Binance, Bu 17 Altcoin’e Dolaylı Yatırım Yapıyor! İşte Liste

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2.164 görüntülenme
Binance, 17 Altcoin'e Dolaylı Yatırım

Binance’in ABD kolu Binance US, geçen yıl iflas eden kripto şirketlerinden biri olan Voyager’ı satın alma hamlesinin bir parçası olarak 17 altcoin’e dolaylı yatırım yapıyor. ABD mahkeme satın alım için lider borsaya yeşil ışık yaktı.

Binance, itirazlarına rağmen Voyager anlaşması için onay aldı

Binance kısa süre önce SEC, New Jersey ve Texas düzenleyicilerinin sert itirazlarına rağmen ABD’li iflas yargıcı Yargıç Michael Wiles’tan satın alma anlaşması için yeşil ışık aldı. Değerinin 1 milyar doları aştığı tahmin edilen anlaşma, onaylanmasının ardından BinanceUS’un Voyager’ın varlıklarını satın almasını sağlayacak. Lookonchain’den alınan verilere göre, Voyager’ın kripto rezervleri şu anda 757,8 milyon doları buluyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Voyager, bu hafta elindeki ETH ve SHIB’lerin bir kısmını tasfiye etti. Lookonchain, Binance’in kalan rezervler üzerinden dolaylı olarak sahip olacağı 17 altcoin projesinin bulunduğunu söylüyor…

İşte Binance’in Voyager satın alımı kapsamında elde edeceği altcoin’ler

Voyager’ın kripto rezervleri şu anda 757,8 milyon doları buluyor. Bunların arasında yeni satılmaya başlanan 44.1 milyon dolar değerinde 3.99 trilyon SHIB var. SHIB rezervleri; USDC (459 milyon dolar), ETH (157,7 milyon dolar) ve VGX’in (61,6 milyon dolar) altında dördüncü en büyük payı temsil ediyor. Binance’in Voyager anlaşma elde edeceği toplam 17 altcoin projesinden rezervi şu şekilde:

 1. USD Coin (UDSC): 459 milyon dolar
 2. Ethereum (ETH): 157,7 milyon dolar
 3. Voyager Token (VGX): 61,6 milyon dolar
 4. Shiba Inu (SHIB): 44,1 milyon dolar
 5. Chainlink (LINK): 8,4 milyon dolar
 6. Decentraland (MANA): 4,9 milyon dolar
 7. Fantom (FTM): 2,4 milyon dolar
 8. Apecoin (APE): 2,03 milyon dolar
 9. Sandbox (SAND): 1,9 milyon dolar
 10. Enjin (ENJ): 1,5 milyon dolar
 11. Uniswap (UNI): 0,91 milyon dolar
 12. Basic Attention Token (BAT): 0,84 milyon dolar
 13. Chiliz (CHZ): 0,80 milyon dolar
 14. Jasmy (JASMY): 0,73 milyon dolar
 15. Gala Games (GALA): 0,67 milyon dolar
 16. The Graph (GRT): 0,55 milyon dolar
 17. Aave (AAVE): 0,54 milyon dolar

Voyager, altcoin rezervini boşaltmaya devam ediyor

Bu hafta satılan ETH ve SHIB’lerin ardından, listeye yeni coin’ler de dahil edildi. Şirketin mevcut kripto para bakiyesi, iflas işlemleri ilerledikçe Voyager tarafından gerçekleştirilen bir dizi satışı takip ediyor. En son satış turu, 42 milyon dolar değerinde 27.255 ETH, 6.3 milyon dolar değerinde 11 milyon VGX, 4.4 milyon dolar değerinde 400 milyar SHIB ve 1 milyon dolar değerinde 160.000 LINK’i içeriyordu.

Kripto para yatırımcıları, Binance.US’in satın alma işlemini tamamladığı mahkemenin son onayını almasının ardından şirketin satış kampanyasını sonlandırmasını umuyor. Yargıç Wiles emri doğruladıktan sonra Binance US, anlaşmanın uygun şekilde tamamlanmasını sağlamak için bir dizi düzenleyici engelden geçmek zorunda kalacak. Kesinleştikten sonra, Voyager’ın müşterileri varlıklarını Binance.US hesapları aracılığıyla alacak ve toplam varlıklarının %73’üne varan tahmini bir getiri elde edecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
 • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin, Bu Altcoinler İçin Uyardı
Vitalik Buterin, Bu Altcoinler İçin Uyardı: Almayın! Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, gün içinde yaptığı açıklamalarda yatırımcıları bazı altcoin projelerinden uzak durmaları konusunda uyardı. Buterin’in tavsiyeleri, kendisine gönderilen meme coin’leri satmasının ardından meydana gelen çöküşü takiben geliyor. Vitalik Buterin’in 700.000 dolarlık satışı büyük tepki topladı...
Buğra Çağlar 2 hafta önce