Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde

Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde
Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance.US’deki alım satım faaliyetleri, kripto borsasının benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle Eylül ayında yeni düşük seviyelere ulaştı. Amberdata tarafından The TIE Terminal’de bildirildiği üzere, 16 Eylül’de Binance.US’de işlem hacmi 5,09 milyon dolar olarak gerçekleşti.  Ayın en düşük noktası, alım satım faaliyetinin toplam 2,97 milyon dolar olduğu 9 Eylül’de gerçekleşti. Bu, işlem hacminin 230 milyon dolar civarında olduğu 17 Eylül 2022’ye kıyasla önemli bir düşüş.

Binance’in  ABD kolunun başı dertte

Binance.US, küresel kripto borsası Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şubesidir. 5 Haziran’da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, diğer ihlallerin yanı sıra kayıtsız menkul kıymet teklifleri ve yıkama ticareti ile ilgili suçlamalar nedeniyle her iki kripto borsasına karşı dava açtı. SEC’e göre, Binance.US’nin bir broker-bayi olarak kayıt yaptırmadığını belirtti. Ayrıca, hizmet olarak staking programının teklifini ve satışını kaydettirmediği iddia ediliyor. Davadan bu yana Binance.US, 100’den fazla token çifti için ticareti durdur. Bu durum borsa faaliyetlerinde keskin bir düşüşe katkıda bulunmaktadır.

Binance, Sistem Güncellemesi Yapıyor: Bu Coinler Etkilenecek!

Binance.US’deki kargaşa şirket içi zorlukları da beraberinde getirdi. Binance.US’in o dönemki CEO’su Brian Shorder geçtiğimiz hafta istifa etti. Geçtiğimiz haftalarda şirketler grubundan ayrılan bir dizi küresel yöneticiye katılıyor. Shorder’ın ardından, Hukuk Başkanı Krishna Juvvadi ve Baş Risk Sorumlusu Sidney Majalya da istifalarını açıkladı. Haberlere göre, ayrılışların ABD Adalet Bakanlığı tarafından Binance, CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve Binance.US hakkında devam eden bir soruşturmadan kaynaklandığı iddia ediliyor. Shorder’ın ayrılışıyla ilgili spekülasyonlara yanıt CZ tarafından verdi. CZ, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, yöneticinin “hak ettiği bir ara” verdiğini söyledi. CZ şunları yazdı:

Onun liderliğinde Binance.US sermaye artırdı, ürün ve hizmet tekliflerini geliştirdi, iç süreçlerini sağlamlaştırdı ve önemli bir pazar payı kazandı; bunların hepsi müşterilerin yararına daha dayanıklı bir şirket kurmaya yardımcı oldu. Katkıları için kendisine minnettarız.

Yeni Binance CEO'sunun Bu Altcoin İle Derin İlişkisi Var!

Binance sorunları bitmiyor

Binance.US’nin sorunları henüz bitmemiş gibi görünüyor. SEC kısa süre önce borsayı devam eden soruşturmada işbirliği yapmamakla suçladı. Keşif sürecinde yalnızca 220 belge ürettiğini iddia etti. Bir başka gelişmede, bir yargıç 15 Eylül’de SEC’in davayla ilgili belgelerin mühürlerini açma talebini kabul etmişti. Bu belgeler SEC’in talebi üzerine mühürlenmiş ya da redakte edilmişti. Ancak, şimdi yine SEC’in talebi üzerine mühürleri açılıyor. Belgelerin önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Binance İçin Alarmlar Çalıyor: Alım Satım Faaliyeti En Düşüklerde