Bu 2 Altcoin İçin Alarm: Binance Balinaları Dump’lıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Kasım 2022
610 görüntülenme
Bu 2 Altcoin İçin Alarm: Binance Balinaları Dump'lıyor!

Kripto para borsası Binance etrafında balina aktivitesinde artış var. Polygon ve Ethereum balinaları milyonlarca MATIC ve ETH’yi Binance’e taşıyor. Önümüzdeki saatlerde bir fiyat şoku mu geliyor?

Yatırımcılar neden MATIC balina aktivitesine dikkat etmeli?

Lookonchain, Twitter’dan Polygon (MATIC) ve şu anda altcoin’i çevreleyen balina aktivitesi hakkında bazı bilgiler paylaştı.

MATIC transferleri / Kaynak: PolygonScan

Paylaşıma göre bir balina MATIC satıyor. Aynı balina, 15 Kasım’da yaklaşık 65 milyon dolar değerindeki 79 milyon MATIC’i geri aldı. Kripto balinası daha sonra büyük miktarda MATIC’i Binance’e transfer etti.

MATIC 14 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bu balinanın MATIC’i Binance’e neredeyse her transferinde MATIC’in fiyatının düştü. Bu gerçeğini göz önünde bulundurarak yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir şey olabilir.

MATIC 1 günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’e göre, MATIC basın zamanında son 24 saatte %4,42’lik düşüşle 0,8202 dolardan işlem görüyor. Altcoin ayrıca, aynı zaman diliminde zirve olarak 0,8645 doları ve dip olarak 0,8115 doları gördü. Bununla birlikte, kripto hala geçen haftaya göre %1,77 oranında yeşil renkte. Ayrıca yeşil renkte olan MATIC’in 24 saatlik işlem hacmi, son güne göre %39’dan fazla bir artışın ardından şu anda 269.290.707 dolarda bulunuyor.

Binance etrafında Ethereum balinaları dolaşıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, devasa bir Ethereum balina hareketine şahit oluyor. Bu da Ether’in (ETH) çok yakında güçlü bir düzeltmeye girip girmeyeceği konusundaki tartışmayı alevlendirdi. Pazartesi günü Ethereum, Binance’e büyük ETH transferlerinin gerçekleştiğine dair raporların ortasında zayıf işlem gördü.

Binance

On-chain araştırmacısı Lookonchain, ETH’nin bu büyük balina hareketinin ortasında satış baskısı konusunda uyarı yaptı. İzleyici, bugün bir balina adresinin 85,67 milyon dolar değerinde 73.224 ETH’yi Binance’e taşıdığını bildirdi. Büyük yatırımcılar, kripto paraları türev ticaretinde bir marj olarak satmak veya kullanmak niyetiyle genellikle merkezi borsalara taşırlar. Bu nedenle, borsa girişlerindeki bir artışın, daha fazla fiyat oynaklığına yol açması mümkün.

Basın zamanında ETH, %4 düştü. Şu anda 143 milyar dolarlık piyasa değeriyle 1.170 dolardan işlem görüyor. Binance etrafındaki balina hareketinin ortasında, Lookonchain “ETH’nin satış baskısına dikkat edin” diye paylaşım yaptı.

On-chain araştırmacı ayrıca, 73.000 ETH’yi Binance’e taşıyan adresin, geçen hafta merkezi olmayan borsa Curve’un Lido Staked ETH (stETH)-eter likidite havuzundan 84.131 ETH çeken adresle aynı olduğunu belirtti. O zamandan beri, stETH fiyatı, balinanın Curve havuzundan 84.000 ETH gibi devasa bir ETH çekmesinin ardından 0,97 ETH’ye düştü. Dune Analytics verilerine göre, stETH şu anda Ether’e göre 0,982’de işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto-news-flash

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Xensor Nedir? XSR Ne İşe Yarar?
Xensor Nedir? XSR Ne İşe Yarar? Xensor nedir? Xensor (XSR), akıllı şehirler için gereken IoT altyapısının geliştirilmesi için piyasaya sürülen bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Xensor nedir, ne sunar, XSR coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği...
Emre Borsan 29 Kasım 2022