Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyuru Yaptı: Fırladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
2.482 görüntülenme
Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyuru Yaptı: Fırladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yeni birkaç duyuru ile gündeme geldi. İşte detaylar…

Binance 6 yeni ticaret çiftini listeliyor: TRU fırladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün (11 Mart 2023), Türkiye saati ile 17:00’de altı yeni spot ticaret çifti için alım satıma başlayacağını duyurdu. Yeni çiftler BNB/TUSD, BTC/TUSD, ETH/TUSD, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT’dir. Bu haber, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 3.3 milyar dolar değerinde USDC rezervinin kaldığı Silicon Valley Bank’ın (SVB) ödeme gücüne ilişkin endişelerin ortasında geldi.

Santiment 3 Altcoin Fırsat Bölgesinde

Duyuru, TUSD’nin arkasındaki TrueFi tarafından çıkarılan TRU token fiyatının son 24 saatte yüzde 50’den fazla artmasına neden oldu. Coin şu anda 0,12 dolardan işlem görüyor ve 110 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. TRU’nun 24 saatlik grafiği aşağıdaki şekilde:

Yeni ticaret çiftlerine hazırlık olarak Binance, kullanıcıların sırasıyla USDC, USDP ve TUSD’lik yeni mevduatları için BUSD Otomatik Dönüşümünü durduracak. Ek olarak, kullanıcılar artık BUSD bakiyelerinden USDC, USDP veya TUSD çekemeyecekler. Ancak, BUSD bakiyelerini 1:1 oranında USDC, USDP veya TUSD’ye dönüştürmek isteyen kullanıcılar, bunu USDC ve USDP için 18 Mart 2023’e kadar Binance Convert’te manuel olarak yapabilirler.

Borsa, geçen hafta 130 milyon dolarlık TUSD eklemişti

Binance, yeni ticaret çiftlerini kutlamak için seçilen spot ticaret çiftleri için iki promosyon sunacak. Promosyon A, BTC/TUSD çiftinde sıfır işlem ücreti ve BNB/TUSD ve ETH/TUSD çiftlerinde sıfır piyasa yapıcı ücreti sunar. Promosyon B, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT çiftlerinde sıfır işlem ücreti sunar.  Bilindiği üzere bir istatistik birimi olan Nansen’den alınan verilere göre, Binance geçen hafta piyasaya fazladan 130 milyon dolar değerinde TrueUSD (TUSD) stablecoin’ini ekledi. Sonuç olarak, stablecoin’in dolaşımdaki arzı şimdi 1,34 milyar doları aştı.

Ticaret Şirketi Binance'e Altcoin Boşaltıyor

Bu yeni piyasa değeriyle TUSD, Frax’ı (FRAX) geride bırakarak ve Tether (USDT), USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve Binance USD’nin (BUSD) ardından kripto para piyasasında beşinci en büyük stablecoin haline geldi. Eskiden TrustToken olarak bilinen TUSD, kendi açıklamalarına göre, ArchBlock tarafından çıkarılmakta ve tamamen nakit ile desteklenmekte.

TRU ve daha fazla parite çapraz marjine eklendi

Diğer yandan Binance, TRU’yu yeni bir ödünç alınabilir varlık olarak yeni marjin çiftlerinin arasına ekledi. Yeni çapraz marjin çiftleri, en son haliyle, aşağıdaki şekilde:

  • SelfKey (KEY) / Tether (USDT)
  • TrueFi (TRU) / Bitcoin (BTC)
  • TrueFi (TRU) / Tether (USDT)
  • Terra Classic USD (USTC) / Tether (USDT)
Kripto Tarihinin En Kötü Günü! Bu 8 Haber Felaket Getirdi!

Borsa, STG için sözleşme değişimini tamamladı

Son olarak borsa, AVAX C-Chain, Arbitrum One, BNB Smart Chain (BEP20), Ethereum (ERC20), Fantom ve Polygon ağlarında Stargate Finance (STG) sözleşme değişimini (swap) tamamladı.  Yani artık AVAX C-Chain, Arbitrum One, BNB Smart Chain (BEP20), Ethereum (ERC20), Fantom ve Polygon ağlarında STG para yatırma işlemleri açık. Bu ağlarda, eski STG tokenlarının yatırılması veya çekilmesi gibi işlemler desteklenmeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Son Dakika: Coinbase'den ADA ve Bu 3 Altcoin İçin Karar!
Son Dakika: Coinbase’den ADA ve Bu 3 Altcoin İçin Karar! Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) benzer ürünler üzerindeki son düzenleyici baskısına yanıt olarak staking hizmetinin şartlarını ve koşullarını güncelledi. Borsanın en son açıklamalarında, staking hizmeti sunulan ADA, ATOM, SOL ve XTZ’ye yönelik bir karara...
Aslı Dinçer 2 hafta önce