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme

Ayrıca borsa, TUSD ve USDP marj bakiyelerinin, gerçek zamanlı olarak TUSD ve USDP fiyat endekslerine göre hesaplandığına dikkat çekti.  Bu durumdan çoklu varlık modundaki mevcut ADA, DOT ve SOL varlıkları etkilenmeyecek. Kullanıcılar, çoklu varlık modunda USDS-M vadeli işlemleri ticareti yaparken bu mevcut varlıkları marjin olarak kullanmaya devam edebilecek.

Binance, GMX ve GNS kilitli ürünlerini piyasaya sürdü

Binance Simple Earn, kilitli ürünler kategorisine GMX ve GNS’yi başlatıyor. Ödül kazanmaya başlamak için kullanıcılar, GMX ve GNS kilitli ürün aboneliklerini bugün, TSİ 15 itibarıyla tamamlayabilecek. Getiri oranı ve limitleri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Stacks (STX) hard fork’u ve güncellemesi destekleniyor

Son olarak borsa, Stacks (STX) ağ güncellemesi ve hard fork’unu destekleyeceğini duyurdu. Stacks (STX) ağ yükseltmesi ve hard fork Bitcoin blok yüksekliği 781.551’de, yani yaklaşık olarak 20 Mart 2023’te gerçekleşecek. Bitcoin blok yüksekliği 781.545’ten itibaren STX para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak. Borsaya göre STX ticareti, ağ yükseltmesi ve hard fork sırasında etkilenmeyecek. Ayrıca Binance, hesaplarında STX bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereklilikleri yerine getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Trilyonları Yöneten Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Müjde!
Trilyonları Yöneten Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Müjde! Büyük finans kuruluşlarından biri olan Fidelity, çeşitli kripto para birimlerini etkileyecek yeni bir hamlede bulundu. Platform, bireysel yatırımcılar için BTC ve ETH için tam ölçekli ticaret hizmeti sunacak.  İşte detaylar… Ünlü şirket kripto para birimleri için önemli...
Aslı Dinçer 2 hafta önce