Binance, Türklerin de Aldığı 2 Altcoin’i Delist Ediyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
4.319 görüntülenme
Binance, Türklerin de Aldığı 2 Altcoin'i Delist Ediyor!

Önde gelen bir kripto varlık borsası olan Binance.US, 21 Mart 2023’te Helium (HNT) ve JasmyCoin’i (JASMY) listeden çıkaracağını duyurdu. İşte detaylar…

Binance.US bu altcoin’ler için duyuru yaptı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance’in ABD kolu olan Binance.US, yeni bir delist duyurusu yaptı. Borsaya göre bir kripto varlık artık bu standartları karşılamıyorsa veya piyasa veya düzenleyici koşullarda değişiklikler varsa, delist’in gerekli olup olmadığını belirlemek için daha kapsamlı bir inceleme yapılıyor.

MATIC, DOGE ve Bu 6 Coin İçin Haftalık Al-Sat Seviyeleri!

İnceleme sürecinde, tokenin risk profilindeki değişiklikler, düzenleyici durum, projeye ekip taahhüdü, geliştirme faaliyetinin seviyesi ve kalitesi, ticaret hacmi ve likidite, ağın saldırılara karşı istikrarı ve güvenliği, akıllı sözleşme istikrarı, topluluk katılım düzeyleri ve etik olmayan veya hileli davranış veya ihmal olasılığına dikkat ediliyor. Ek olarak, varlığın sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto ekosistemine katkısı da dikkate alınmakta.

Binance.US, incelemesini gerçekleştirdikten sonra Helium (HNT) ve JasmyCoin’i (JASMY) platformundan kaldırmaya karar verdi. HNT ve JASMY için para yatırma işlemleri 20 Mart 2023’te kapatılırken, HNT/USD, HNT/USDT, JASMY/USD ve JASMY/USDT ticaret çiftleri 21 Mart 2023’te kaldırılacak. Diğer yandan, para çekme işlemleri açık kalacaktır.

Binance Bu 4 Altcoin İçin Duyurdu: Delist Oluyorlar!

Altcoin’lerin fiyatı hafif ivme kaybetti

Gelişmenin ardından Jasmy (JASMY) 0.005582 dolardan 0.005424 dolara kadar geriledi. Diğer yandan Helium, 2.377 dolardan 2.32 dolara kadar düştü. Ancak yazım sırasında iki coin de son 24 saatte yüzde 2-3’lük bir yükseliş ile el değiştiriyor. Yani, Binance.US’in duyurusu kripto para birimlerinde büyük bir etkiye neden olmadı. Aşağıdaki grafikte, JASMY ve HNT’nin bir haftalık grafiklerini görebilirsiniz:

Helium ağını denetleyen Helium Foundation, Binance.US’un kararına, onları ağın temel girişimleri ve geliştirme yol haritası hakkında eğitmeye devam edeceğini belirterek yanıt verdi. Helium Foundation ayrıca bu karardan hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Ancak yine de Binance.US’in tutumunu anladıklarına işaret etti. Son zamanlarda Vakıf, Solana’ya geçişin başarılı olmasını ve zamanında tamamlanmasını sağlamak için Helium topluluğu, Solana topluluğu ve Solana Vakfı içindeki çekirdek geliştirme ekipleriyle yakın bir şekilde çalışmakta.

Geçiş, ağ hizmetini önemli ölçüde ölçeklendirecek ve daha fazla kaynağı tüm insanlar ve cihazlar için her yerde hazır ve uygun maliyetli bir iletişim katmanı oluşturma hedefine yönlendirecek. Helium ayrıca ekosistemindeki tüm katılımcıların güvenliği için Binance.US’ten fonlarını çekmelerini önerdi. Kullanıcıların açık kaynaklı Helium Cüzdan uygulamasını kullanarak HNT’lerini alması veya şu anda HNT alım satım çiftlerini destekleyen diğer 20’den borsadan birine geçmesi önerilmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Gözler ABD Enflasyonunda! Altın Nasıl Etkilenir?
Gözler ABD Enflasyonunda! Altın Nasıl Etkilenir? Altın piyasası, Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşünden kaynaklanan artan bulaşma korkularının ortasında ve kaotik bir piyasa ortamında güvenli liman akışlarını kendine çekiyor. Piyasalar ayrıca, 22 Mart’taki Federal Reserve toplantısı öncesinde faiz oranı artırım beklentilerini yeniden değerlendiriyor. “Bu...
Vural Erkan 2 hafta önce