Binance Bu Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Tarih Verdi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 gün önce
1.055 görüntülenme
Binance Altcoin İçin Tarih Verdi

Binance, stake edilmiş ETH çekimlerine olanak tanıyacak Shanghai yükselmesini destekleyeceğini duyurdu. Yeni bir duyuruya göre, Binance’de Lido Finance gibi ETH çekme işlemlerini ertelemeyi planlıyor.

Binance, Shanghai yükselmesi için tarihlerini güncelledi

PoS Ethereum için yüklü miktarda ETH’nin stake edildiği platformlardan biri olan Binance, Shanghai ve Capella (Shapella) yükseltmelerini destekleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte, Shanghai ile birlikte mümkün olacak ETH çekimleri erteleniyor. Binance, 12 Nisan’da yapılması planlanan yükselmenin ardından para çekme işlemlerini ‘bir hafta’ ertelemeyi planlıyor.

17 Mart’ta yapılan resmi duyuruda Binance, Shapella yükseltmesini destekleyeceğini ve yükseltme tamamlandıktan sonra para çekme işlemlerine bir hafta sonra başlayacağını bildirdi. Sonuç olarak, Binance’de Lido Finance gibi stake edilen ETH çekme işlemlerini erteliyor.

Şangay yükseltmesi sırasında para çekme talebinin yüksek olması ve Ethereum ağ kapasitesinin yetersizliği nedeniyle, ETH staking çekme işlemleri biraz zaman alabilir. Yüksek talep olduğunu belirten Binance, ETH çekmek isteyen uzun bir kullanıcı kuyruğu olduğunu paylaştı.

Lido Finance, çekim işlemlerini Mayıs ayına erteleme kararı aldı

En büyük Ethereum likit staking platformu olan Lido Finance de bu hafta Lido stake edilmiş ETH’nin (stETH) çekilmesinin büyük olasılıkla Mayıs ayına kadar erteleneceğini duyurdu. Binance bir hafta ertelemiş olsa da, Lido yalnızca Lido V2 kodlarının bekleyen tüm denetimleri başarıyla tamamlandıktan sonra para çekme işlemlerini başlayacak. Sonuç olarak, mainnet üzerindeki stETH çekme işlemlerinin Mayıs ortasına kadar gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor.

Ethereum (ETH) ne durumda? 12 Nisan sell off görebilir mi?

Ethereum fiyatı, piyasa genelindeki geniş çaplı toparlanmanın ortasında son 24 saatte yaklaşık %5 artışla 1,736.63 dolardan işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana olan kazancını %10’un üzerinde tutuyor.

Ethereum için merakla beklenen Shanghai yükseltmesi önümüzdeki haftalarda başlayacak ve dünyanın ikinci en büyük kripto para biriminin fiyat performansı hakkında soru işaretleri uyandıracak. Geçen yıl “Merge” ile stake havuzlarına katılanların, Beacon Chain’in başlangıcından bu yana tuttukları stake edilmiş ETH’lerini çekmelerine nihayet izin verilecek. ETH staking havuzları Aralık 2020’de açıldığında, ETH fiyatı 400 ila 700 dolar arasında işlem görüyordu.

Binance raporu, 12 Nisan’ın satış baskısına neden olabileceğini söylüyor

Mevcut 1,750 dolarlık fiyatı göz önüne alındığında, bir çok yatırımcı hızlıca kar almayı tercih edebilir. Kriptokoin.com olarak Binance’in bu konuda hazırladığı rapora bu yazıda yer verdik. Analiz platformu CryptoQuant, yaklaşmakta olan Ethereum Shanghai yükseltmesinden sonra bile düşük bir ETH satış baskısı olacağını iddia ediyor. Firma yakın tarihli bir raporda, yatırımcıların fırsat ortaya çıksa bile satmayı tercih etmeyebileceğine de yer verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase Altcoin Borsada Listelenebilir
Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin Borsada Listelenebilir! Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, SEC ile olan davası nedeniyle delist edilen bir altcoin hakkında yeniden listeleme kararı alabileceklerini bildirdi. Coinbase, bu altcoin projesini tekrar listeleyebilir ABD merkezli kripto para borsası, SEC’in Ripple aleyhine açtığı dava...
Buğra Çağlar 3 gün önce