Binance Bazı Hesapları Sessizce Kapatıyor! İşte Detaylar

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
1.824 görüntülenme
Binance Bazı Hesapları Sessizce Kapatıyor! İşte Detaylar

Binance, Bitzlato soruşturması nedeniyle askıya alınan kripto hesaplarının %90’ının blokesini kaldırdığını söylüyor. Kriptokoin.com olarak Binance’in bu davadaki hesapları bloke etmesinin detaylarını sizler için derledik.

Binance, Bitzlato davasında bazı hesapları bloke ediyor

Birkaç kullanıcıya göre, kripto para borsası Binance, Bitzlato soruşturmasıyla ilgili olarak platformdaki birden fazla hesabı sessizce kapatıyor.

18 Ocak’ta bir grup Rusça konuşan Binance müşterisi, bloke edilen hesaplardan ve borsadan paralarını çekememekten şikayet etti. Etkilenen kullanıcılar, sorunları bildirmek için bir Telegram grup sohbeti oluşturdu ve hesapların uyarı yapılmadan engellendiğini belirtti.

Binance Bazı Hesapları Sessizce Kapatıyor! İşte Detaylar

Şu anda 1.000’den fazla üyeye sahip olan grubun üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından kripto şirketi Bitzlato’ya karşı uygulanan blokajlar ve yaptırımlar arasında derhal paralellikler kurdu. ABD Mali Suçları Uygulama Ağı da Binance’i Bitzlato’nun en iyi Bitcoin muhatapları arasında listeledi.

Birçok sohbet üyesi, Bitzlato ve Binance hesapları arasındaki gelen ve giden işlemler de dahil olmak üzere, Bitzlato kullandıklarını açıkça itiraf etti. Etkilenen bazı kullanıcılar, Bitzlato’ya yönelik eylemle ilgili öfke ve kafa karışıklıklarını da dile getirdi.

Kullanıcılar bu yasakları kanunsuzluk olarak görüyor

Bir sohbet üyesi, ‘Henüz hiçbir yerde yasaklanmamış olsam da, BTC-e, Wex’te biraz kaybettim, şimdi sıra Bitzlato, ancak bu yasakları kanunsuzluk olarak görüyorum’ diye yazdı. Başka bir kullanıcı, “Bitzlato ile ilgili blokajlar saçmalık. Şimdiye kadar sadece suçlamalar olduğu için suçlu oldukları kanıtlanmadı, peki bu para nasıl kirli olabilir?” dedi.

Binance sözcüsü, son askıya almaların gerçekten de Bitzlato ile bağlantılı olduğunu söyledi. Temsilci, ‘Geçen hafta, Bitzlato davasıyla ilgili olarak uyumluluk ve soruşturma ekibimiz, Doğu Avrupa ve BDT dahil olmak üzere birçok ülkeden bazı kullanıcıların hesaplarını askıya aldı’ dedi. Binance sözcüsü, askıya almaların büyük çoğunluğunun geçici olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Şu anda hesapların %90’ından fazlasının kilidi açıldı, kullanıcılar bu konuda bilgilendirildi. Tüm fonlar güvende. Etkilenen kullanıcılara ilgili kolluk kuvvetleri iletişim bilgileri sağlandı.”

Binance Bazı Hesapları Sessizce Kapatıyor! İşte Detaylar

Kripto borsası ayrıca kullanıcılara, Binance’in Binance hesaplarının neden bloke edilebileceği ve böyle bir durumda ne yapılacağı konusunda birden fazla neden içeren makalesine bakmalarını tavsiye etti. Daha önce bildirildiği üzere Bitzlato, kullanıcıların bir borsa ve eşler arası hizmetler aracılığıyla kripto ticareti yapmasına izin veren, az bilinen bir kripto para birimi hizmetiydi. Platformun, Moskova’daki Federasyon Kulesi gökdeleninden faaliyet gösterdiği iddia edilen Rusya’da önemli operasyonlar sürdürdüğü biliniyor.

ABD hükümetinin iddialarına göre, Bitzlato operasyonlarını uygun Müşterini Tanı prosedürleri olmadan yürüttü ve bu da onun ‘suç gelirleri ve suç faaliyetlerinde kullanılması amaçlanan fonlar için bir sığınak’ haline gelmesine yardımcı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Davasında Türkiye Talebi: Dosyadan Çıkarın!
FTX Davasında Türkiye Talebi: Dosyadan Çıkarın! FTX borsasının iflası tartışılmaya devam ederken mahkemeye yapılan başvuruda FTX Türkiye’nin iflas dosyasından çıkarılması istenilmiştir. FTX borsasının iflası hala gündemde Üzerinden bir hayli vakit geçmesine rağmen FTX borsasının iflas sürecine dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam etmektedir. Bununla...
Emre Borsan 2 ay önce