Sıcak Gelişme: Binance 5 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı!

Binance 5 Altcoin Delist Kararı
Binance 5 Altcoin Delist Kararı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, 19 Ocak Perşembe günü yeni bir duyuruda, içlerinde QuickSwap (QUICK) ve TomoChain’in de (TOMO) yer aldığı 5 altcoin için delist kararı aldı.

Binance, bu 5 altcoin’de işlemleri durduruyor

Lider borsa, gün içinde resmi bir duyuruda QuickSwap (QUICK), TomoChain (TOMO), Nexo (NEXO), Polkastarter (POLS) ve Alchemix (ALCX) delist kararı aldığını bildirdi. Duyuruya göre bu altcoin’leri içeren toplam 13 işlem çifti marjin işlemlerden delist ediliyor:

  • Çapraz Marjin Çiftleri: NEXO/BUSD, NEXO/USDT, POLS/BTC, POLS/BUSD, POLS/USDT, QUICK/BTC, QUICK/BUSD, QUICK/USDT
  • İsole Marjin Çiftleri: ALCX/BTC, NEXO/BUSD, NEXO/USDT, POLS/BTC, TOMO/BTC

Duyuruya göre Nexo (NEXO), Polkastarter (POLS) ve QuickSwap’ın (QUICK) tüm işlem çiftleri delist edilecek. TomoChain (TOMO) ve Alchemix ise (ALCX) sadece belirli işlem çiftlerinde delist ediliyor. Binance, kullanıcıların belirtilen çiftlerde 23 Ocak tarihine kadar işlem yapmasına izin verecek. 2 Şubat saat 09:00’da, tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılarak doğrudan ödeme yapılacak.

Tarihler ve ayrıntılar

Resmi duyuruda yer alan delist tarihleri ve önceden yapılması gerekenler konusunda uyarılar:

  • 23 Ocak 09:00 itibarıyla Binance, NEXO/BUSD, NEXO/USDT, POLS/BTC, POLS/BUSD, POLS/USDT, QUICK/BTC, QUICK/BUSD ve QUICK/USDT çapraz marj borçlanmasını askıya alacak. Ayrıca ALCX/BTC, NEXO/BUSD, NEXO/USDT, POLS/BTC ve TOMO/BTC izole marj borçlanması da durdurulacak.
  • 2 Şubat 09:00 tarihinde Binance, kullanıcı pozisyonlarını kapatacak, otomatik bir takas gerçekleştirecek ve bekleyen tüm emirleri iptal edecek. Daha sonra bu çiftler Çapraz Marj ve İzole Marj listesinden çıkarılacak. Kullanıcıların listeden çıkarma işlemi sırasında konumlarını güncelleyemeyeceklerini ve herhangi bir olası zarardan kaçınmak için marj işlemleri sona ermeden önce konumlarını kapatmaları gerekiyor.
Binance'den Bu 3 Altcoin İçin 'Son Dakika'

Delist kararları, proje ekibinden gelen bir talep olarak veya proje ekibinin artık borsa tarafından sağlanan listeleme gereksinimlerini karşılamamasından kaynaklanabilir. Bir borsanın bir varlığı listeden çıkarma kararına girebilecek çok sayıda faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları şu şekilde:

  • Projeye genel ekip taahhüdü
  • Geliştirme faaliyetinin kalitesi ve seviyesi
  • Proje ağı ve/veya akıllı sözleşme kararlılığı
  • Proje ekibinden halkla iletişim düzeyi
  • Etik dışı veya hileli davranış kanıtı
  • Borsanın projeyle iş yapmayı kabul edilemez veya riskli bulması için diğer nedenler

FLM, KMD ve bu 3 altcoin’de delist edildi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, 18 Ocak tarihli duyurusunda FLM ve KMD tokenleri içeren 5 altcoin için delist kararı almıştı. Daha önce Robinhood, delist ettiği Bitcoin SV (BSV) fiyatında yıkıma yol açarak %10’un üzerine ulaşan satışları tetikledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Binance 5 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı!