Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyuru Yaptı: Fırladı!

Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyuru Yaptı: Fırladı!
Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyuru Yaptı: Fırladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yeni birkaç duyuru ile gündeme geldi. İşte detaylar…

Binance 6 yeni ticaret çiftini listeliyor: TRU fırladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün (11 Mart 2023), Türkiye saati ile 17:00’de altı yeni spot ticaret çifti için alım satıma başlayacağını duyurdu. Yeni çiftler BNB/TUSD, BTC/TUSD, ETH/TUSD, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT’dir. Bu haber, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 3.3 milyar dolar değerinde USDC rezervinin kaldığı Silicon Valley Bank’ın (SVB) ödeme gücüne ilişkin endişelerin ortasında geldi.

Santiment 3 Altcoin Fırsat Bölgesinde

Duyuru, TUSD’nin arkasındaki TrueFi tarafından çıkarılan TRU token fiyatının son 24 saatte yüzde 50’den fazla artmasına neden oldu. Coin şu anda 0,12 dolardan işlem görüyor ve 110 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. TRU’nun 24 saatlik grafiği aşağıdaki şekilde:

Yeni ticaret çiftlerine hazırlık olarak Binance, kullanıcıların sırasıyla USDC, USDP ve TUSD’lik yeni mevduatları için BUSD Otomatik Dönüşümünü durduracak. Ek olarak, kullanıcılar artık BUSD bakiyelerinden USDC, USDP veya TUSD çekemeyecekler. Ancak, BUSD bakiyelerini 1:1 oranında USDC, USDP veya TUSD’ye dönüştürmek isteyen kullanıcılar, bunu USDC ve USDP için 18 Mart 2023’e kadar Binance Convert’te manuel olarak yapabilirler.

Borsa, geçen hafta 130 milyon dolarlık TUSD eklemişti

Binance, yeni ticaret çiftlerini kutlamak için seçilen spot ticaret çiftleri için iki promosyon sunacak. Promosyon A, BTC/TUSD çiftinde sıfır işlem ücreti ve BNB/TUSD ve ETH/TUSD çiftlerinde sıfır piyasa yapıcı ücreti sunar. Promosyon B, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT çiftlerinde sıfır işlem ücreti sunar.  Bilindiği üzere bir istatistik birimi olan Nansen’den alınan verilere göre, Binance geçen hafta piyasaya fazladan 130 milyon dolar değerinde TrueUSD (TUSD) stablecoin’ini ekledi. Sonuç olarak, stablecoin’in dolaşımdaki arzı şimdi 1,34 milyar doları aştı.

Ticaret Şirketi Binance'e Altcoin Boşaltıyor

Bu yeni piyasa değeriyle TUSD, Frax’ı (FRAX) geride bırakarak ve Tether (USDT), USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve Binance USD’nin (BUSD) ardından kripto para piyasasında beşinci en büyük stablecoin haline geldi. Eskiden TrustToken olarak bilinen TUSD, kendi açıklamalarına göre, ArchBlock tarafından çıkarılmakta ve tamamen nakit ile desteklenmekte.

TRU ve daha fazla parite çapraz marjine eklendi

Diğer yandan Binance, TRU’yu yeni bir ödünç alınabilir varlık olarak yeni marjin çiftlerinin arasına ekledi. Yeni çapraz marjin çiftleri, en son haliyle, aşağıdaki şekilde:

  • SelfKey (KEY) / Tether (USDT)
  • TrueFi (TRU) / Bitcoin (BTC)
  • TrueFi (TRU) / Tether (USDT)
  • Terra Classic USD (USTC) / Tether (USDT)
Kripto Tarihinin En Kötü Günü! Bu 8 Haber Felaket Getirdi!

Borsa, STG için sözleşme değişimini tamamladı

Son olarak borsa, AVAX C-Chain, Arbitrum One, BNB Smart Chain (BEP20), Ethereum (ERC20), Fantom ve Polygon ağlarında Stargate Finance (STG) sözleşme değişimini (swap) tamamladı.  Yani artık AVAX C-Chain, Arbitrum One, BNB Smart Chain (BEP20), Ethereum (ERC20), Fantom ve Polygon ağlarında STG para yatırma işlemleri açık. Bu ağlarda, eski STG tokenlarının yatırılması veya çekilmesi gibi işlemler desteklenmeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyuru Yaptı: Fırladı!