Binance Altcoin Satmaya Başladı: Fiyat Düşüyor!

Binance Altcoin Satmaya Başladı: Fiyat Düşüyor!
Binance Altcoin Satmaya Başladı: Fiyat Düşüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde kripto para borsası Binance CEO’su CZ, FTT token’ları tasfiye edeceğini açıklamıştı. Borsada Bitcoin ve stabilcoin transferlerinde gecikmeler yaşanırken, kripto borsası FTX için sorunlar çoğalıyor. Ek olarak, kripto borsalarındaki Ethereum rezervleri rekor düşük seviyede. FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ise, sorunları çözmeye ve FUD’u çözmeye çalışıyor.

Binance CEO’su satışa başlayacağını duyurmuştu

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Binance CEO’su CZ ve FTX CEO’su Sam Bnakman-Fried arasındaki olaylar kızışıyor. Suçlamaların ardından Binance CEO’su “FTT token’larımızı satacağız” açıklamasına bulundu. Bu olay kripto para piyasalarına bomba etkisi yarattı. FTX borsasının altcoin’i FTT’de önemli hareketler görülmeye başlanmış durumda. Zincir üstü takip platformu Lookonchain tarafından paylaşılan verilerde şunlara yer verildi:

Küçük bir FTT balinası 491 bin 534 FTT’yi (10.9 milyon dolar değerinde) Binance’e aktardı.

NFT

Verilerde yer alan kişi ya da kurumun 5 Ağustos tarihinde 29.2 dolardan FTT aldığı paylaşılıyor. Belirtilenlere göre zararda da olsa balina, satış yapma eğilime sahip. Platform birçok küçük yatırımcının da, yaşanan olayların ardından FTT token’larını satmaya başladıklarını belirtti.

Son 1 hafta içinde alan yatırımcılarda satış yapıyor

Zincir üstü takip platformu diğer önemli token satışlarının verilerini paylaştı. Verilerde yer alan bilgilere göre; 0xa168 cüzdan adresi 4 gün öncesine kadar FTT alımı yaptı. Ancak 39.6 dolarlık ortalamasına rağmen satış yapmaya başladı. Ardından toplamda 376 bin dolarlık 16 bin 385 adet FTT token satışı greçekleştirdi.

Bununla birlikte, 0xfe2c adresi ise 54 dolardan aldığı ve Mayıs 2021 tarihinden bu yana tuttuğu token’larını 6 saat önce satışa koydu. Yatırımcının, toplamda 1.83 milyon dolar harcama yaptığı FTT’lerini 1 milyon dolarlık bir zararla sattığını bildirdi. 6 Kasım’dan bu yana düşüş yaşayan FTT şu anda 22.46 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

FTX’de bulunan Ethereum rezervleri

FTX, Ethereum rezervlerini yan kuruluşlar ve diğer kripto borsaları aracılığıyla artırmaya çalışıyor. Nansen’e göre, SBF’nin sahibi olduğu Alameda, son 24 saat içerisinde 26.600 ETH’yi FTX’e gönderdi. Alameda’da bulunan ETH bakiyesi 9.325 ETH olarak belirtti. Alameda tarafından ayrıca, diğer kripto borsalarından FTX sıcak cüzdan adresine büyük miktarda stabilcoin gönderildi. PeckShieldAlert verileri, FTX’in 1.985 ETH likiditesini Gearbox Protocol’den kaldırdığını ortaya koydu.

Ayrıca, FTX, düğümün çıktısı sınırlı olmasından kaynaklı Bitcoin çekimlerini işlemekte zorluk yaşıyor. Kullanıcıların yaklaşık 5 ila 10 saat arasından işlemlerde beklediklerine dair şikayetler var. Stabilcoin üretme ve itfa işlemleri de FTX’te yavaşlamış durumda. Kripto para borsası, stabilcoin üretim ve itfa işlemlerindeki yavaşlama adına bankaları suçladı.

Binance’in FTT token’larını tasfiye etmesi FUD ile sonuçlandı. Ardındna kripto para piyasası üzerinde önemli bir etki yarattı. Binance CEO’su CZ, gelecek birkaç aylık süreçte tüm FTT’leri elden çıkarma planlarını açıklarken, FTT token fiyatı düşüşlere devam ediyor. Fiyat keskin dalgalanmalar göstermeye devam ettikçe token’da oynaklık arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Altcoin Satmaya Başladı: Fiyat Düşüyor!