Binance Balinaları Alıyor: Bu 7 Altcoin Fırsat Alanında!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.525 görüntülenme
Binance Balinaları 7 Altcoin Fırsat

Dünya bankacılık sektörünün krizde olduğu bir dönemde, Binance balinaları düşen kripto para fiyatlarını değerlendiriyor. Son 24 saat içinde, başta XRP olmak üzere en fazla bu 7 altcoin satın alındı.

XRP, Binance balinaları arasında satın alınan ilk 10 listesinde

WhaleStats (@WhaleStatsBSC), bu sabah Ripple’ın (XRP) son 24 saatte en büyük Binance Smart Chain (BSC) balinaları arasında satın alınan ilk 10 listesine girdiğini tweetledi.

Yazım sırasında, XRP’nin fiyatı son 24 saatte %0,15 artış gösteriyor. Bununla birlikte, haftalık fiyat performansı -%3,5 ile kırmızıda kalıyor.

Tweete göre, Binance balinaları arasında satın alınan diğer kripto paralar:

  1. Cardano (ADA)
  2. Floki Inu (FLOKI)
  3. Dogecoin (DOGE)
  4. Chainlink (LINK)
  5. Terra (LUNA)

Balinalar fiyat düşüşünü değerlendiriyor

USD Coin (USDC), piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoini destekleyen rezervlerin iflas eden Silikon Vadisi Bankasında (SVB) takılıp kaldığına dair endişeler nedeniyle bazı borsalarda dolar sabitliğini kaybetti. Bitcoin, ikinci en büyük stablecoin dalgalanırken 20,000 doların üzerinde kadar toparlandı. Kripto para piyasası, SVB öncesinde iflasını duyuran Silvergate ile kritik destek seviyelerini kaybetmişti.

Popüler Stablecoin’i yöneten şirket Circle, 40 milyar dolarlık USDC rezervinin 3,3 milyar dolarının SVB’de kilitli kaldığını açıkladı. Böylece, rezervlerinin durumu hakkında önemli yatırımcılar arasında büyük bir FUD tetiklendi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere bazı balinalar, USDC’nin düşüşün fırsat olduğunu düşünüyor.

Bu ortamda, on-chain analiz platformu Lookonchain, kripto piyasası dalışa geçmeden önce bir balina Lido DAO’sunun (LDO) bir kısmını Frax Share (FXS) ile değiştirdiğini tespit etti.

Balina düşüş öncesinde yükü miktarda LDO sattı

Balina ilk olarak Markch5’te 3,93 milyon USDT ile 2,66 dolar fiyatla 1,48 milyon LDO satın aldı. Bundan sonra, LDO’nun fiyatı düşmeden önce yaklaşık 431.824 LDO’yu 119.931 FXS ile yaklaşık 1 milyon dolar ile takas etmeye karar verdi.

CoinMarketCap verilerine göre, FXS fiyatı gün içinde %20,85’lik bir fiyat düşüşünden sonra şu anda 7,13 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Balina, fiyattaki bu düşüşü kasasını daha fazla FXS ile doldurmak için mükemmel bir satın alma fırsatı olarak görmüş olabilir. Buna ek olarak, FXS hala geçen haftaya göre %33’ün üzerinde düşüşte.

Lido (LDO) erimeye devam ediyor

En büyük 10 kriptonun yaşadığı rahatlamaya rağmen LDO da kırmızıda. LDO, son güne göre %3,5’lik fiyat düşüşünden sonra yaklaşık 2.12 dolardan işlemde. Altcoin ayrıca aynı zaman diliminde 2,38 ve 2,09 dolara kadar düşebildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

21 Wall Street Analisti Konuştu: Altın İçin Gelen Ne?
21 Wall Street Analisti Konuştu: Altın İçin Gelen Ne? 2008’deki büyük mali krizden bu yana yaşanan en büyük banka başarısızlığı, analistler güvenli liman talebinin önümüzdeki hafta fiyatları yükseltmesini beklerken, altın piyasasında yeni bir yükseliş ivmesi yaratıyor. Aynı zamanda, Kitco Haftalık Altın Anketi, bireysel yatırımcıların muhafazakar bir...
Vural Erkan 2 hafta önce