Binance’den Önemli Karar: Ülkedeki İşlemleri Askıya Aldı!

Serkan Eser
Serkan Eser 26 Eylül 2021
40 görüntülenme
binance watermark 1200x798 1

Ünlü Çinli gazeteci Wu Blockchain’e göre, en büyük kripto para borsası Binance, Çin’in kripto para ticareti konusundaki duruşunu yinelemesine yanıt olarak, yerli kullanıcılar için tüm yeni kayıtları askıya aldı.

Binance, Çin anakarasındaki yeni kullanıcı kaydını askıya almış görünüyor!

Borsa operatörü, müşterilerin yeni hesaplar açmak için Çin anakarasındaki cep telefonlarını kullanmasına izin vermeyi durdurdu. Bu, Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Huobi’nin Çin kararına benzer. Ancak Huobi örneğinde, Hong Kong kullanıcıları için yeni kayıtlar hala mevcut olsa da anakara Çin artık yeni hesap oluşturma seçeneği değildir.

Fiyat Analizi: BTC, DOT ve 8 altcoin

Binance ise Çin‘de yeni kullanıcılar için cep telefonu kaydını durdurdu. Borsa APP’sinde cep telefonu kaydı için ülke/bölge seçimi olarak Anakara Çin’i sildi. Şu anda Tayvan, Hong Kong ve Makao hala korunmaktadır. Çin anakarasındaki kullanıcıların askıya alınması, Çin Halk Bankası’nın Cuma günü kripto para birimiyle ilgili ticari faaliyetlerin yasa dışı finansal faaliyetler olduğunu söylemesinin ardından geldi. Bu kez, bildirimde özellikle Çin’de Çinlilere kripto hizmetleri sağlayan açık deniz yardım borsalarının soruşturulabileceği belirtildi.

Çin’in kripto para yasaklarındaki gerçek amacı nedir?

Bazılarının tahmin ettiği gibi, bu hamleyle Çin, dikkatleri perakende emlak devi Evergrande fiyaskosunun ortasında bu hafta PBOC tarafından basılan yaklaşık 100 milyar dolardan saptırmaya çalışıyor olabilir. Fiat devalüasyonunun yanı sıra düzenleyiciler, Çin vatandaşlarını sermayeyi ülke dışına çıkarmak için kripto para kullanmaktan caydırmak içinde bu adımı atmış olabilir.

Çin Yasağından Dakikalar Önce 1.366 Bitcoin Satıldı!

Wu Blockchain’e göre, Binance RMB ticaret platformu, yeni bir yasal uyarıyı platformuna ekledi: “Binance C2C Pexpay.com tarafından sağlanmaktadır ve ilgili hizmetler ve sorumlulukları onun tarafından karşılanır.” Bu haftanın başlarında Binance, ABD Hazine Bakanlığı kara listeye almadan önce yaptırım uygulanan Rus kripto borsası Suex’i platformdan kaldırdığını söyledi. Bir endüstri lideri olarak borsa, dünya çapındaki düzenleyicilerle çalışmayı taahhüt ettiğini söyledi. Yazma sırasında, Binance Coin (BNB) 341 dolardan el değiştiriyor ve son yedi gün içinde %17’lik bir düşüş kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Purple Lily Pond Quotes Instagram Post
Dev DOGE hesabından Elon Musk’a Çağrı: Karşılıklı Fayda! Elon Musk ve DOGE ilişkisi son dönemde manşetlerden düşmüyor. Bugün ise ilginç bir gelişme yaşandı. Büyük Dogecoin Twitter hesaplarından birinin sahibi, Elon Musk’ın Dogecoin’e ve topluluğuna verdiği desteğin karşılıklı olarak faydalı olacağına söz verdi.  Ayrıca topluluğun, her...
Serkan Eser 26 Eylül 2021