Binance’den Önemli Karar: Ülkedeki İşlemleri Askıya Aldı!

binance watermark 1200x798 1
binance watermark 1200x798 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Çinli gazeteci Wu Blockchain’e göre, en büyük kripto para borsası Binance, Çin’in kripto para ticareti konusundaki duruşunu yinelemesine yanıt olarak, yerli kullanıcılar için tüm yeni kayıtları askıya aldı.

Binance, Çin anakarasındaki yeni kullanıcı kaydını askıya almış görünüyor!

Borsa operatörü, müşterilerin yeni hesaplar açmak için Çin anakarasındaki cep telefonlarını kullanmasına izin vermeyi durdurdu. Bu, Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Huobi’nin Çin kararına benzer. Ancak Huobi örneğinde, Hong Kong kullanıcıları için yeni kayıtlar hala mevcut olsa da anakara Çin artık yeni hesap oluşturma seçeneği değildir.

Fiyat Analizi: BTC, DOT ve 8 altcoin

Binance ise Çin‘de yeni kullanıcılar için cep telefonu kaydını durdurdu. Borsa APP’sinde cep telefonu kaydı için ülke/bölge seçimi olarak Anakara Çin’i sildi. Şu anda Tayvan, Hong Kong ve Makao hala korunmaktadır. Çin anakarasındaki kullanıcıların askıya alınması, Çin Halk Bankası’nın Cuma günü kripto para birimiyle ilgili ticari faaliyetlerin yasa dışı finansal faaliyetler olduğunu söylemesinin ardından geldi. Bu kez, bildirimde özellikle Çin’de Çinlilere kripto hizmetleri sağlayan açık deniz yardım borsalarının soruşturulabileceği belirtildi.

Çin’in kripto para yasaklarındaki gerçek amacı nedir?

Bazılarının tahmin ettiği gibi, bu hamleyle Çin, dikkatleri perakende emlak devi Evergrande fiyaskosunun ortasında bu hafta PBOC tarafından basılan yaklaşık 100 milyar dolardan saptırmaya çalışıyor olabilir. Fiat devalüasyonunun yanı sıra düzenleyiciler, Çin vatandaşlarını sermayeyi ülke dışına çıkarmak için kripto para kullanmaktan caydırmak içinde bu adımı atmış olabilir.

Çin Yasağından Dakikalar Önce 1.366 Bitcoin Satıldı!

Wu Blockchain’e göre, Binance RMB ticaret platformu, yeni bir yasal uyarıyı platformuna ekledi: “Binance C2C Pexpay.com tarafından sağlanmaktadır ve ilgili hizmetler ve sorumlulukları onun tarafından karşılanır.” Bu haftanın başlarında Binance, ABD Hazine Bakanlığı kara listeye almadan önce yaptırım uygulanan Rus kripto borsası Suex’i platformdan kaldırdığını söyledi. Bir endüstri lideri olarak borsa, dünya çapındaki düzenleyicilerle çalışmayı taahhüt ettiğini söyledi. Yazma sırasında, Binance Coin (BNB) 341 dolardan el değiştiriyor ve son yedi gün içinde %17’lik bir düşüş kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’den Önemli Karar: Ülkedeki İşlemleri Askıya Aldı!