XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Binance, Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika Duyurusu Yaptı!

Misafir Yazar
Misafir Yazar 3 hafta önce
0 görüntülenme

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca kullanıcısı olan kripto para borsası Binance, 2 altcoin için duyuru yaptı. Dünyanın en büyük kripto borsasından gelen son dakika duyurusuna göre, 2 kripto para için yakım vergisi geliyor. Buna göre borsa, Terra Classic (LUNC) ve USTC için %1,2 yakım vergisi desteği ekliyor. Aslında %1,2’lik yakım desteği daha önce zincir içi işlemlere gelmişti. Ancak yeni yapılan duyuruya göre bu, artık zincir üstü işlemler için de geçerli.

Binance bu 2 altcoin için duyuru yaptı

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance geçtiğimiz günlerde tüm zincir içi faaliyetlerde Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) isimli 2 altcoin için %1.2 yakım vergisi duyurdu. Ancak topluluk, satış ve satın alma gibi zincir dışı faaliyetler için de yakım vergisi istiyor. Bunun üzerine borsa, güncellenen bir duyuru yayınladı. Buna göre borsadaki yakım vergisi, zincir üstü işlemler için de geçerli olacak.

LUNC ve USTC kullanıcıları, zincir üstü işlemlerde de %1,2’lik yakım vergisinden fayda sağlayacak. Duyuruya göre yeni yakım desteği, 22 Eylül’de TSI 01:00’dan itibaren geçerli olacak. Son duyuruya rağmen, yakım vergisi desteği, alım-satım gibi zincir dışı işlemlerde uygulanmayacak. Ancak bundan böyle, para yatırma ve çekme gibi zincir üstü işlemlerde geçerli olacak.

LUNC ve USTC’ye zincir üstü yakım vergisi geliyor

22 Eylül’den itibaren, adreslerden Binance cüzdanlarına yapılan LUNC ve USTC mevduatları konsolide edilecek ve Terra Classic ağı tarafından %1,2 vergi yakımına tabi olacak. Benzer şekilde, LUNC ve USTC’nin Binance cüzdanından çekilmesi, para çekme ücretlerine ve %1,2 vergi kaybına yol açacak. Ancak, ücretler yalnızca para çekme işlemi yapıldığında geçerli olacak.

Binance, LUNC ve USTC için para çekme ücretlerini de ayarlayacak. Ayrıca, minimum ve maksimum para çekme tutarlarını da buna göre belirleyecek. %1,2 Vergi Parametresi Değişikliği teklifi topluluk tarafından kabul edildi. Ayrıca topluluk, Terra Station’da da kod değişiklikleri yaptı. Buna göre blok yüksekliği 9.475.200’e ulaştığında %1,2 yakım vergisi otomatik olarak uygulanacak. Yakım vergisini KuCoin, Kraken, Huobi ve Gate.io gibi diğer büyük borsalar da destekliyor.

LUNC fiyatı düşmeye devam ediyor

Topluluk şimdiye kadar yaklaşık 3,8 milyon LUNC yaktı ve 565,5 milyar tokeni stake etti. Ancak bu fiyata henüz yansımadı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Güney Kore, Terra’nın kurucusu Do Kwon’a karşı tutuklama emri çıkardı. Bunun ardından Terra Classic (LUNC) fiyatı 0,0003 doların altına düştü. Bununla birlikte Terra Classic topluluğu, Do Kwon’un Terra 2.0’a (LUNA) odaklandığına vurgu yaptı. Böylece, olayın fiyat üzerindeki etkisini hafifletmeye çalıştılar.

Ayrıca, günlük işlem hacmi 1 milyar doların altına düştü. Geçmişte altcoin, 0.0005 dolar hedefine ulaşmak için bir ralli yaparken, günlük işlem hacmi 3,5 milyar doların üzerine çıkmıştı. Buna göre işlem hacmi ve fiyatta gözle görülen bir azalma var. Yine de fiyat, 20 Eylül’de %1,2 yakım vergisinin uygulanmasından sonra tekrar yükselme potansiyeli taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Duyuru Yapan Metaverse Coin: Yeni Hedef Türkiye! Önde gelen Metaverse coin projesi The Sandbox (SAND), Hong Kong’taki Metaverse stratejisini Dubai’ye taşımaya hazırlanıyor. Hong Kong merkezli teknoloji ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands’in yan şirketi olan Sandbox, buna göre bir “Dubaiverse” inşa edecek. Şirket, Perşembe...
Misafir Yazar 3 hafta önce