Binance, Bu 3 Kripto Para İçin Kritik Duyuru Yaptı!

Binance 3 Kripto Para İçin Kritik Duyuru
Binance 3 Kripto Para İçin Kritik Duyuru
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hacim lideri kripto para borsası Binance, dönüşümlerini askıya aldığı USDC çiftlerini tekrar aktif hale getiriyor. Duyuru esnasında USDC dolar sabitliğini geri kazanıyordu.

Merkezi borsalar “piyasa koşullarına” atıfta bulunarak USDC çiftlerini dondurdu

USDC stablecoin’in arkasında şirket Circle, nakit rezervinin bir kısmının Silicon Valley Bank’ta sıkıştığını açıkladıktan sonra büyük merkezi borsalar USDC dönüşümlerini askıya almıştı. Binance ve Coinbase, Cuma gecesi banka iflaslarının ortasında kritik USDC kararına öncülük ettiler.

Silicon Valley Bank adını vermeden “mevcut piyasa koşullarına” atıfta bulunan Binance, USDC’nin BUSD’ye otomatik dönüşümünü geçici olarak askıya aldığını söyledi.

Silicon Valley Bank’ın adını açıkça belirtmeyen Coinbase’de, “Yoğun faaliyet dönemlerinde, dönüşümler, bankaların normal bankacılık saatlerinde temizlenen USD transferlerine dayanıyor” dedi ve dönüşümlerin, bankaların yeniden açıldığı Pazartesi günü yeniden başlayacağını da sözlerine ekledi.

Binance, USDC çiftlerini tekrar işlemlere açıyor

Binance şimdi yeni bir duyuruda BNB/USDC, BTC/USDC ve ETH/USDC alım satım çiftlerini artık Spot’ta aktif hale getirdiğini bildirdi. Duyuruya göre, BTC/USDC spot çifti de Sıfır Ücretli Bitcoin programından çıkarılıyor.

Bu haber, Binance’in USDC/USDT çiftiyle USDC işlemlerini yeniden başlatmasından sadece bir gün sonra geldi. USDC’nin BUSD’ye otomatik dönüşümünü geçici olarak durdurma hareketi, yüksek girişler ve borsa tarafından standart bir risk yönetimi prosedürü olarak görülen dönüşümü desteklemek için artan yükten kaynaklanıyordu.

Binance tarafından yapılan duyuruya göre, yeni çiftler için alım satım işlemleri 12 Mart’da tekrar açıldı. Kullanıcılar artık USDC stablecoin’ine karşı Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) işlemleri yapabilirler.

USDC dolar sabitliğini geri almak üzere

Twitter’dan Adam Cochran, USDC’nin dolar sabitliğini kazanmasıyla ve FUD’un muhtemelen yatışmasıyla, piyasanın ve USDC’nin tekrar istikrar kazanmaya başladığını belirtti. Kriptokoin.com olarak North Rock Digital CEO’su Hal Press’in ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in USDC dalgalanırken yaptığı açıklamalara bu yazıda yer verdik.

Burada USDC’nin stablecoin ailesinin son kurbanı olduğunu belirtmek gerekiyor. BUSD destanı, ihraççı Paxos’un geçen ay bir New York düzenleyicisinin talimatıyla yeni Binance USD tokenleri basmayı bıraktığı zamandan önce geldi.

Dünyanın en büyük üçüncü stablecoin’i olan BUSD’de hacim açısından son birkaç hafta içinde önemli ölçüde küçüldü. BUSD, yıla 16,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle başladı. Mart ayına kadar, rakam %40’tan fazla düşerek 9.6 milyar dolara düşerek son iki yılın en düşük seviyesini gördü. USDC’nin başına gelenler bankacılık sektöründeki krizin sonucuydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance, Bu 3 Kripto Para İçin Kritik Duyuru Yaptı!