Binance Balinalarının Yeni Avları Bu Coinler! İşte Liste

Emre Borsan
Emre Borsan 4 gün önce
1.412 görüntülenme
Binance Balinalarının Yeni Avları Bu Coinler! İşte Liste

Kripto para piyasasının en büyük kripto balinaları, yakın zamanda yaptıkları satışlarla ve büyük alımlarıyla ön plana çıkıyor. Stablecoin Binance USD (BUSD)’nin son haftalarda yaşadığı sorunlar nedeniyle stablecoin piyasası büyük darbe aldı. Bununla beraber BNB balinaları da hala yüksek rakamlarda BUSD satışında bulunmaya devam ediyor! Satışta bulunan balinalar ise bu coin’leri alıyor. İşte detaylar…

Binance balinaları bu coin’lere yöneliyor!

Balina izleme platformu Whalestats’ın sağladığı verilere göre ilk 100 BNB balinası hala BUSD varlıklarından çıkıyor. Büyük BNB balinaları, son 7 günlük süreç içerisinde ortalama 2 milyon BUSD’nin biraz üzerinde satışta bulundular. Bu durumla beraber BUSD, bir haftalık dönemde en çok satılan coin haline geldi. Genellikle bu kripto para balinaları, diğer dijital varlıklar için BUSD gibi stablecoin projelerini alıp satma eğilimindedir. Fakat bu sefer, cüzdanlarına geri dönen stablecoin’lerden hiçbiri yok. Balinalar anlık olarak yönlerini BSC-USD’ye döndürmüş durumdalar.

Son 7 günlük süreçte büyük BNB balinaları arasında en çok satın alınan coin’ler karşımıza; BSC-USD, FIL, FLOKI, AAVE, BTCB, ADA, USDC, UNI, LINK ve FTX olarak çıkıyor.

Bununla beraber balinalar arasında son 7 günlük süreçte en çok satılan coin’ler arasında BUSD ve BSC-USD bulunuyor. Her ne kadar BSC-USD satılsa da geri satın alınıyor. Bu durum da işlem hacmini artıran bir faktör olurken, balinalar son bir haftalık süreçte BUSD almamayı tercih ettiler. Dolaşıma giren yeni BUSD olmadığı ve bu nedenle yatırımcıların likidite düştükçe stablecoin’den çıkmaya başladığı göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil.

Stablecoin BUSD piyasa değeri yüzde 50’nin üzerinde düştü

Kripto para ihraççısı Paxos’un yeni stablecoin basımını durdurması ve tüm satışlarla beraber BUSD piyasa değerinde büyük bir zarar gördü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere popüler stablecoin projesi 2023 yılı başında 16 milyar dolarlık piyasa değeriyle dikkat çekerken, 3 aylık süreçte aldığı darbeler sonucu piyasa değerinin yüzde 50’sini kaybetti ve 8 milyar dolar seviyesine kadar geriledi.  

BUSD Genel piyasa değeri grafiği

Birkaç haftadır süren bu düşüşle beraber Binance USD, daha önce sürekli olarak listede 6. Ve 7.sıralar için rekabet ettiği piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde 10. sıraya geriledi ve birçok yatırımcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Anlık olarak BUSD, 8.3 milyar dolarlık piyasa değeriyle Dogecoin’in 10 milyar dolarlık piyasa değerinin arkasında yer alıyor. Bununla beraber stablecoin, ABD doları ile paritesini korumayı başardı ve sabit değer üzerinden işlem yapmaya devam ediyor.

Dev kripto para borsası Binance’in sıfır komisyonlu işlem çiftlerini TUSD’ye taşıdığının duyurulmasının ardından son gün işlem hacmi yüzde 20’nin üzerinde düşmüş olsa da, hala 8 milyar doların üzerinde önemli işlem hacimlerine sahip bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!
Binance’deki Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! Binance borsasında işlem gören çeşitli altcoin projeleri için yeni gelişmeler dikkat çekiyor. İşte popüler altcoin projelerine yönelik büyük haberler… Altcoin SAND’in arkasındaki The Sandbox’a önemli bir şirket katıldı Emlak platformu CHARLES & KEITH, metaverse The Sandbox’ta 13-27...
Aslı Dinçer 4 gün önce